Do czego służy i jak dobrać nawilżacz parowy

0
2163

Wysoka jakość powietrza w domu jest niezwykle ważna w kwestii dobrego samopoczucia i dbania o zdrowie. Wszelkiego typu kaszel i katar męczące domowników, są spowodowane suchym powietrzem. Suche powietrze jest pozbawione niezbędnej ilości wody w postaci gazowej. Należy więc poprawić jego jakość i nawilżać je. Do tego celu warto użyć specjalny nawilżacz parowy.

Czym jest i do czego służy nawilżacz parowy ?

Jest to urządzenie służące do wspomnianego już nawilżania powietrza. Jego działanie polega na gotowaniu wody przez specjalną grzałkę. Po uzyskaniu odpowiedniej temperatury nawilżacz parowy, jak sama jego nazwa wskazuje, wytwarza parę wodną, którą następnie wzbogaca powietrze w naszym domu.

Warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje nawilżaczy, lecz zdecydowanie najbardziej wydajnym jest właśnie nawilżacz parowy. Jego dodatkową zaletą jest również stosunkowo niska cena. Jedyną wadą jest potrzeba pobierania dużej ilości energi elektrycznej do działania, co przekłada się na nieco wyższe koszty eksploatacji, niż w przypadku innych typów nawilżaczy. Pomimo tego korzystanie z niego jest bardzo komfortowe, gdyż nie wymaga on użycia dodatkowych akcesoriów, czy też cyklicznej wymiany części, jak w przypadku innych rodzajów nawilżaczy.

Jak nawilżacz dobrać ?

Dobierając nawilżacz do własnego wnętrza należy zwrócić uwagę przede wszystkim na najważniejsze parametry techniczne, które decydują o jego możliwościach. Ich dokładne przeanalizowanie jest konieczne i niezbędne, jeżeli zależy nam na wybraniu sprzętu odpowiednio dostosowanego do naszych wymagań i preferencji. Zdecydowanie najważniejszym parametrem jest wydajność, którą podaje się na postawie powierzchni nawilżania lub wydajności parowania. Pierwszy przypadek dotyczy obszaru, podawanego w metrach kwadratowych, który zostanie nawilżony przez urządzenie. Drugi zaś określa, ile pary zostanie wytworzonej, w określonym czasie. Niezwykle ważna jest także moc pobierana z sieci, która ma wpływ na szybkość działania. Im jest wyższa, tym szybciej nawilżacz będzie w stanie poprawić jakość powietrza.

Dodatkowo przy doborze warto pod uwagę wziąć pojemność zbiornika na wodę, głośność urządzenia, a także posiadanie dodatkowych funkcji, lub wyposażenia w postaci filtrów. Im większa będzie pojemność zbiornika, tym rzadziej będzie trzeba go uzupełniać. Hałas wytwarzany przez nawilżacze podawany jest decybelach. Warto, aby jego wskaźnik był możliwie jak najmniejszy, co będzie miało decydujące znaczenie w kwestii komfortu korzystania z wybranego nawilżacza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here