Drzwi z dostawką. Czy są właściwym rozwiązaniem do domku albo bloku?

0
405

Drzwi zewnętrzne z całą pewnością są najbardziej charakterystycznym elementem wyposażenia, jaki możemy znaleźć w każdym budynku. Wśród dostępnych modeli możemy wyróżnić między innymi drzwi z dostawką. Zastanówmy się teraz, czy jest ona dobrym pomysłem w różnorodnych budynkach.

Jak mogą wyglądać drzwi z dostawką?

Drzwi z dostawką są przede wszystkim ciekawym rozwiązaniem ze względu na różne możliwości jej ulokowania. Dostawka może znaleźć się zarówno z jednego boku, jak i obydwu. Może zostać też umieszczona nad drzwiami, samodzielnie albo wraz z dostawkami bocznymi.

Już taka różnorodność modeli sprawia, że możemy zdecydować się na stworzenie wielu ciekawych aranżacji. Należy jednak wziąć pod uwagę takie rozwiązanie już na etapie planowania i projektowania budynku. Wiąże się ono bowiem z wykonaniem odpowiedniej wielkości wykuszu, co jest znacznie łatwiejsze w trakcie budowania. Późniejsze dodawanie większego wykuszu oznaczałoby sporą ilość przeróbek, co nie jest zazwyczaj dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego w ogóle warto wybrać dostawkę?

Dostawka jest przeszkloną częścią drzwi, która pozwala na dwa ważne działania. Po pierwsze wpuszcza do korytarza, holu lub wiatrołapu więcej światła. To bardzo ważne, ponieważ pozwala na zmniejszenie wykorzystania światła sztucznego. Sprawia, że pomieszczenie jest znacznie przyjemniejsze i przytulniejsze, a także jaśniejsze.

Dodatkowo dostawka poszerza lub podwyższa drzwi. Wiele modeli wejść pozwala na jej niezależne otwieranie. Dzięki temu zostaje poszerzone lub podwyższone całe wejście, pozwalając na przykład na przenoszenie większych rzeczy.

Czy takie rozwiązanie jest dobre do domu jednorodzinnego?

Naszym zdaniem: jak najbardziej! W domu jednorodzinnym drzwi z dostawką pozwalają między innymi na wykorzystywanie dostawki bocznej do podglądania tego, co dzieje się po drugiej stronie drzwi. W ten sposób można z łatwością upewnić się, czy osoba znajdująca się po drugiej stronie jest tym, kogo się spodziewaliśmy, czy może lepiej nie wpuszczać jej do środka.

Ważną cechą takiego rozwiązania jest oczywiście możliwość poszerzenia sobie drzwi, jeśli dostawka znajduje się z boku. Dzięki temu nawet wniesienie wielkiego mebla nie będzie utrudnione. Z pewnością ucieszy to także osoby niepełnosprawne, którym często przejechanie przez zwykłe drzwi może sprawiać problem. Szersze wejście będzie dla nich znacznie lepsze.

Drzwi z dostawką w budynku wielorodzinnym

Różnorodność modeli drzwi wejściowych na stronie https://inspiro.online/drzwi-zewnetrzne-z-dostawka sprawia, że wiele z nich można też dopasować do budynków wielorodzinnych. Jako główne wejście do całego budynku, drzwi tego rodzaju pozwalają na lepsze poruszanie się nie tylko osób z większymi sprzętami i meblami, ale też wspomagają ekipy remontowe i budowlane w czasie prac prowadzonych  budynku. Dodatkowym ich atutem może być ciekawy wygląd, który urozmaica prostą bryłę apartamentowca i dodaje mu nietuzinkowego charakteru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here