środa, Marzec 3, 2021

Szamba betonowe z profesjonalną usługą montażu z wykopem

0
Szamba betonowe

Budując nowy dom, w wyobraźni widzimy jego komfortowe wnętrza, piękną elewację i zadbany ogród. Jednak, aby można było wygodnie mieszkać, trzeba także pomyśleć o bardziej przyziemnych sprawach. Każdy domownik powinien mieć bowiem szansę na swobodne korzystanie z toalety. A jest to możliwe dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu systemu odprowadzania domowych nieczystości. Aby szybko ogarnąć tego typu kwestie, warto skorzystać z oferty szamb i zbiorników betonowych.

Szamba betonowe

Kluczowe znaczenie ma wyznaczenie miejsca na działce, w którym szambo ma się znajdować oraz dobór konkretnego rodzaju instalacji. Szambo powinno być bowiem szczelne i dopasowane pojemnością do potrzeb danego gospodarstwa domowego. Godnym polecenia producentem i sprzedawcą szamb betonowych jest Szambo Rambo. Firma świadczy usługi na terenie całego kraju. Oferowane produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i stanowią gwarancję bezproblemowego użytkowania przez długie lata. Konstrukcje oferowanych szamb spełniają założenia atestu PZH, w konsekwencji czego posiadają aprobatę techniczną ITB.

Katalog produktów obejmuje: szamba betonowe jednokomorowe oraz szamba betonowe dwukomorowe. Do wyboru są różne wielkości takich zbiorników na nieczystości. Szamba jednokomorowe mogą mieć pojemność od 4 do 12 metrów sześciennych. W skład zestawu wchodzi zbiornik, płyta wierzchnia, kominek, wieko betonowe oraz pełna dokumentacja wraz z gwarancją. Dodatkowo można dokupić: wieko żeliwne, płytę najazdową pod auto osobowe, płytę najazdową pod auto ciężarowe, dodatkowy kominek oraz przegrodę.

W sprzedaży dostępne są także szamba dwukomorowe. Do ich produkcji wykorzystuje się beton klasy B-25 o przepuszczalności W8. Oznacza to, że ich ściany są odporne na warunki atmosferyczne oraz substancje szkodliwe. Do wyboru są szamba dwukomorowe o pojemności od 6 do 12 metrów sześciennych.

Usługa montażu szamb betonowych z wykopem

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Szambo Rambo organizuje bardzo szybką realizację zamówień. Towar może być u klienta nawet w ciągu 2-4 dni roboczych. Firma proponuje także usługę montażu szamba z wykopem. Decydując się na taką współpracę mamy pewność, że szambo będzie właściwie dobrane i odpowiednio podłączone. W zakres usługi wchodzą:

  • sprzedaż zbiornika,
  • transport zbiornika do miejsca inwestycji,
  • wykonanie wykopu,
  • osadzenie i uszczelnienie zbiornika na nieczystości,
  • profesjonalne ułożenie instalacji sanitarnej,
  • zasypanie zbiornika.

Co istotne, po wykonaniu zadania, klient otrzymuje: projekt techniczny, deklarację zgodności, certyfikat PZH, aprobatę techniczną ITB oraz pisemną gwarancję. Prace wykonywane są na najwyższym poziomie. Z usług firmy zadowoleni są nawet najbardziej wymagający klienci.

Betonowe zbiorniki na deszczówkę i wodę

Warto wspomnieć, że betonowe konstrukcje mogą służyć także do racjonalnego gospodarowania wodą. Nic tak dobrze nie działa na rośliny w ogrodzie jak deszczówka. Możemy ją swobodnie gromadzić i przechowywać dzięki betonowym zbiornikom. Firma Szambo Rambo oferuje betonowe zbiorniki o różnej pojemności. 

W sprzedaży znajdują się zbiorniki mieszczące od 4 do 12 m sześciennych wody. Posiadanie betonowego pojemnika na deszczówkę to zarówno kwestia wysokiej świadomości ekologicznej, jak również racjonalnego wyniku ekonomicznego. Deszczówkę uzyskujemy bowiem za darmo.

Jak wygodnie urządzić pokój młodzieżowy?

0
pokój młodzieżowy

Pokój dla nastolatka to zawsze wyzwanie dla rodziców. Wymaga wyposażenia, które będzie jednocześnie funkcjonalne, komfortowe i spełni oczekiwania młodego człowieka – również pod względem odpowiedniego wyglądu, który odzwierciedla jego charakter czy zamiłowania. Mamy dla ciebie kilka przykładów inspirujących zestawów, które mogą pomóc ci w wywiązaniu się z tego trudnego zadania.

Miejsce do pracy i do wypoczynku

Myśląc o pokoju dla nastolatka, warto spojrzeć na niego przede wszystkim jak na pomieszczenie o wielu zadaniach. To właśnie w nim młody człowiek będzie spędzał najwięcej czasu. Skoncentruje się tutaj na odrabianiu lekcji i rozwijaniu swoich pasji. Będzie odpoczywał po długim, męczącym dniu w szkole, ale także spotykał się ze znajomymi, którzy wpadną na popołudnie czy nawet zostaną na weekend.

W pokoju musi znaleźć się więc miejsce na każdą z aktywności, co oznacza ustawienie tam odpowiednich mebli, takich jak przede wszystkim łóżko i fotel, biurko, regał czy szafa lub komoda. Warto także pomyśleć o innych przydatnych akcesoriach, które mogą pełnić wiele różnorodnych funkcji, na przykład o dodatkowym, niewielkim stoliku czy ławie, ciekawej pufie albo skrzyni.

Wyposażenie, które jest wygodne i funkcjonalne

W pokoju młodzieżowym obowiązkowa zasada to połączenie funkcjonalności z komfortem. Ze względu na konieczność zapewniania młodemu człowiekowi wszystkich, różnorodnych stref, opisanych wyżej, każdy fragment przestrzeni powinien zostać optymalnie wykorzystany i zaplanowany. Musi także spełniać oczekiwania pod względem wygody, ponieważ dzięki temu będzie chętnie wykorzystywany.

Młodzieżowy design

Bez wątpienia równie ważny jest odpowiedni wygląd mebli, który powinien odzwierciedlać charakter nastolatka. Meble mogą nawiązywać do jego ulubionych kolorów i wzorów, mogą także przybrać nieco bardziej uniwersalną formę, dzięki czemu sprawdzą się nawet wówczas, gdy gust młodego człowieka nieco się zmieni.

Przykładowe zestawy młodzieżowe

Zestawy Forte młodzieżowe są doskonałym przykładem rozwiązań dla nastolatków, zarówno tych w młodszym wieku, jak i tych, którzy zbliżają się już do dorosłości. Wśród nich naszym faworytem jest zestaw POK, który odznacza się bardzo nowoczesnym designem i kolorystyką. Doskonale sprawdzi się w pokoju osoby, która lubi stonowane, klasyczne barwy.

Z kolei dla młodszych nastolatków, szczególnie dla dziewczynek, świetnym wyborem może być zestaw Luna, charakteryzujący się jasną kolorystyką i łagodnymi kształtami. Każda romantyczna nastolatka zakocha się w nim od pierwszego spojrzenia.

Estetyczna zabudowa przestrzeni ogrodowej

0
Estetyczna zabudowa przestrzeni ogrodowej

Ogród to wyjątkowa część każdej posiadłości. Nie zależnie od tego czy posiada się mały czy duży ogród, każdą przestrzeń można w odpowiedni sposób zagospodarować. Ogród powinien pełnić kilka funkcji naraz, musi się w nim znaleźć miejsce do wypoczynku, do zabawy oraz część dekoracyjna, złożona z kwiatów i ciekawych roślin. Jednak, by ogród prezentował się dobrze o każdej porze roku, trzeba o niego dbać za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Miska bezkołnierzowa – co warto wiedzieć o konstrukcji Rimless w wc?

0
Miska bezkołnierzowa

Miski wc to rozwiązania, których konstrukcja wydawałoby się, że pozostaje niezmienna pomimo upływu lat i rozwoju nowoczesnych technologii. Nic bardziej mylnego – nowoczesne miski wc na tle swoich klasycznych odpowiedników wyróżniają się bowiem innowacyjną konstrukcją bezkołnierzową, której obecność gwarantuje użytkownikowi liczne korzyści. O jej zaletach świadczy chociażby fakt, że obecnie prawie wszystkie miski wc znanego i cenionego producenta ceramiki łazienkowej, marki Roca, są dostępne wyłącznie w wersji Rimless.

Czym miska bezkołnierzowa różni się od zwykłej?

Miska bezkołnierzowa, jak sama jej nazwa wskazuje, pozbawiona jest fizycznego kołnierza – elementu konstrukcyjnego obecnego we wszystkich rozwiązaniach dostępnych w sprzedaży jeszcze kilkanaście lat temu. Kołnierz miał za zadanie zapobiegać wyciekom wody na zewnątrz miski podczas spłukiwania. Jego specyficzna budowa, pełna zakamarków oraz trudno dostępnych miejsc sprawiała jednak, że dbanie o czystości i higienę toalety było znacznie utrudnione. W efekcie, pomimo regularnego czyszczenia wc przy wykorzystywaniu do tego celu najlepszych, sprawdzonych detergentów, miska nie była w 100% czysta i higieniczna.

Aby skutecznie rozwiązać ten problem, stopniowo zaczęły powstawać rozwiązania, które przynajmniej w części były pozbawione kołnierza. Obecnie, najlepszym dostępnym w sprzedaży rozwiązaniem są miski bezkołnierzowe, czyli rozwiązania kompletnie pozbawione tego trudnego i uciążliwego w użytkowaniu elementu konstrukcyjnego. Miska bezkołnierzowa posiada nowoczesny design, jest bardzo łatwa i wygodna w czyszczeniu, a brak fizycznych zakamarków i trudno dostępnych przestrzeni w jej obrębie sprzyja utrzymaniu toalety w najwyższej higienie czyniąc z niej rozwiązanie w pełni bezpieczne dla zdrowia całej rodziny.

Najważniejsze zalety innowacyjnej konstrukcji Rimless

Aktualnie coraz więcej producentów ceramiki łazienkowej zdających sobie sprawę z wymiernych korzyści płynących z zastosowania konstrukcji rimless, decyduje się na włączenie do swojej oferty tych nowoczesnych i wysoko higienicznych misek wc. Poszukując idealnego rozwiązania do swojego domu, w pierwszej kolejności warto zainteresować się nową generacją toalet marki Roca, w której asortymencie znajdziemy obecnie wyłącznie wysokiej jakości miski bezkołnierzowe. Ich zakup wiąże się z licznymi zaletami, które docenimy każdego dnia.

Każda miska bezkołnierzowa sygnowana logiem Roca posiada elegancką, higieniczną konstrukcję, która znacząco ułatwia i przyspiesza dbanie o jej czystość. Zastosowanie specjalnego systemu rozprowadzania wody gwarantuje równomierną dystrybucję wody podczas spłukiwania w obrębie toalety oraz usuwanie już na tym etapie większości zanieczyszczeń. Obecność niewielkiej wypukłości w górnej części miski pozwala wodzie dotrzeć wyżej oraz dokładniej oczyścić wnętrze wc, z kolei specjalna konstrukcja gwarantuje utrzymanie wody w obrębie miski niwelując tym samym ryzyko wycieków, co z kolei pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo codziennego korzystania z toalety.

Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania?

0
Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania

Stylowe zegary to doskonały sposób na aranżację wnętrza. Świetnie wypełni pustą ścianę, nadając wyjątkowego klimatu, a przy tym pozwoli na sprawdzenie czasu w każdej chwili. Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania?

Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania?

Zegary już od dawna przestały pełnić funkcję mierzenia czasu. Dziś stanowią jeden z najchętniej wybieranych elementów dekoracyjnych do naszego mieszkania. Doskonale sprawdzą się w salonie, sypialni, a także kuchni. Co ciekawe, ich wybór nie jest taki łatwy. Jako element dekoracyjny powinien komponować się z pozostałymi dodatkami w danym pomieszczeniu, aby stworzyć spójną całość.

Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego kształtu czy koloru. Możesz wtopić go w kompozycję, wybierając model w podobnym kolorze i stylistyce. Innym sposobem jest delikatne wyróżnienie. Doskonale sprawdzą się wtedy minimalistyczne zegary z niebanalnym wykończeniem lub formą. Będą rzucać się w oczy, ale nadal wtapiać się w aranżację. Ostatni sposobem jest skontrastowanie z wystrojem. W tym przypadku postaw na charakterystyczne modele, które będą wyróżniać się kolorem, kształtem oraz formą.

Gdzie umieścić zegar?

Zegary są na tyle uniwersalną dekoracją, że sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Najważniejsze, aby pasował stylem do konkretnego pomieszczenia. Dlatego pod uwagę należy wziąć jego kolor, rodzaj materiału, zdobienia, kształt czy formę. Oczywiście cały czas kierujemy się tym, aby był spójny z pozostałymi elementami. W dziecięcych pokojach doskonale sprawdzą się kolorowe zegary lub w kształcie ulubionych postaci z bajek, psa, kota lub innych zwierzątek.

W kuchni warto postawić na modele, w których łatwo będzie odczytać godzinę. Przyda się podczas przygotowywania posiłków i pieczenia. Bardzo fajnie prezentują się zegary, które mają wskazówki w kształcie widelców. W salonie i sypialni możesz poszaleć i wybrać niebanalne formy. Takie zegary przykują uwagę i staną się elementem dekoracyjnym, zmieniając charakter pomieszczenia. W dużych przestrzeniach możesz się pokusić o modele w sporych rozmiarach. W nieco mniejszych pokojach lepiej sprawdza się niewielkich rozmiarów zegary. Zbyt duże będą źle się prezentować i przytłaczać wnętrze.

Jaki zegar do salonu?

W nowoczesnych salonach idealnie prezentują się zegary metalowe albo szklane. Bardzo fajne rozwiązanie stanowią modele bez cyferblatu, a jedynie ze wskazówkami. Co prawda, nie służy on typowo do patrzenia na godzinę, ale przede wszystkim stanowi element dekoracyjny, który przyciąga wzrok. Innym, niebanalnym rozwiązaniem są modele z porozrzucanymi godzinami. Możesz je samodzielnie ułożyć na ścianie. W takich wnętrzach możesz bawić się formą, kształtem.

Natomiast w kwestii kolorystyki sprawdzi się zasada im mniej, tym lepiej. W skandynawskich wnętrzach dobrze prezentują się proste zegary. Eleganckie wnętrza idealnie komponują się z szykownymi zegarami np. z marmuru. Natomiast w salonie urządzonym w stylu glamour, koniecznie postaw na zegary zdobione kryształkami. Podkreślą luksus i prestiż pomieszczenia.

Trzy lampy, od których twoi goście nie będą mogli oderwać wzroku

0
lampy

Wśród znajomych słyniesz z tego, że masz nosa do wyszukiwania modnych i niebanalnych dodatków do mieszkania? W takim razie w twoim domu nie może zabraknąć lamp, które podkreślą zamiłowanie do ciekawych projektów. Oryginalny żyrandol lub kinkiet mogą zupełnie odmienić nawet dość zwyczajną aranżację. Sprawdź, jakie lampy na pewno przykują uwagę gości, którzy wpadną z odwiedzinami.

Lampy betonowe

Takie oświetlenie jest w ostatnim czasie prawdziwym hitem, co z całą pewnością jest związane z modą na aranżacje w nowoczesnym stylu industrialnym. Nieco surowy charakter takich wnętrz idealnie współgra z betonowymi lampami, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu są obecne również inne elementy z tego surowca. Na dodatek szarości są naprawdę na czasie i pasują dosłownie do każdego koloru, jaki pojawi się w salonie, kuchni czy też sypialni.

W sklepie oświetleniowym Domodes nie brakuje ciekawych projektów, które są najlepszym dowodem na to, że niepozorny beton wcale nie musi być nudny. Lampy są dostępne nie tylko w szarym kolorze, ale także w czerni i brązach. Ponadto często mają niebanalny kształt i są łączone z innymi surowcami. Bardzo intrygująco prezentuje się np. lampa z betonowym kloszem, wewnątrz którego znajdują się odciski liści paproci.

Lampy z kryształu

Zupełnym przeciwieństwem minimalistycznego oświetlenia z betonu są lampy kryształowe. Do wysokich, przestronnych wnętrz urządzonych w klasycznym stylu glamour idealnie pasują piętrowe żyrandole w kształcie spirali ze sklepu Domodes. Można oczywiście pójść w kierunku klasycznych żyrandoli i inspiracji stylem retro, jednak współcześni producenci lamp mają w zanadrzu również wiele bardzo nowoczesnych propozycji.

Fani niebanalnych połączeń na pewno powinni zwrócić uwagę na podłużne i okrągłe lampy, w których kryształy są osadzone w metalowej konstrukcji w kolorze mosiądzu lub złota. Niemałe wrażenie robią także kinkiety z kryształkami. Na szczególną uwagę w tej kategorii na pewno zasługuje duży model ze słupkami ze szkła kryształowego przedzielonymi w połowie złotą obręczą. Taka lampa może śmiało być główną ozdobą pokoju.

Lampy wiszące LED

Sporo pytań może pojawić się również w przypadku zyskujących na popularności lamp sufitowych LED. Wbrew pozorom nie chodzi o klasyczne reflektorki lub oczka wpuszczane w sufit. W ostatnim czasie w sklepie Domodes pojawiło się wiele wiszących lamp w formie świecącej obręczy z diodami ledowymi. Co ciekawe, diody często nie są widoczne na pierwszy rzut oka i to właśnie dlatego takie oświetlenie jest tak bardzo intrygujące.

Okrągłe modele to jednak nie jedyna opcja w tej kategorii. Dostępne są także wersje o znacznie bardziej fantazyjnych kształtach. Wiele propozycji to futurystyczne projekty na pograniczu awangardy. Złote pierścienie zawieszone na cienkich przewodach, kryształowy żyrandol LED czy też model w kształcie łezki z dwiema białymi kulami ze szkła wewnątrz ramy mogłyby być uznane za dzieła współczesnej sztuki.

Uchwyty do mebli – przyjemne dla oka i dłoni

0
Uchwyty do mebli

Uchwyty do mebli to często bagatelizowany element ich konstrukcji. Pełnią jednak ważne funkcje estetyczne i praktyczne. Mogą usprawnić korzystanie z wyposażenia kuchennego, a także dodać elegancji meblom stojącym w salonie. Jeśli stawiasz na uchwyty wysokiej klasy – poniżej podpowiadamy w jakie modele warto się zaopatrzyć oraz do jakich mebli i aranżacji będą pasować.

Uchwyty – dekoracja mebli i dopełnienie aranżacji

Uchwyty do mebli wysokiej klasy powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Dobierać je należy pod kątem konkretnych mebli, do których będą zamontowane. Wbrew pozorom, możemy w ten sposób „uświetnić” nie tylko nasz salon czy sypialnię, ale również kuchnię, garderobę i łazienkę.

Uchwyty modne, stylowe i estetyczne

Do kuchni i łazienek polecamy wybierać uchwyty T-bar o kształcie dużej litery T. najczęściej wybierane w tych pomieszczeniach kolory to chrom polerowany oraz czarny metalowy. Ten drugi sprawdza się zarówno w wersji matowej jak i połyskującej. Uchwyty takie są solidne, wytrzymałe, wygodne w użyciu, a pomieszczeniu dodają klasy.

Do sypialni i salonu polecamy odcienie w ciepłych barwach. Oczywiście, wszystko zależy od pożądanego efektu estetycznego. Najczęściej wybierane są uchwyty w barwach złotego mosiądzu oraz antycznego brązu. Prezentują się stylowo w zestawieniu z drewnianymi frontami mebli.

Pod kątem kształtu, do salonu warto wybierać uchwyty w formie gałek o opływowych, delikatnych kształtach, przypominających łezkę. Pasować mogą również gałki płaskie, walcowate lub te wyposażone w proporcjonalny daszek.

Uchwyty wygodne w użyciu i łatwe w doborze

Do sypialni i garderoby polecamy uchwyty podłużne – zarówno pionowe jak i poziome. Świetnie sprawdzają jako wieszak na kosz lub organizer. Dobrym wyborem są również uchwyty-wieszaki, w formie odstających „pinezek” lub walców. Najbardziej zjawisko wypadają uchwyty pionowe o długości 80 mm, idealne do dużych szaf.

Popularne są także Skandynawskie Uchwyty – dedykowane do aranżacji i frontów w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym. Wiele spośród nich prezentuje uniwersalne walory estetyczne – można wkomponować je w wiele dostępnych mebli bez obaw o zaburzenie aranżacji pomieszczenia.

Uchwyty na lata – praktyczne i wytrzymałe

Na co zwrócić uwagę przeglądając dostępne uchwyty do mebli? Użyty materiał to podstawa. W przypadku uchwytów metalowych – polecamy produkty wykonane z litej stali. Daje to gwarancję, że uchwyty będą odporne na wilgoć i zabrudzenia, a także łatwe w czyszczeniu.  

Oprócz użytego materiału, warto także sprawdzić czy jest on polerowany, szczotkowany czy pokryty żłobieniami antypoślizgowymi. To ostatnie rozwiązanie jest nie mniej estetyczne niż uchwyty gładkie – delikatne wzory krzyżowe tworzą przyjemne dla oka desenie.

Dzięki obecności antypoślizgowych żłobień, uchwyty mogą być przydatne w wielu pomieszczeniach lub szczególnych sytuacjach – na przykład w kuchni czy garderobie (przeciwdziałają spadaniu zawieszonych na nich tkanin).

Ważna sprawa to również rozmiar uchwytów, a zwłaszcza – ich rozstaw. Na możliwość montażu ma wpływ oczywiście wysokość frontów (i samych mebli), ale także obecność wykonanych już otworów. Jeśli potrzebujemy wykonać nowe – warto znaleźć sposób by załatać stare, które w innym wypadku będą szpecić cały front.

Lampy wiszące dla fanów klasyki – trzy modele, które nigdy nie wychodzą z mody

0
Lampy wiszące

W sklepie z oświetleniem największy zachwyt budzą w tobie eleganckie projekty w klasycznym stylu? Takie lampy to zdecydowanie bardzo dobry wybór, ponieważ mają ponadczasowy charakter i właściwie nigdy nie wychodzą z mody. Ponadto mogą być ciekawym uzupełnieniem nawet dość nowoczesnych wnętrz. Sprawdź, jakie klasyczne lampy cieszą się największą popularnością.

Żyrandol świecznikowy

Efektowna lampa z żarówkami przypominającymi świeczki pozwala poczuć się niczym w luksusowych wnętrzach dawnych pałaców. Żyrandole świecznikowe nadal cieszą się niemałą popularnością, zwłaszcza że w ostatnich latach nie brakuje projektów z nutą nowoczesności. Pod adresem https://novalamp.pl/lampy-wiszace można znaleźć kilka naprawdę wyjątkowych modeli, które są naprawdę udanym połączeniem współczesności i przeszłości.

Wielu fanom żyrandoli świecznikowych mogą przypaść do gustu klasyczne projekty w stylu retro. Kolor patyny, delikatne zdobienia i elegancko wygięte ramiona zakończone żarówkami imitującymi płomień na pewno będą pasować do wnętrz urządzonych w stylu retro, rustykalnym lub barokowym. Z kolei srebrny model ze zwisającymi kryształkami może być doskonałym uzupełnieniem aranżacji w modnym stylu glamour.

Lampy wiszące ze szklanymi kloszami

Takie lampy mają bardzo uniwersalny, ponadczasowy charakter i sprawdzi się jako element pomieszczenia w prawie każdym stylu. Prosta rama z kilkoma kloszami o okrągłym lub lekko kwadratowym kształcie to projekt, który pojawia się w katalogach sklepów z oświetleniem od wielu lat. Większość modeli z tej kategorii, które są dostępne w sklepie Nova Lamp, występuje w stonowanych kolorach, które pasują do wielu modnych aranżacji.

Klasyczne lampy z kloszami swój elegancki wygląd zawdzięczają wysokiej jakości materiałom, z których zostały wykonane. To właśnie staranne wykonanie w dużej mierze sprawia, że takie oświetlenie zawsze wygląda dobrze i z klasą. Co ciekawe, modele z tej kategorii mogą pasować nawet do nowoczesnych wnętrz. W takim przypadku lepszym wyborem mogą okazać się jednak wersje z metalowymi kloszami.

Żyrandole z kryształkami

O takim żyrandolu marzy prawie każdy miłośnik stylu klasycznego z nutą luksusu. Kryształowa lampa może wprowadzić do pokoju wyjątkowy nastrój i elegancję na najwyższym poziomie. W dużych, wysokich mieszkaniach można sobie pozwolić nawet na najbardziej okazałe modele z kilkoma piętrami. Z kolei w mniejszym lub niższym pomieszczeniu lepiej sprawdzą się skromniejsze żyrandole zawieszone nieco bliżej sufitu.

Co ciekawe, w sklepie Nova Lamp nie brakuje również bardzo oryginalnych lamp z kryształami w nieco bardziej nowoczesnej odsłonie stylu klasycznego. W takich projektach luksusowy kryształ został połączony z eleganckim metalem, co może naprawdę dobrze wyglądać zwłaszcza we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. W nowoczesnych aranżacjach świetnie będą prezentować się także kryształowe żyrandole zamknięte w kuli z przezroczystego szkła.

Szafki do przechowywania w kuchni – jakie wybrać, a z jakich zrezygnować?

0
Szafki do przechowywania w kuchni

Kuchnia to miejsce o szczególnych potrzebach. Nie tylko ze względu na wykonywanie w niej obowiązki, ale również z uwagi na olbrzymią ilość przechowywanych w niej sprzętów, urządzeń, akcesoriów i innych obiektów. Kuchnia, zwłaszcza jeśli pełni również funkcje jadalni, potrafi być „zawalona” mnóstwem przedmiotów, których właściwe przechowywanie pomoże nam w codziennej pracy. Dlatego przygotowując się do umeblowania kuchni, warto uwzględnić – jakich dokładnie półek, szuflad, szafek, regałów lub innych mebli będzie potrzebować. Poniżej podpowiadamy – o czym nie można zapomnieć w czasie urządzania kuchni, jeśli zależy nam na dobrej organizacji przechowywanych przedmiotów.

Porządek i organizacja przede wszystkim!

O zaletach wynikających z utrzymywania porządku w kuchni nie trzeba nikogo przekonywać. W dobrze zorganizowanej przestrzeni nie tylko szybciej i sprawniej przebiega wykonywanie codziennych obowiązków. Co równie ważne – wykonujemy je bezpieczniej, rzadziej dochodzi do wypadków i sytuacji nagłych. Ponadto, dobrze zorganizowana kuchnia to pomieszczenie, w którym praca przebiega przyjemnie i nie staje się „źródłem udręki”.

Planując rozlokowanie mebli do przechowywania, warto pamiętać o podstawowych zasadach ergonomii. Chodzi przede wszystkim o podzielenie przestrzeni kuchni na pięć osobnych bloków, podporządkowanych najważniejszych funkcjom: trzymanie zapasów, przechowywanie wyposażenia, przygotowywanie posiłków, zmywanie naczyń i gotowanie.

Meble do przechowywania do kuchni

Do wyboru mamy rozmaite szafki, półki oraz regały. Dobrze, jeśli w każdej kuchni znajdzie się przynajmniej jedna duża półka oraz jeden mebel z szufladami. Szczególnie ten ostatni jest niezastąpiony – nadaje się idealnie do przechowywania zarówno zastawy stołowej, garnków i patelni, jak również kubków, sztućców, tkanin i licznych innych. Warto zwłaszcza upewnić się, jakie zastosowano prowadnice do szuflad. Polecamy te z mechanizmem cichego wyhamowywania, które przeciwdziałają powstawaniu wstrząsów (obecne między innymi w ofercie Locker).

W wyborze konkretnych mebli należy kierować się takimi względami jak łatwość w użytkowaniu. Warto wybierać te o praktycznym i szybkim w otwieraniu froncie. Dobrze, jeśli wybrane przez nas meble są wyposażone w blat, który będziemy mogli wykorzystać w czasie gotowania.

Dodatkowe akcesoria pomocne w przechowywaniu w kuchni

W każdej kuchni roi się od narzędzi, których nie chowamy, ale trzymamy na wierzchu. Są one często używane, nawet kilka razy dziennie, dlatego nie ma potrzeby ich odkładania w zaciemnione miejsce. Mowa zwłaszcza o nożach do krojenia i metalowych przyrządach.

Z ich przechowywaniem świetnie poradzimy sobie, wybierając drewniany stojak lub listwę magnetyczną; ta ostatnia wygląda efektownie i przytrzymuje wszystkie metalowe przedmioty, które do niej przyłożymy.

Do przechowywania pokrywek i innych przedmiotów płaskich o dużej powierzchni polecamy specjalne stojaki. Są zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej, co pozwala układać na niej pokrywki świeżo wymyte, bez obaw o wystąpienie korozji.

Pojemniki na przyprawy mocowane na ścianie to rozwiązanie dla kuchni niedużych rozmiarów, w których każdy centymetr wolnego blatu jest na wagę złota. Wówczas, możemy zaoszczędzić wolną przestrzeń, wybierając specjalne organizery kuchenne przeznaczone do montowania na ścianę.

Jak zaoszczędzić miejsce w salonie? Praktyczne uchwyty do telewizora

0
salonie

Duże przestrzenie salonów to domena nowoczesnego stylu i minimalistycznego wystroju wnętrza. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Właściciele niewielkich mieszkań lub kawalerek musząc czasem iść na kompromisy związane z ilością wyposażenia i mebli. To samo może tyczyć się telewizora, jednak istnieje jeden prosty sposób na umieszczenie dużego ekranu w nawet niewielkim salonie. Chodzi oczywiście o uchwyt do telewizora. Z jego pomocą zminimalizujemy bowiem ilość wymaganego miejsca do umieszczenia tego typu sprzętu. Oczywiście warunkiem jest posiadanie pustej przestrzeni na ścianie, jednak to nie powinno być problemem nawet w niewielkim wnętrzu.

Uchwyt do telewizora zamiast komody RTV

Każdy telewizor potrzebuje czegoś, na czym można go postawić. To wymaga zwykle wyznaczenia we wnętrzu dodatkowego miejsca na umieszczenie mebla w stylu komody lub stolika RTV. Nie każdy jednak ma na to miejsce. Dlatego też warto przemyśleć uchwyt do telewizora, który, choć wymaga ingerencji w ścianie i stałego montażu, to pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń. A co z pozostałymi elementami domowego kina? Takimi jak odtwarzacz dvd, amplituner czy też konsola do gier lub głośniki? Cóż, tego uchwyty do tv nie obejmują, jednak nowoczesne modele telewizorów posiadają zwykle nie tylko dobre głośniki, ale także dodatkowe aplikacje i dostęp do internetu, dzięki czemu ograniczymy nasze zapotrzebowanie na tego typu sprzęt. Głośniki mogą z kolei przyjąć rolę soundbaru, który bez problemu może być podwieszony pod ekranem. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by użyć obecnych we wnętrzu mebli i po prostu pociągnąć nieco dłuższy kabel. W ten sposób nasz uchwyt VESA nie ograniczy funkcjonalności wnętrza, a pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca.

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Uchwyty do telewizorów to nie tylko proste modele pozwalające na umieszczenie ekranu na ścianie. Często posiadają bowiem możliwość regulacji i to nie tylko pochylenia. Obrotowe uchwyty do tv pozwalają na obrót ekranu w dowolną stronę, a także przybliżenie go do nas, jeśli siedzimy po przeciwnej stronie salonu. To pozwoli na szybkie i bezproblemowe przekształcenie wnętrza w małe domowe kino, a także umożliwi oglądanie telewizji z innego kąta, na przykład zza aneksu kuchennego. Oczywiście istnieją także prostsze uchwyty do tv wciąż oferujące regulację w ograniczonym zakresie. Chodzi tu o modele zapewniające minimalną odległość od ściany, a równocześnie z możliwością pochylenia urządzenia w zależności od tego, z jakiego poziomu oglądamy.

Uchwyt do telewizora 55 i 65 cali oraz większych

To pytanie pojawia się dość często. Czy uchwyty do telewizora 55 i 65 cali są jakieś inne? Cóż, są takie same jak pozostałe modele, jednak o wiele solidniejsze, większe i z lepszym montażem do ściany. Szczególnie jeśli chodzi o modele regulowane. Uchwyt do telewizora 55 lub 65 cali umożliwiający jego obracanie i zwiększenie odległości od ściany musi bowiem być pewnie przymocowany do ściany, by dźwignia utworzona przez urządzenie na wysięgniku nie spowodowała upadku całej instalacji. Dlatego, jeśli interesuje nas uchwyt do telewizora 55, 65 lub więcej cali, to powinniśmy zwrócić uwagę na maksymalny udźwig i zadbać o solidną ścianę do montażu.

Uchwyty VESA także do monitorów!

Uchwyty VESA znajdują swoje zastosowanie także w branży komputerowej. Tutaj jednak występują najczęściej w formie montowanych do biurka, a nie do ściany, co pozwala ułatwić montaż do minimum. Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Uchwyty VESA umożliwiają bowiem łatwy obrót ekranu, a także eliminują z naszego biurka dodatkowy element, czyli podstawę pod monitor. Dzięki temu nawet na niewielkim biurku może zapanować porządek! Uchwyty VESA można także kupić w wersji podwójnej na dwa monitory.

 

ZOBACZ TEŻ

Jak oszczędzać światło? 5 porad, które warto znać

Wielu z nas, często nawet mimowolnie, zużywa za dużo prądu. Często problemem jest nieodpowiednie korzystanie ze światła. Jak wobec tego zaoszczędzić na korzystaniu z...