Czym są modułowe pomosty pływające z tworzywa sztucznego ?

0
4140

Modułowe pomosty pływające z tworzywa sztucznego to rozwiązania wypierające tradycyjne ciężkie pomosty drewniane stawiane na palach. Rosnące zainteresowanie tymi produktami wynika z wielu zalet wynikających z ich konstrukcji. Jak i z czego zbudowane są pomosty pływające? Jakie funkcje mogą spełniać? Jakie korzyści płyną z wyboru właśnie tego rodzaju pomostów? Tego dowiecie się z poniższego artykułu!

Modułowe pomosty pływające z polietylenu

Jak sama nazwa wskazuje pomosty pływające, to konstrukcje niezwiązane na stałe z dnem, lecz unoszące się na powierzchni wody w każdej chwili można je zdemontować więc nie podlegają rygorom prawa budowlanego. Wykonane z polietylenu – technologią formowania rotacyjnego – pływaki są podstawą budowy pomostów, są to elementy niezwykle trwałe na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Ich lekka i modułowa konstrukcja pozwala zbudować pomost zaledwie w klika godzin , bez użycia ciężkiego sprzętu oraz zmieniać ich konfigurację z sezonu na sezon. Pomosty tego typu są tańsze zarówno w wykonaniu, jak i utrzymaniu nie trzeba ich konserwować jak tradycyjnych pomostów drewnianych.

Modułowa konstrukcja pomostów pozwala na dowolne zestawianie ich ze sobą. To inwestor decyduje jak będzie wyglądał ostateczny kształt jego pomostu, dostosowując go do swoich potrzeb oraz możliwości zagospodarowania brzegu. Pomosty pływające mogą zostać wyposażone w różnego rodzaju akcesoria, takie jak barierki, drabinki, wieżyczki ratownicze knagi, czy najazdy dla kajaków i skuterów wodnych. Sprawia to, że modułowe pomosty pływające mogą pełnić najróżniejsze role. Z modułów pomostów można stworzyć w pełni funkcjonalne przystanie cumownicze, pomosty rekreacyjne, czy zamknięte przestrzenie do pływania. Modułowa konstrukcja pomostów niesie ze sobą jeszcze jedną zaletę. Pomosty tego typu są niezwykle łatwe w montażu. Ich instalacja nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz potrzeby angażowania wykwalifikowanych ekip. Możliwość łatwego demontażu na czas zimy pozwoli zminimalizować ryzyko uszkodzenia ich przez płynące rzeką kry, czy ściągający jezioro lód.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here