Wykładziny antypoślizgowe – cechy i zastosowanie

0
4230

Wykładzina antypoślizgowa poprawia bezpieczeństwo osób korzystających z pomieszczenia, bez względu na to, czy jest to sala szpitalna, szkolny korytarz czy wnętrze fabryki. Z pomocą wysokiej jakości wykładziny antypoślizgowej można nie tylko podnieść przyczepność i ograniczyć ryzyko upadku, ale również znacząco poprawić warunki higieniczne w pomieszczeniu.

Wykładziny antypoślizgowe i ich najważniejsze cechy

Dobra wykładzina antypoślizgowa to – jak sama nazwa wskazuje – produkt chroniący przed ślizganiem i upadkami. Dlatego też szczególnie wskazane jest jej zastosowanie w szpitalach, gdzie wielu pacjentów może mieć problemy z poruszaniem się i utrzymywaniem równowagi. W tego rodzaju placówkach kluczową rolę odgrywają również warunki sanitarne. Wysokiej jakości wykładzinę antypoślizgową łatwo się czyści, jest wodoszczelna i antyalergiczna. Jej właściwości doskonale sprawdzają się nie tylko w szpitalach, ale również placówkach opiekuńczo-wychowawczych czy lokalach gastronomicznych.

Istotną cechą współczesnych wykładzin antypoślizgowych jest też ich różnorodność. Każdy potencjalny klient może wybrać podłogę funkcjonalną i zarazem pasującą do stylistyki wnętrza. W ofercie producentów znaleźć można setki różnorodnych odcieni i wzorów. W zależności od potrzeb, wykładzina antypoślizgowa może występować w wersji matowej lub z większym połyskiem.

Zastosowanie wykładzin antypoślizgowych

Wykładziny antypoślizgowe stosowane są przede wszystkim tam, gdzie bardzo istotne jest bezpieczeństwo użytkowników przestrzeni, a jednocześnie istnieje spore ryzyko upadków czy poślizgnięć. Najczęściej wybierane są przez zarządców placówek medycznych i szkolnych. Pojawiają się jednak także w różnego rodzaju obiektach usługowych, jak na przykład restauracje. Z wykładzin antypoślizgowych korzysta również przemysł. Sprawdzają się przede wszystkim w pomieszczeniach o stałej wysokiej wilgotności, jak również tam, gdzie często występują różnego rodzaju zalania i różnego typu zanieczyszczenia.

Przed zakupem warto dokładnie zastanowić się nad przeznaczeniem wnętrza i dopasować wykładzinę antypoślizgową do warunków w nim panujących. W celu dokonania najlepszego wyboru, warto przyjrzeć się rekomendacjom producentów dla miejsc o różnym przeznaczeniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here