Firany do salonu – Gotowe, czy szyte?

0
3823

Każdy z nas marzy o tym, aby jego mieszkanie miało odpowiedni klimat i charakter, który będzie idealnie odzwierciedlał to, jakimi jesteśmy ludźmi. Szczególną uwagę przykuwamy do wystroju tych części naszego mieszkania, które narażone są na spojrzenia nie tylko domowników, ale również gości. Dużą uwagę przykuwamy więc do szczegółów wybierając meble, tekstylia, a także firany do salonu, ponieważ każdy z nas marzy o tym, aby wnętrze w jego domu było dopracowane nawet w najdrobniejszych szczegółach. Aby wszystko było dokładnie dopracowane niezbędne jest wybranie odpowiednich firan. Jak zatem wybierać, aby aranżowane wnętrze zaskakiwało?

Dekoracja okna, a wnętrze

Ubierając okna w odpowiednie tkaniny możemy dopełnić wnętrze naszego domu i nadać mu odpowiedniego charakteru. To, na jaki materiał czy krój się zdecydujemy ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób będzie postrzegany nasze mieszkanie. Odpowiednio wybrane firany do salonu mogą dodać wnętrzu elegancji, podkreślić jego domowy klimat, a także dodać mu pewnej ekstrawagancji. Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele i to tylko od nas zależy jaki efekt chcemy uzyskać.

Gotowe, czy szyte?

Obecnie firmy zajmujące się sprzedażą firan oferują dwa typy usług: zakup gotowych produktów, a także szycie firan pod indywidualny projekt. Gotowe produkty są o wiele bardziej popularne, chociaż z biegiem czasu coraz więcej klientów ceni sobie możliwość stworzenia indywidualnych projektów, które tak naprawdę dają o wiele więcej możliwości. Nic dziwnego bowiem stworzenie własnych dekoracji daje niemal nieograniczone możliwości w kwestii łączenia kolorów, splotów oraz wzorów. Dodatkowym zamawiając szycie przykładowo na https://decoinspiration.pl/k/271/firany-i-zaslony mamy gwarancję, że firany będą szyte tylko dla nas tzn. do konkretnego typu i wymiaru okna – nawet, jeśli są to niestandardowe okna i niekonwencjonalne projekty.

Dla kogo gotowe warianty?

Gotowe firany są zdecydowanie lepszym wyborem dla osób, którym zależy na czasie. Jeśli tylko znamy wymiary naszego okna możemy bez trudu zakupić firanę. We wszystkich stacjonarnych sklepach zajmujących się szyciem firan możemy wybierać spośród bardzo wielu modeli. Różnią się one długością, wzorem i materiałem z którego zostały wykonane, dlatego każdy klient powinien znaleźć coś, co będzie pasowało do jego wnętrza. Niestety w przypadku gotowych produktów nie możemy nic w nich zmieniać. Dlatego jeśli marzy nam się na przykład konkretny model firan, ale z dodatkowymi frędzlami to przeróbki będziemy musieli wykonać we własnym zakresie, ponieważ w sklepie możemy kupić produkt tylko takim jaki jest.

Szycie we własnym zakresie

Inaczej jest w indywidualnych projektach, jednak pomimo to szycie firan według własnego pomysłu to nadal mniej popularna opcja. Nie jest to do końca zrozumiałe, ponieważ daje ona o wiele więcej możliwości. Każdy klient ma prawo dowolnie łączyć ze sobą materiały i wzory. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia oraz zasób środków jaki chcemy przeznaczyć na firany. Minusem tej opcji  jest to, że nie do końca wiemy jak będzie wyglądał stworzony w naszej głowie projekt, dlatego warto czasem posłuchać doradcy pracującego w sklepie, który pomoże nam wykonać projekt w taki sposób, abyśmy byli zadowoleni z efektu i mogli nim cieszyć oko każdego dnia. Jest to propozycja również dla indywidualistów, którzy lubią otaczać się nietypowymi przedmiotami, których nie może zakupić każdy. Warto jest jednak pamiętać, że firany jak każda inna rzeczy wykonywana pod konkretne zamówienie wymaga trochę czasu i wysiłku, dlatego pamiętajmy o tym, że będziemy musieli na ich wykonanie poczekać. Nie jest więc to opcja dla osób, które potrzebują firan, od razu.

A może lepiej zatrudnić fachowców?

Szycie firan na zamówienie to doskonała propozycja również dla osób, które mają w swoim domu dość nietypowe okna. Jeśli każda wizyta w sklepie z firanami kończy się dla Ciebie rozczarowaniem, ponieważ wszystkie produkty, które Ci się podobają okazują się być zbyt małe, lub zbyt wąskie to projekty tworzone pod indywidualne zamówienie są opcją stworzoną właśnie dla Ciebie. Szycie dekoracji okiennej pod indywidualny projekt zakłada możliwość ich uszycia nawet na najbardziej nietypowe okna, dla których we wszystkich sklepach nie dało się nic kupić. Jest to więc opcja dla bardziej wymagających klientów, którzy wiedzą, że każdy detal w ich wnętrzu ma bardzo duże znaczenie. Nic jest to żadnym problemem, ponieważ na rynku coraz więcej fachowców i dekoratorów oferuje usługę szycia firan i zasłon i to w rozsądnych cenach. Tutaj plusem są nieograniczone możliwości w tworzeniu dekoracji, każdą kwestię możemy omówić oraz wspólnie z firmą szyjącą dobrać najlepszą tkaninę, kolor oraz wzór najlepiej komponujące się z całym wnętrzem. Istotne jest także to, że tego typu usługodawcy przyjadą pokażą wzorniki tkanin i zajmą się pomiarem!

Jak widać są różne przesłanki, jeśli chodzi o gotowe, czy szyte firany. Dlatego zanim podejmiemy decyzję warto uprzednio przekalkulować, przeliczyć koszt obydwu wariantów i wybrać najodpowiedniejszy do własnych oczekiwań.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here