Idealna kuchnia – 5 rewelacyjnych pomysłów!

0
2745

Odpowiednia aranżacja kuchni jest bardzo ważna – wszak spędzamy w tym miejscu bardzo dużo czasu! Większość kuchni połączona jest z jadalnią – nierzadko również z salonem. Dlatego też kuchnia odwiedzana jest chętnie i często przez gości, którzy przychodzą w odwiedziny. Jednocześnie jest to takie miejsce, które prócz reprezentacyjności powinno być przede wszystkim funkcjonalne – i łatwe do utrzymania w czystości. Jak to wszystko osiągnąć?

1. SPOSÓB NA SMAK – W tym pomieszczeniu smak odgrywa szczególną rolę. Warto wybrać takie elementy, które zwiększą apetyt mieszkańców domu! Na widoku powinno się ustawić kosz na owoce i wkładać do niego zawsze jakieś smakowite banany, pomarańcze, czy inne pyszności. Ich kolory dodadzą również wnętrzu świeżości! Aby apetyt był jeszcze większy, na jednej ze ścian warto zawiesić obraz przedstawiający jakieś jedzenie lub też zalepić ją fototapetą ze smakowitym nadrukiem – przedstawiającym owoce, warzywa i rośliny (na przykład jabłonie w sadzie).

2. APETYCZNE KOLORY – Kolory w kuchni powinny być równie apetyczne, co gotowane na kuchence pożywienie. Najlepiej posiłkować się tymi jasnymi i radosnymi – pobudzają apetyt! Dlatego w modzie jest malinowa czerwień lub wdzięczna zieleń awokado.

3. Z DREWNEM JAK W DOMU – Nie jest to do końca wyjaśnione, ale sąsiedztwo drewna sprawia, że człowiek czuje się zdecydowanie lepiej. Dlatego warto mieć w domu jakieś drewniane elementy lub też po prostu zainwestować w drewniane meble! W kuchni istnieje konieczność odpowiedniego dbania o nie (między innymi zabezpieczania impregnatem), z racji na wilgoć, jaka wydziela się podczas gotowania, jednak efekt jest tego wart! Drewno w kuchni sprawi, że będzie ona wyglądać swojsko i naprawdę rodzinnie.

4. MAGICZNA I PRAKTYCZNA – Kuchnia powinna cieszyć oko i przyciągać nastrojowością, ale jej głównym celem jest przygotowywanie jedzenia, zatem warto postawić przede wszystkim na funkcjonalność! Wszystkie sprzęty powinny być tak ustawione, aby pozostawić pole do manewru, wszystkie szafki powinny się w całości otwierać (nie być niczym przysłonięte), a każdy element być tak skonstruowany, by zapewniał maksymalną wydajność i wygodę. Przy blacie i zlewie warto zamontować na ścianie ochronne płytki, by zabezpieczały ściany przed ochlapaniem (płytki łatwiej wyczyścić). Może to też być miejsce na wspomniane wcześniej fototapety – lecz w mniejszej wersji. W przypadku wyboru fototapety winylowej mamy pewność, że nawet jej intensywne czyszczenie i szorowanie nie uszkodzi jej powierzchni – jest wodoodporna i bardzo wytrzymała.

5. BLAT JAKO CENTRUM KUCHNI? – Może to zabrzmi dziwnie, ale blat przez niektóre osoby traktowany jest jak serce każdej kuchni. Oczywiście, jeśli nie ma w niej stołu jadalnego. Najidealniejszy blat do eleganckiej i funkcjonalnej kuchni to ten z granitu – wytrzymały i praktyczny, a jednocześnie gustowny! Gdy dobierze się do niego na przykład pasującą, granitową umywalkę, cała kuchnia nabierze charakteru!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here