Gdzie zastosować panele winylowe?

0
4642

Panele winylowe są stosunkowo nową propozycją na rynku wykończeniowym, ale ze względu na swoje właściwości cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Oto najważniejsze powody, dla których panele z winylu znajdują zastosowanie we wnętrzach naszych mieszkań wraz z wyszczególnieniem miejsc, gdzie sprawdzają się lepiej niż inne materiały wykończeniowe.

Materiałowa rodzina paneli podłogowych

Okładzina podłogowa, jaką stanowią panele, może być wykonana z różnych materiałów, zarówno naturalnych, jak i otrzymywanych sztucznie. Są to: drewno, ceramika, korek, materiały drewnopochodne, winylowe tworzywo sztuczne. Mają odmienne właściwości, wygląd i rozmiary, znajdują też zastosowanie w różnych pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych. Stosunkowo nowym przedstawicielem tej rodziny jest materiał winylowy, który łączy w sobie większość zalet, jakie mają okładziny panelowe, co w powiązaniu z korzystną ceną stanowi z niego warty rozważenia kandydat do zastosowania w razie konieczności wymiany nawierzchni podłogi.

Wygląd paneli winylowych dopasowany do każdej aranżacji

Jedną z wielu korzyści, jakie daje zastosowanie paneli winylowych, jest możliwość dekoracyjnego dopełnienia nimi każdej zastosowanej we wnętrzu aranżacji. Dlaczego? Panele winylowe w procesie produkcji można modyfikować w taki sposób, aby idealnie imitował inne rodzaje powierzchni, czego kilkoma przykładami niech będą beton – odpowiedni zwłaszcza dla stylizacji nowoczesnej, drewno, sprawdzające się zwłaszcza w aranżacjach tradycyjnych i klasycznych, a także metal, który wzbogacić może w efektowny sposób pomieszczenia w lofcie lub lokalu stylizowanym na wnętrze poprzemysłowe.

Winyl – ciepły w dotyku z ogrzewaniem podłogowym i bez

Nie wszystkie materiały, z których wykonywane są panele, nadają się na okładzinę zastosowaną na ogrzewaniu podłogowym – winyl należy do szczególnie dobrze reagujących na ciepło dobywające się spod posadzki. W krótkim czasie się nagrzewa i efektywnie oddaje ciepło do pomieszczenia. Cechy te sprawiają, że w sezonie grzewczym jest materiałem szczególnie przyjemnym w dotyku dla skóry nieobutych stóp. W miesiącach letnich z kolei nie traci tej właściwości, czym przypomina zaolejowane drewno lub korek – równie ciepłych w dotyku, ale w różnym stopniu dostosowanych do transportowania ciepła z instalacji ogrzewania podłogowego.

Panele winylowe jako okładzina podłogowa w łazience

Powyżej wymienione cechy skłaniają do wniosku, że panele winylowe są materiałem odpowiednim do zastosowania w pomieszczeniach reprezentacyjnych, takich jak salon. Tymczasem materiał ten jest dodatkowo całkowicie wodoodporny, dzięki czemu znajdzie zastosowanie również we wnętrzach o zwiększonej wilgotności, w których widok zachlapanej wodą podłogi należy często spotykanych.

Jak wyciszyć dźwięki dobiegające z korytarza?

Odgłosy kroków czy stąpania łap czworonożnych ulubieńców, które słyszalne są zwłaszcza na podłodze wyłożonej panelami laminowanymi, może irytować i wywoływać potrzebę wymiany okładziny podłogowej. Jako zamiennik trudnych do wytłumienia materiałów winyl sprawdzi się o wiele lepiej, ponieważ jego struktura wycisza wszelkie dźwięki, jakie na jego powierzchni powstają. Czyni to z paneli winylowych odpowiedni materiał wykończeniowy również w miejscach intensywnie eksploatowanych, zwłaszcza że jego widoczna część jest stosunkowo łatwa do zachowania w czystości.

[Głosów:6    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here