Trudno sobie wyobrazić, że kiedyś ludziom do spania wystarczył zwykły siennik lub nawet tylko siano. W starożytnym Egipcie wyrazem luksusu było łóżko wypełnione słomą lub piórami. Dopiero w XVIII wieku pojawiły się pierwsze materace sprężynowe. Jednak prawdziwy komfort pojawił się współcześnie, kiedy możemy wybierać podłoże do spania, biorąc pod uwagę najróżniejsze kryteria, w tym materiał zewnętrzny, różne technologie wypełnienia, a przede wszystkim twardość materaca od bardzo miękkiego po niezwykle twardy. Wszystko w zależności od indywidualnych upodobań czy względów zdrowotnych. Gdyby któryś faraon jakimś cudem ożył i spędził noc na łóżku z idealnie dobranym do jego preferencji materacem, mógłby pomyśleć, że chyba nadal jest w niebie. Takie niebo dla każdego znajdziesz w ofercie materacy marki JMB na stronie www.jmbdesign.com.pl.

Uniwersalny H2

Przy opisie każdego materaca znajdziesz pozornie tajemniczy symbol H z określoną liczbą. Nie jest to szyfr enigmy, ale oznaczenie twardości materaca. Im niższa liczba, tym materac jest bardziej miękki. Symbol H2 to materace o średniej twardości i dzięki temu dość uniwersalne. O ile kupujesz materac do łóżka w swojej sypialni, możesz wybrać taki, który najbardziej odpowiada twoim preferencjom. Kiedy jednak chcesz wyposażyć pokój gościnny lub jesteś właścicielem pensjonatu czy hotelu powinieneś pomyśleć o  różnych użytkownikach łóżka. Materac H2 to taki kompromis i złoty środek pomiędzy jeszcze nie twardym, ale już nie miękkim podłożem do spania. Uniwersalność takiego materaca to jedna z wielu zalet. Poza tym materace H2 mogą się różnić od siebie zastosowaną technologią. Możesz wybierać pomiędzy materacami piankowymi, sprężynowymi, termoelastycznymi czy hybrydami, w których połączono zalety sprężyn z wyjątkowymi właściwościami pianki.

 

Wygodna hybryda

Wygodna hybryda

https://jmbdesign.com.pl/pl/materace-hybrydowe/538-materac-hybrydowy-jmb-hybryd-5003-h2-.html

Przykładem materaca hybrydowego jest materac JMB Hybryd 500.3 H2 skonstruowany przez polskiego producenta. To połączenie konstrukcji kieszeniowej ze sprężynami oraz elastycznej pianki otulającej ciało. Posiada siedem stref tworzonych przez sprężyny umieszczone w formatkach wykonanych z flizeliny. Sprężyny w miejscach największego nacisku są dodatkowo wzmocnione aby przyjmować na siebie ciężar ciała, który jest różny w określonych miejscach. Nad sprężynami zastosowano dodatek pianki lateksowej PLX, która stanowi granicę pomiędzy sprężynami a wierzchnią warstwą twardszej pianki Viscoelastic. Ta z kolei, dzięki sześciocentymetrowej grubości, plastycznie reaguje na ciało użytkownika i dostosowuje się do jego pozycji na materacu. Zawsze wraca do pierwotnego kształtu a dodatkowo reguluje temperaturę i zapobiega nadmiernemu poceniu się podczas snu.

Pianka ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Do minimum ogranicza drgania i nie reaguje pod wpływem jednostronnego nacisku. Jeśli twój partner lub partnerka cierpi na chorobę niespokojnych nóg, wcześniej wstaje rano do pracy lub po prostu wierci się w łóżku pianka Viscoelastic powoduje, że nie odczujesz tych niedogodności i mając nawet płytki sen ominą cię takie dyskomfortowe sytuacje.

Ciało zanurzone w piance

Znany, grecki filozof i matematyk Archimedes stwierdził, że ciało zanurzone w płynie pozornie traci na wadze. Uczony byłby dumny, gdyby wiedział, że dziś prawo to powoduje, iż miliony ludzi na świecie może się wyspać a rano nie towarzyszy im ból pleców czy nadwyrężonych mięśni. A to wszystko dzięki zastosowaniu w materacach elastycznej pianki, która przy użyciu odpowiedniej technologii nie wymaga użycia sprężyn i spełnia wszystkie twoje wymagania i oczekiwania w zakresie zdrowego snu.

Ciało zanurzone w piance

https://jmbdesign.com.pl/pl/materace-termoelastyczne/544-materac-termoelastyczny-jmb-mpk-pve-h2.html

Dowodem na to jest piankowy materac MPK-PVE H2 marki JMB o umiarkowanej twardości, nazywany też materacem ortopedycznym. Jego konstrukcja opiera się na połączeniu dwóch wkładów pianek klejem na bazie wody. Sprężyny w tym materacu zastępuje pianka HR, która posiada perforacje w 7 strefach narażonych na największe obciążenia podczas snu. Dlatego jest to produkt szczególnie polecany dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa i nadmierne napięcie mięśni.

Drugą warstwę materaca stanowi wkład Viscoelastic, który zawsze swobodnie  powraca do swojego pierwotnego kształtu, a użytkownikom pozwala niemal zanurzyć się w materacu, dostosowując się do kształtu ciała. Nie bez powodu piankowy materac MPK-PVE H2 marki JMB nazywany jest materacem termoelastycznym. Produkt reaguje i „układa się” nie tylko pod wpływem ciężaru, ale też temperatury ciała. Co więcej, dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu perforacji i zastosowaniu materiałów o wysokiej jakości materac „oddycha” zapewniając sobie swobodną cyrkulację powietrza.

Połączone ze sobą pianki HR i Viecoelatic umieszczone są w zapinanym na zamek błyskawiczny pokrowcu o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. Jest on wykonany z  materiału z jonami srebra, co wyklucza ryzyko rozwoju roztoczy, pleśni i grzybów.

Jeśli materac o średniej twardości jest twoim wyborem lub szukasz rozwiązań, dzięki którym zaspokoisz oczekiwania wielu użytkowników w zakresie wygodnego i zdrowego snu, postaw na H2. To będzie symboliczny szach mat, dzięki któremu wygrasz uniwersalne i optymalne warunki wypoczynku dla siebie lub twoich gości. Warto jednak zaznaczyć, że optymalnym rozwiązaniem jest dobranie materaca indywidualnie pod potrzeby Klienta. Pełną ofertę materacy H2 lub o innej twardości znajdziesz na stronie internetowej https://jmbdesign.com.pl/. Możesz również liczyć na profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze idealnego materaca dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here