Pompy CRT i CRTE – najważniejsze informacje

0
786

Pompy to nowoczesne i energooszczędne urządzenia, które można wykorzystać w domach, ogrodach, rolnictwie oraz budynkach użyteczności publicznej. Najczęściej jednak znajdują zastosowanie w przemyśle i można je znaleźć w większości zakładów. Dużą popularnością cieszą się pompy firmy Grundfos, które obecnie obejmują 50% rynku światowego. Marka ma w swojej ofercie wiele rodzajów urządzeń. W jej asortymencie nie brakuje pomp odśrodkowych typu CRT i CRTE. Co warto wiedzieć na ich temat?

Gdzie znajdują zastosowanie pompy tego typu?

Osoby, które nie mają dużej wiedzy na temat pomp, na pewno nurtuje pytanie, gdzie sprawdzą się pompy typu CRT i CRTE. Ich konstrukcja sprawia, że bez problemu można je montować w poziomych rurociągach, które mają identyczną średnicę. Dostępne są one w różnych wielkościach i wariantach. Na stronie http://www.saga.info.pl/grundfos-crt/ znajdziemy różne wersje pomp, które bez problemu dobierzemy do swoich potrzeb. Pompy CRT mają bardzo wszechstronne zastosowanie – od tłoczenia wody pitnej do tłoczenia związków chemicznych. To sprawia, że można je zamontować w wielu instalacjach, które jedynie powinny spełniać wymagania techniczne i materiałowe. Tego typu pompy składają się z dwóch najważniejszych elementów, czyli silnika i części pompowej. Mogą być one różnego rodzaju, ale w przypadku pomp Grundfos z pewnością są zgodne ze standardami EN.

Jak dobierać pompę CTR i CRTE?

Kolejnym bardzo ważnych dylematem jest sposób dobierania pomp. Jeżeli chcemy kupić odpowiednie urządzenie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Zalicza się do nich punkt pracy pompy, wykonanie materiałowe, rodzaj przyłączy oraz rodzaj uszczelnienia wału. Bardzo ważne dane doboru, wśród których należy wymienić sprawność, straty ciśnienia wynikające z różnicy wysokości oraz opory rurociągów. Dlatego zanim przystąpimy do wyboru odpowiedniej pompy, należy wymagany zakres pracy pompy. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie nam znaleźć doskonale dobrane do naszych potrzeb urządzenie.

Materiał, z którego wykonano pompę

Bardzo istotnym czynnikiem jest materiał, z którego wykonano pompę. Zawsze dobiera się go na podstawie tłoczonej cieczy. Dlatego warto poznać kilka zasad, aby mieć pewność, że znajdziemy odpowiednie urządzenie. Pompy typu CRT również doskonale nadają się do tłoczenia cieczy zawierających chlor oraz solanek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here