Doniczki z systemem nawadniania – wygodny pomysł?

0
3005

Hodowla kwiatów wymaga czasem od nas sporo poświęceń, mnóstwa poświęconego czasu, a także niekiedy sporego wysiłki. Jednak w zamian za to, dostajemy satysfakcję z dobrze wykonanej czynności, która w tym wypadku owocuje pięknie wyglądającym ogrodem, tarasem czy balkonem. Ciągłe podlewanie, o którym często trzeba pamiętać codziennie, a w porach suszy nawet dwa razy dziennie bywa niekiedy męczące. Na szczęście na te, jak i na inne zmartwienia, przychodzi nam z pomocą rozwój technologiczny. Dlatego przedstawiamy wam dzisiaj produkt, który rozwiążę problem uciążliwego podlewania raz na zawsze – doniczki z systemem nawadniania.

DONICZKA Z SYSTEMEM NAWADNIANIA

Aby odpowiednio zobrazować i wyjaśnić w jaki sposób działają doniczki z systemem​  nawadniania, posłużymy się poniższym przykładem, opisując w jaki sposób funkcjonuje​  jedna z doniczek dostępna na rynku – Lechuza. Wykorzystany w donicach Lechuza system nawadniania jest niezwykle skuteczny i sprawia, że rośliny nie wymagają podlewania nawet do 2 tygodni. Woda magazynowana jest na spodzie doniczki, skąd dostaje się do wnętrza donicy za pomocą kanalików wlewowych. Separująca warstwa Lechuza-PON reguluje odpowiedni poziom wody, żeby roślina pobrała dokładnie tyle ile potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, zapobiegając przy tym jej przelaniu. Donice z systemem nawadniania doskonale sprawdzą się również w przypadku kwiatów, których hodowlą zajmujemy się na zewnątrz – wystarczy tylko odkręcić znajdującą się na spodzie śrubkę, aby umożliwić spływanie wody deszczowej.

doniczka z systemem nawadniania to dobry pomysł

INTELIGENTNE DONICZKI Z SYSTEMEM NAWADNIANIA ​

Samopodlewająca się doniczka to doskonały produkt dla zapominalskich i tych, którzy często podróżują. Wykonana została z ceramiki i szkła. Gdy napełnimy szklany zbiornik wodą i ustawimy na nim doniczkę to poprzez nylonową nitkę roślina pobierze tyle wody ile potrzebuje. Jedyny warunek – uzupełnić zbiornik wodą przynajmniej raz w tygodniu. Nie będziesz już musiał prosić swojej sąsiadki o zajęcie się domem podczas nieobecności gdy wyjeżdżasz w daleką podróż. Koszt jednej doniczki to waha się w granicach od 154 do 185 złotych w zależności od rozmiaru.

CZY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA DONICZKI Z SYSTEMEM NAWADNIANIA?​

Doniczki z inteligentnym systemem nawadniania, przede wszystkim sprawdzą się w momencie w którym zdecydujecie się wyjechać na dłuższy okres czasu. Wtedy możecie po prostu włożyć roślinkę do doniczki z systemem nawadniania. Ona sama będzie regulować poziom wody czy czas, w którym powinna otrzymać jej odpowiednią ilość. A wy ze spokojem będziecie mogli na przykład wyjechać na wczasy. Możecie na przykład używać takiej doniczki tylko w sytuacjach, w których wiecie, że nie będzie was w domu przez pewien okres czasu – wtedy nie jest konieczna wymiana wszystkich donic. Jeżeli jednak męczy was ciągłe podlewanie kwiatów, noszenie konewki albo po prostu często o tym zapominacie – będzie to świetne rozwiązanie na stałe.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here