Domy parterowe – poznaj ich największe plusy oraz najbardziej popularne projekty

0
2359

Coraz więcej osób, które oczywiście może sobie na to pozwolić, zamiast inwestować w coraz droższe mieszkania w dużych polskich miastach, decyzje się na zakup działki oraz wybudowanie swojego domu. Cisza, większa szansa na kontakt z naturą, coraz lepszą infrastrukturą miejscowości znajdujących się w okolicach dużych miast czy większa przestrzeń – to przynajmniej kilka powodów, które sprawiają, że peryferia miast przyciągają coraz więcej chętnych do ich zamieszkania.

Wiele osób, które decyduje się na budowę domu, decyduje się właśnie na opcję parterową/jednokondygnacyjną. Jak wskazują badania, zabudowania tego typu są najbardziej popularnym rozwiązaniem na całym świecie – jeżeli mowa o domach jednorodzinnych. Ich popularność w dużej mierze wynika z faktu, że w znacznej ilości przypadków są to rozwiązania najbardziej opłacalne w przeliczeniu zarówno na 1m² powierzchni użytkowej, jak i również na 1m³  przestrzeni użytkowej. W przypadku budynków parterowych właściciele zupełnie nie muszą martwić się m.in. o konsekwencję spadzistych dachów. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku takich projektów nie ma konieczności budowy czy to schodów, czy samych klatek schodowych. Nie ma również konieczności decydowanie się na wspomniane już dachy spadziste.

Same domy jednorodzinne są też uważane po prostu za niezwykle praktyczne. Warto zwrócić uwagę na funkcjonowanie rodziny w przypadku małych dzieci czy osób starszych, któż mogą mieć problemy z poruszaniem się. W obu tych przypadkach zdecydowanie się na dom parterowy będzie dla tych osób najbardziej wygodnym, praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji najbardziej popularnych projektów domów jednorodzinnych, oferowanych przez biuro projektowe KB Projekt. Jeżeli chcą Państwo zapoznać się z innymi ich ofertami, zachęcamy do kliknięcia w poniższy banner, którzy przeniesie Państwa do blisko 200 projektów domów parterowych – jesteśmy przekonani, że któryś z nich spełni wszystkie z Państwa oczekiwań.

projekty domów parterowych

Propozycje projektów domów parterowych

Projekt domu Nidowo (Kod: DM-6305) jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują małego, lecz urokliwego domu. Sam dom cechuje również niezwykła prostota. Powierzchnia mieszkalna wynosi 75.5 m², jednak całość jest zaplanowana naprawdę funkcjonalnie, dzięki czemu można sprawić, że w domu uda się zmieścić wszystko, czego potrzebujemy. Jednocześnie, przy tym niewielkim metrażu, możemy liczyć nie tylko na niewielkie koszty samego projektu, ale również na naprawdę niewielkie koszty samej jego realizacji, dzięki czemu projekt jest idealny dla osób, które mają budżet ograniczony, lecz mimo tego chcą zdecydować się na budowę własnego domu. Oczywiście dom będzie również odpowiedni dla osób o relatywnie małej działce – wymagane jest, aby była ona szeroka na 18,3 m.

Sam projekt obejmuje m.in. niezwykle wygodny pokój dzienny (19.5 m²), w którym znajduje się nie tylko kominek, lecz również wyjście na gustowny taras. Dom nie będzie posiadał podpiwniczenia, jednak projekt obejmuje m.in. dwie wygodne sypialnie, łazienkę, hall, wiatrołap czy oczywiście kotłownię, do której dostęp będzie możliwy nie tylko z wnętrza budynku, lecz również od strony podwórka.

Dla wielu klientów na pewno istotny będzie fakt, że już w trakcie budowy, bez przeprojektowywania, istnieje możliwość wielu zmian, m.in. sposobu ogrzewania, układu ścian wewnętrznych, przebiegu instalacji, przeznaczenia konkretnych pomieszczeń czy likwidacji (lub dodania) drzwi, okien lub samego kominka.

Podsumowując, projekt Nidowo jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających małego, prostego, lecz funkcjonalnego domu, którego budowa możliwa jest nawet w przypadku ograniczonego budżetu.

Zupełnie inną propozycją będzie projekt Oliwnik (Kod DM-6621). Przede wszystkim, mamy tutaj do czynienia z projektem domu znacznie większego, powierzchnia mieszkalna wynosi bowiem aż 126,45 m². Całość, zwłaszcza z zewnątrz, również prezentuje się zupełnie inaczej – projekt Oliwnik będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują prawdziwie nowoczesnej formy, która od razu przykuwa wzrok. Również w tym przypadku możemy zdecydować się, w trakcie budowy i bez konieczności przeprojektowywania, na wszystkie zmiany, o których wspominaliśmy w przypadku poprzedniego projektu.

Projekt ten charakteryzuje się płaskim dachem (idealnym do montażu paneli solarnych lub fotowoltaicznych, jeżeli pozwala na to m.in. ułożenie terenu czy zacienienie) oraz aż dwoma tarasami zewnętrznymi.

I w tym przypadku budynek nie będzie posiadał podpiwniczenia, lecz możemy liczyć na garaż. W domu znajdziemy również miejsce na jadalnię połączoną z salonem, spiżarnię, dwie łazienki, garderobę, 3 pokoje czy w końcu kotłownię połączoną z pralnią. Sama przestrzeń rozplanowana jest w sposób naprawdę praktyczny, przez co można optymalnie wykorzystać dostępne nam miejsce.

Ostatnią z naszych propozycji będzie projekt Ełk (Kod DM-6471) – to rozwiązanie idealne dla osób, które potrzebują domu nie tylko o znacznej powierzchni (ta mieszkalna wynosi aż 180,1m²), ale również reprezentacyjnego oraz niezwykle gustownego. Całość nawiązuje do klasyki i tradycji (warto tutaj wspomnieć o czterech kolumnach przy wejściu do domu, nawiązujących do budowli szlacheckich z wieku XIX) oraz idealnie sprawdzi się dla średnich rodzin.

Cała konstrukcja jest prosta i opiera się na planie prostokąta. Na dom składa się będą m.in. dwie łazienki i osobne WC, garaż, kotłownia, sień, garderoba czy trzy pokoje. Budynek nie będzie posiadał podpiwniczenia. Sama przestrzeń została znów rozplanowana bardzo funkcjonalnie, dzięki czemu zarówno jej zagospodarowanie będzie proste, jak i również przemieszczanie się po budynku niezwykle wygodne. Na koniec nie można nie wspomnieć o poddaszu, które jest nieużytkowe.

Mamy nadzieję, że zainteresował Państwa któryś ze wspomnianych projektów. Jeśli nie, zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi projektami od firmy KB Projekt – na pewno wśród tak szerokiej oferty znajdą Państwo rozwiązanie, które w 100% spełni wszystkie z Państwa oczekiwań.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here