Fumigacja – istota procesu

0
2490

Fumigacja jest zabiegiem mającym na celu skuteczne zwalczenie szkodników żyjących w drewnie. Należą do nich popularny kołatek domowy, kornik drukarz czy spuszczel pospolity. Istotą fumigacji jest szybkie i profesjonalne usunięcie szkodników drewna, jak również pozostałych gatunków owadów zarówno biegających, jak i latających. Co ważne, dzięki procesowi mówić można o usunięciu dojrzałych owadów, jak i ich larw.

Fumigację w Warszawie szczególnie przeprowadzić warto w takich miejscach jak zabytkowe domy czy mieszkania bądź też firmy prywatne czy kościoły. Zabieg ten przeprowadza się również w przypadku materiałów eksportowanych w transporcie międzynarodowym poza granicami Unii Europejskiej. Fumigacji poddawane są palety wykonane z drewna, skrzynie, beczki, klatki czy bębny kablowe.

Fumigacja określana jest zamiennie mianem dezynsekcji, w której zastosowane być powinny w pełni profesjonalne i specjalistyczne substancje chemiczne. Warto wesprzeć je nowoczesnymi technologiami, by można było mówić o skutecznym przekształceniu tychże substancji w formę gazu, dymu lub pary. Tu wskazać należy, że fumigację przeprowadzić można właśnie na wiele różnych sposobów.

Głównym założeniem fumigacji jest zamknięcie elementu drewnianego – proces ten zachodzić ma w szczelnym pomieszczeniu. W przypadku dużych obiektów, bogatych w wyposażenie drewniane, wykorzystuje się komory o odpowiedniej konstrukcji. Dzięki metodzie fumigacji mówić można o skutecznym zabezpieczeniu drewna przed szkodnikami. Proces ten jest w pełni bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i produktów, których dotyczy.

Po wykonaniu profesjonalnej dezynsekcji na opakowaniu wypala się logo IPPC, które przedstawia kłos zboża.

Jak się okazuje, proces fumigacji nie jest dedykowany wyłącznie opakowaniom drewnianym czy elementom wykonanym z drewna. Z powodzeniem o potrzebie i skuteczności fumigacji można mówić również wówczas, gdy myśli się o zabezpieczeniu przed szkodnikami naczep samochodowych, silosów w branży rolniczej czy spożywczej oraz magazynowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here