Czym są ściany przesuwne i gdzie sprawdzą się najlepiej?

0
155

Zmiana układu pomieszczeń, czy konieczność wydzielenia dodatkowej przestrzeni nie musi już wiązać się z czasochłonnym i kosztownym remontem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom proces ten staje się o wiele prostszy. W tym celu wykorzystać można bowiem mobilne ściany, dzięki którym szybko i efektownie zaaranżujemy nową przestrzeń. Czym są ściany przesuwne, jakie są ich rodzaje i do jakich celów możemy je wykorzystać?

Czym są ściany przesuwne i jakie są ich rodzaje?

Ściany przesuwne https://optimalpoland.pl/ to nic innego jak mobilne separatory przestrzeni. Dzięki ściankom mobilnym możemy zrezygnować z konieczności stawiania ścianek działowych, czy drzwi. Specjalna konstrukcja sprawia, że w zależności od potrzeb możemy wydzielić dodatkową, zamkniętą strefę lub złożyć ściankę i pozostawić przestrzeń otwartą. Co ważne ich montaż odbywa się najczęściej poprzez zastosowanie prowadnic sufitowych, co pozwala pozostawić strukturę podłogi w stanie nienaruszonym. Dzięki szerokiej gamie rodzajów ścianek możliwe jest ich dostosowanie do indywidualnych potrzeb i każdej aranżacji. Do wyboru mamy między innymi ścianki drewniane, szklane, czy wykazujące właściwości tłumiące hałas, a nawet modele ognioodporne.

Zalety ścian przesuwnych

Zastosowanie ścian mobilnych to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy wykonywać czasochłonnych prac murarskich, a tym samym unikamy nie tylko bałaganu, ale również dodatkowych kosztów. Instalacja takich ścianek nie wymaga naruszania struktury podłogi ani montażu futryn. Dzięki temu, po ich złożeniu przestrzeń pozostaje otwarta. Tym samym zwiększamy możliwości adaptacyjne pomieszczeń, w których stosujemy ściany mobilne. Istotą zaletą jest możliwość zamontowania ścian akustycznych, co pozwoli na skuteczne tłumienie dźwięków. Może to być szczególnie przydatne, gdy chcemy wygospodarować przestrzeń do pracy, czy pokój dla dziecka.

Jak można wykorzystać ściany przesuwne?

Możliwości aranżacyjne przy wykorzystaniu ścian przesuwnych są ogromne. Można je z powodzeniem stosować zarówno w mieszkaniach, jak i wydzielania przestrzeni w domu, czy biurze. Sprawdzą się także na niewielkich przestrzeniach np. w kawalerce, gdy chcemy wydzielić przestrzeń do spania czy pracy. Przy ich użyciu bez problemu podzielimy przestrzeń np. w pokoju dziecięcym. Tak by każde z dzieci zyskało swój przytulny kącik. Możemy również stworzyć gabinet do pracy, czy oddzielić kuchnię od jadalni. Jak pokazują przykłady, możliwości zastosowania ścian mobilnych są bardzo duże. Mogą one być także ciekawym sposobem do zagospodarowania przestrzeni w nowym biurze. Bez problemu wydzielimy przestrzeń do pracy i stworzymy nowoczesne biura np. z wykorzystaniem ścian szklanych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here