Audyt energetyczny

0
1912

Wiele osób nie wie czym jest audyt energetyczny. Jest to nic innego jak ekspertyza, mająca na celu ujawnienie wszystkich mankamentów powiązanych z poborem oraz zapotrzebowaniem w energię elektryczną danej nieruchomości. Najczęściej wykonywana jest przy okazji termomodernizacji. Dzięki temu, możemy dowiedzieć się czy wszystko działa tak jak trzeba. Audyt energetyczny na podstawie obserwacji określa parametry energetyczne, a także wskazuje punkty niezbędne do poprawy. Poprawia się także jakość ogrzewania. Kto może sobie pozwolić na wykonanie audytu energetycznego i kiedy się go wykonuje? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/audyt-energetyczny/

Kiedy wykonuje się audyt energetyczny?

Zazwyczaj wykonuje się go w sytuacji, kiedy chcemy zainstalować bądź polepszyć termoizolacje budynku. Może być wykonany również w przypadku, kiedy twierdzimy, że zużywamy za dużo prądu i taki audyt ułatwiłby nam optymalizację problemu. W ten sposób modernizacja będzie o wiele prostsze i szybsze, a do tego tańsza. W takim przypadku dużo łatwiej będzie również ocenić koszty oraz przygotować plan prac. W niektórych przypadkach, taki audyt może być dofinansowany ze środków państwowych, wówczas jest on wymagany przez organ nadzorujący dofinansowanie. 

Kto może wykonać audyt energetyczny?

Wykonanie jest dość skomplikowane i dokonać go może jedynie fachowiec. Potrzebny jest do tego odpowiednio przeszkolony oraz uprawniony elektryk. Wszelkie wymagania dotyczące przeprowadzającego audyt są określone prawnie. Wymaga to przede wszystkim zaliczenia egzaminu oraz zdobycia potrzebnej licencji. Potrzebne są też odpowiednie studia wyższe z zakresu energetyki, elektrotechniki i, pożarnictwa lub architektury. Studia te muszą dotyczyć charakterystyki energetycznej budynków. Dodatkowo nie może być to osoba karalna ani pozbawiona zdolności do czynności prawnych.

Jaki jest koszt audytu energetycznego?

Istnieją spore wymogi co do tego, kto może go przeprowadzić, takich osób nie brakuje jednak musimy liczyć się z poniesionymi kosztami. Szanowany i dobre firmy elektryczne posiadają w swojej załodze takich specjalistów. W zależności od wielkości poziomu zależności nieruchomości, taka usługa będzie wahać się w granicach od 300 zł do 1000 zł.

Zobacz też: http://www.psychomanipulacja.pl/jak-zostac-kucharzem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here