Słowniki – czemu warto je kupować?

0
1354

Twoje dziecko popełnia błędy ortograficzne? Mimo chęci ma trudności, z zapamiętywaniem reguł poprawnej pisowni? Słowniki są świetną pomocą, dzięki której każde dziecko nauczy się ortografii.

Czym jest słownik poprawnej polszczyzny?

Słownik poprawnej polszczyzny jest połączeniem przeróżnych informacji z wielu innych słowników.

Czym jest słownik poprawnej polszczyzny? Taki słownik to zbiór wielu słowników, wszystkie zawarte są w jednym. Słownik poprawnej polszczyzny może służyć zamiast:

  • Słownika ortograficznego, który zawiera poprawną pisownię wielu trudniejszych wyrazów.
  • Słownika wyrazów obcych, w którym znajduje się wiele słów, które są świeżo zapożyczone.
  • Słownika wymowy, w którym znajdziemy zapis fonetyczny każdego wyrazu, którego wymowa może być kłopotliwa.
  • Słownika nazw własnych, tutaj znajdziemy wszystkie najczęściej używane nazwy własne, takie jak: imiona, nazwiska, nazwy geograficzne.

Musimy liczyć się z tym, że słownik poprawnej polszczyzny nie zastąpi w pełni żadnego z powyżej opisanych słowników, ale na pewno słownik poprawnej polszczyzny można śmiało nazwać słownikiem uniwersalnym. Słownik ten porusza wiele zagadnień poprawnościowych.

Słowniki dla dzieci

Czemu warto kupić słownik poprawnej polszczyzny?

Słownik poprawnej polszczyzny jest słownikiem bardzo praktycznym i przydatnym, zawiera w sobie wiele innych słowników. W jednej książce znajduję się wiele informacji, które normalnie należałoby szukać w kilku publikacjach.

Słowniki poprawnej polszczyzny jest idealną pomocą dydaktyczną dla dziecka, może mu służyć jako: słownik ortograficzny, wymowy, wyrazów obcych, czy nazw własnych.

Ogromną zaletą tego słownika jest to, że posługuje się dwupoziomową normą językową. Co to oznacza? W słowniku poprawnej polszczyzny odszukamy akceptowalne normy potoczne, które stosuje się w mowie na co dzień oraz normę oficjalną, która jest wykorzystywana do tworzenia pism. Każdy kto posiada taki słownik w domowej bibliotece, będzie mógł zweryfikować każdy błąd.

Przeczytaj też: http://www.team-pentagram.pl/programy-edukacyjne-czym-sie-charakteryzuja/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here