Hamak ogrodowy. Wygodny odpoczynek w ogrodzie

0
5355

Nie ma nic lepszego od pięknej pogody, wolnego czasu, ulubionej książki i wypoczynku we własnym ogrodzie. Dobrze dobrane meble ogrodowe pozwolą nam na wygodne i komfortowe chwile relaksu w samotności lub z całą rodziną. Czym kierować się podczas zakupu, a przede wszystkim co wybrać: leżak czy hamak?

Właściwości zdrowotne hamaku

Udowodniono, że korzystanie z hamaka redukuje stres, a co za tym idzie, prowadzi co obniżenia ciśnienia krwi i kontrolowania emocji. Podczas leżenia na hamaku nasze kręgi są właściwie ułożone w stosunku do głowy oraz kości ogonowej, dzięki czemu uwalniamy plecy od bólu i w pełni możemy zregenerować swoje ciało. Jest to pozycja „V”, w której rozciągają się dyski dolnej części kręgosłupa, dzięki czemu czujemy się lekko. Niebywałym plusem jest to, że hamak dopasowuje się do naszej wagi ciała, wielkości i w konsekwencji każdemu jest na nim wygodnie. Co więcej, dowiedziono, iż regularny odpoczynek w hamaku może usprawnić aktywność naszego mózgu, co wykorzystywane jest przy leczeniu autyzmu. Hamaki bardzo polecane są osobom praktykującym jogę i medytację.

Jaki hamak wybrać i gdzie go zamontować?

Najlepszym miejscem do zawieszenia hamaku jest altana ogrodowa, gdzie jednocześnie zapewnimy sobie cień. Można go także przymocować do drzew, dzięki czemu będziemy w bliższym kontakcie z naturą i możemy wypoczywać w dowolnym miejscu, nie tylko swojego ogrodu. Dobrym rozwiązaniem w przypadku braku drzew jest zakup stojaku na hamak.

Przy zakupie musimy kierować się kilkoma kryteriami:

  • maksymalne obciążenie,
  • sposób montażu,
  • ilu osobowy ma być hamak
  • materiał, z którego wykonany jest sprzęt.

Najlepsze są hamaki materiałowe, najczęściej wykonane z bawełny. Dopasowują się idealnie do kształtu ciała, są niewielkiej wagi i łatwe w przechowywaniu. Bawełna jest materiałem „oddychającym”, dzięki czemu czeka nas przyjemny, przewiewny relaks. Dostępne są liczne warianty kolorystyczne, także we wzory. Takie hamaki mają też swoje minusy, mianowicie materiał może płowieć na słońcu. Poza tym, w razie deszczu bardzo długo schnie. Lepiej też zdecydować się na hamak w ciemnych kolorach, ponieważ na jasnym widać wszystkie plamy i zabrudzenia. Koszt takiego sprzętu to około 120 złotych.

Na rynku dostępne są również hamaki siatkowe, które są bardziej odporne na zabrudzenia oraz plamy, a także bardzo łatwe w montażu. Prościej się na nich utrzymać, chociaż są o wiele mniej wygodne, niż hamaki materiałowe – tutaj lepiej zastosować dodatkowe poduszki lub koc. Ze względu na tkaninę łatwo się plączą i mogą się rozciągnąć. Jest jednak tańszy, ponieważ kosztuje około 50 złotych.

[Głosów:11    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here