5 powodów dla których warto wymienić drzwi wejściowe

0
2271

Kupiłeś mieszkanie z rynku wtórnego, a może odziedziczyłeś lokum po babci? Z pewnością chcesz nie tylko urządzić je po swojemu, ale też sprawić, by było bezpieczne i mieszkało ci się w nim komfortowo. Nic dziwnego, że często remont mieszkania zaczynamy od wymiany drzwi wewnątrzklatkowych. Poznaj 5 powodów, dla których warto wymienić drzwi wejściowe.

Bezpieczeństwo

Antywłamaniowe drzwi wejściowe wyposażone są w dwa zamki 3-bolcowe (górny i dolny), które gwarantują bezpieczeństwo. Ma to znaczenie zwłaszcza na osiedlach niestrzeżonych. Chroń swój dobytek, montując drzwi wewnątrzklatkowe z systemem antywłamaniowym. Dodatkowo nowoczesne drzwi wejściowe wyposażone są wizjery, które pozwalają obserwować całą klatkę schodową, dzięki temu unikniemy wpuszczania do domu osób, które nie budzą zaufania.

Komfort

Nowoczesne drzwi wejściowe chronią przed zapachami dobywającymi się z klatki schodowej, w tym od dymu nikotynowego lub zapachu obiadu sąsiada. Dzięki temu możemy cieszyć się zapachem świecy lub kadzidła i sami decydujemy, co wdychamy.

Cisza

Dzięki montażowi drzwi akustycznych nie słychać odgłosów z zewnątrz, ani tych dochodzących z mieszkania. Sąsiedzi nie pukają, by uciszyć płaczące niemowlę, a ty możesz spokojnie uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia. Masz pewność, że treści twoich intymnych rozmów nie znają wścibscy sąsiedzi. Drzwi akustyczne są szczególnie ważne w przypadku mieszkań parterowych, gdzie często słychać otwieranie drzwi na klatkę schodową i hałasy przy windzie.

Kolorystyka

Kolejnym ważnym powodem, by wymienić drzwi wejściowe do mieszkania są względy estetyczne. Gdy wprowadzasz się do mieszkania z rynku wtórnego, chcesz urządzić je po swojemu. Drzwi wejściowe są ważnym elementem aranżacji wnętrz. Powinny pasować kolorystycznie do mebli w przedpokoju, stylu, w jakim urządzasz mieszkanie. Ponadto ciemne kolory optycznie zmniejszają przestrzeń, więc nie sprawdzą się na małym metrażu.

Niższe rachunki za prąd

Nowoczesne drzwi wewnątrzklatkowe zawierają uszczelkę, która nie tylko chroni przed dostawaniem się zapachów z klatki schodowej mieszkania, ale też przed utratą ciepła, co pozwala oszczędzać na rachunkach za prąd. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku mieszkań parterowych, gdy zimą drzwi do klatki schodowej bywają otwarte.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here