Czym najlepiej zasłonić okna kuchenne

0
4530

Przy wyborze sposobu zasłaniania okien w kuchni należy kierować się stylem, w jakim została ona urządzona, a przy tym mieć na uwadze praktyczne walory danego rozwiązania. Powoli tradycyjne zasłonki i „zazdrostki” odchodzą już do lamusa. Ich funkcje przejmują bardziej funkcjonalne, a nie mniej dekoracyjne elementy.

Alternatywa dla firanek i zasłon – czym je zastąpić

Wykonane z materiału firanki i zasłony gromadzą kurz, a w kuchni także tłuszcz z gotowanych potraw. Należałoby je zmieniać i prać przynajmniej raz w tygodniu, żeby utrzymać je w czystości. Zdejmowanie, a potem wieszanie ich zajmuje wiele czasu i często wymaga sporo wysiłku, dlatego warto zastanowić się nad zmianą ich na bardziej nowoczesne i łatwiejsze w utrzymaniu żaluzje, rolety i plisy okienne. Cena i stopień trudności ich montażu są nieco wyższe, ale czyszczenie i konserwacja dużo łatwiejsze.

Żaluzje, rolety i plisy pomagają zaoszczędzić miejsce w kuchni

W wielu mieszkaniach kuchnie są nieduże i ciasne. Istotne wtedy jest zagospodarowanie każdego kąta. Zwisające do podłogi zasłony, a nawet firanki przymocowane na drążku w połowie okna, „kradną” przestrzeń parapetu. Miejsce to mogłoby zostać przekształcone chociażby w dodatkową przestrzeń roboczą albo posłużyć za miejsce dla doniczek z ziołami lub innych praktycznych a zarazem dekoracyjnych elementów.

Nowoczesne rozwiązania do nowoczesnej kuchni

Podstawową cechą nowoczesnych kuchni jest jej funkcjonalność. Dotyczy to zarówno aranżacji wnętrza, tak żeby bez trudu można było przygotowywać w nim posiłki, jak i poszczególnych elementów jego wyposażenia, które będą łatwe w obsłudze i utrzymaniu, energooszczędne i ergonomiczne. Żaluzje, rolety i plisy w większym stopniu niż zasłony pozwalają na dostosowanie natężenia światła dochodzącego z zewnątrz do potrzeb osób przebywających w kuchni.

Zamontowanie rolet, żaluzji i plis w oknie pozwala zaoszczędzić przestrzeń w kuchni. Dzięki nim łatwiej jest dostosować natężenie światła do potrzeb. Utrzymanie ich w czystości pochłania też mniej wysiłku.

 Zobacz także: Żaluzje plisowane w kuchni to dobry wybór

[Głosów:5    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here