Prysznic czy wanna? Na co się zdecydować

0
1613

Prysznic czy wanna? To częsty dylemat. Długa, relaksująca kąpiel w wannie wypełnionej ciepłą wodą i różnymi aromatycznymi dodatkami – trzeba przyznać, że wizja taka brzmi bardzo kusząco. A jeśli nie mamy zbyt wiele czasu, a potrzebujemy się szybko odświeżyć, wówczas wbiegamy pod prysznic. Niestety, czasami metraż łazienki nie pozwala na posiadanie i wanny, i prysznica. Musimy się więc zdecydować na jedno z tych rozwiązań.

Zalety wanny

Głównym atutem wanny są jej możliwości „relaksujące”. Sam fakt, że korzysta się z niej w pozycji leżącej, półleżącej lub siedzącej sprawia, że jest ona wymarzonym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią w życiu dostarczać sobie mniejszych lub większych przyjemności. Wanna sprawdzi się szczególnie tam, gdzie są małe dzieci, natomiast będzie mniej praktyczna w łazienkach osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się.

Ogromny wybór kształtów i wielkości wanien sprawia, że nawet w mniejszych łazienkach można wygospodarować miejsce na ich zainstalowanie. Do wyboru mamy zarówno wanny przyścienne i narożne, jak i wolnostojące. Minusem wanien jest ich strona ekonomiczna, a mówiąc jaśniej – zużycie wody. Innymi słowy, jeśli chcemy zaoszczędzić na rachunkach przychodzących z zakładów wodociągowych, wybierzmy kabinę prysznicową.

Kabina prysznicowa

Kiedy prysznic będzie rozwiązaniem lepszym niż wanna? Aby odpowiedzieć na to pytanie wystarczy uświadomić sobie, ile czasu potrzeba, by odświeżyć się za jego pomocą. Bardzo mało, prawda? Tak więc jeśli w naszym mieszkaniu jest wielu domowników, warto zadbać o to, by pod drzwiami do łazienki nie tworzyły się kolejki. O oszczędności wody oraz wygodzie z korzystania zwłaszcza przez osoby starsze napisaliśmy już powyżej. Co ciekawe, możliwości zamontowania kabiny jest tyle samo co w przypadku wanny. Najczęściej wybieraną formą jest zabudowa narożnikowa, ale zdarzają się także kabiny wolnostojące.

Rozwiązanie kompromisowe

Ci, którzy mają problemy z podjęciem ostatecznej decyzji, powinni zwrócić uwagę na rozwiązanie w pewnym sensie kompromisowe, czyli na wannę ze specjalnym parawanem, który można w każdej chwili złożyć. Rozwiązanie to będzie jednak niezbyt korzystne dla osób, które z racji wieku lub stanu zdrowia mogą mieć problemy z samodzielnym wejściem do wanny.

Jeśli obecnie łazienka to w Waszym domu temat numer jeden i zastanawiacie się, co jest lepsze: wanna czy kabina prysznicowa albo już podjęliście decyzję w tym zakresie, warto teraz zastanowić się nad wybraniem konkretnego asortymentu. W sklepie internetowym Omnires mogą Państwo znaleźć szeroki asortyment zarówno wanien, jak i prysznicy w bardzo konkurencyjnych cenach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here