Nowoczesny styl urządzania wnętrz sprawia, że coraz częściej rezygnujemy z dużych meblościanek i pojemnych komod. Dużo częściej decydujemy się na wykonanie w przedpokoju lub sypialni przestronnej i pojemnej garderoby. Właściwie zagospodarowana szafa, pozwala na przechowywania wielu rzeczy i ubrań w jednym miejscu co z kolei przekłada się na zachowanie porządku w mieszkaniu czy domu. Oferty sklepów meblowych wypełnione są po brzegi garderobami do przedpokoju o różnych wielkościach, wzorach i kolorach. Poniżej podpowiadamy jaką garderobę do przedpokoju wybrać i czym się sugerować dokonując wyboru.

Wyjątkowe walory posiadania garderoby w przedpokoju czy sypialni szczególnie doceniają kobiety. Umiejscowiona w specjalnie zagospodarowanym miejscu nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni mieszkania a pozwala pomieścić w niej wszystko co niezbędne lub zbędne w innych pomieszczeniach. Mieszkanie w ten sposób zyskuje na przestronności i porządku, rzeczy znajdują się w jednym miejscu a Ty nie tracisz czasu na bezsensowne poszukiwania.

Jak wybrać funkcjonalną garderobę do przedpokoju?

Pierwszym krokiem jaki będziemy musieli podjąć przed wykonaniem specjalnego miejsca do przechowywania ubrań jest oszacowanie jak dużej przestrzeni potrzebujemy i jakiej wielkości powinna być planowana garderoba. W przedpokoju powinniśmy umieścić jak największą szafę, w której spokojnie pomieścimy rzeczy noszone latem i zimą. Decydując się na wykonanie zabudowy latem, pamiętaj, że zimą znajdą się w niej kurtki i buty zimowe, które zajmują zdecydowanie więcej miejsca niż odzież letnia. Analogicznie, powinieneś dokładnie przemyśleć ile miejsca jest Ci potrzebne, na jak dużą szafę możesz sobie pozwolić i dostosować ją tak aby pomieściła jak najwięcej rzeczy.

Na co zwrócić uwagę?

  • wielkość przestrzeni – na jak dużą zabudowę jesteśmy w stanie sobie pozwolić biorąc pod uwagę dostępne miejsce.
  • miejsce w jakim się znajdzie – na poddaszu unikaj wykonania zabudowy bezpośrednio przy ścianach, łuk dachu może znacząco zmniejszyć całkowitą powierzchnię.
  • funkcjonalność – ile półek, wieszaków, szuflad itd znajduje się w zabudowie,
  • kolor zabudowy – dostosowany do przedpokoju.

Wskazówka:

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem będzie zagospodarowanie przestrzeni, gdzie znajdą się rzeczy noszone sezonowo. W głównej garderobie, umieścisz wówczas ubrania dostosowane do konkretnej pory roku, w zapasowej natomiast to czego nie nosi się w owym czasie – kurtki, ciężkie buty zimowe, sandały, tenisówki itp.

Osobne pomieszczenie

W dużych domach, fajnym rozwiązaniem jest wygospodarowanie jednego pomieszczenia, który w całości zostanie przeznaczony na garderobę. W takim pomieszczeniu, będziesz mógł umieścić wszystkie ubrania, schować buty, koce, ręczniki i inne rzeczy. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane dla osób dobrze zorganizowanych, z wyraźną potrzebą zachowania estetyki i porządku.

wgodna i przestronna garderoba

Garderoba dostosowana do przestrzeni

Kształt i usytuowanie garderoby w znaczący sposób wpływa na jej funkcjonalność. Nawet stosunkowo duże i przestronne pomieszczenie może się na niewiele zdać, jeżeli nie weźmiemy pod uwagę kilku ważnych punktów. Częstym problemem okazuje się wykonanie garderoby na poddaszu, skosy ścian uniemożliwiają wykonania dużej ilości półek i znacznie zmniejszają wielkość tego miejsca, w efekcie pozornie duże pomieszczenie staje się małe i niefunkcjonalne.

Co zrobić kiedy miejsca jest zbyt mało?

W małych mieszkaniach czy kawalerkach realizacja planu o eleganckiej i funkcjonalnej garderobie może wydawać się ciężka lub niewykonalna. Zaradne i pomysłowe panie domu znalazły jednak na to pewien sposób. W przypadku małych mieszkań dobry zamiennikiem dużej, przestronnej garderoby będzie rozwiązanie w stylu loft. W specjalnie wygospodarowanym miejscu mocujemy ozdobny wieszak, na którym powiesimy ubrania. Dokładniej wygląda to tak:

 

mała garderoba w pokoju

Duża garderoba przesuwna z lustrem

Nowoczesnym elementem przedpokoju jest przestronna garderoba przesuwna z dużym lustrem Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła szafa, po odsunięciu drzwi przekonujemy się jednak, że jest znacznie przestronniejsza i dostosowana do przechowywania większej ilości rzeczy. Taki mebel możesz kupić w sklepie lub zdecydować się na wykonanie na wymiar, co szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku starych domów, gdzie ściany nie zawsze są idealnie równe. Specjalna ekipa monterska tak dostosuje kolejne elementy aby idealnie przylegały do ściany. W przesuwnej szafie masz możliwość zainstalowania oświetlenia, dostosowania wielkości półek i wyznaczenia przestrzeni na wieszaki.

Przestronna i funkcjonalna garderoba w przedpokoju i to praktyczne i wygodne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić sporo miejsca w całym domu. Zamiast inwestować w małe szafy umiejscowione w każdym pomieszczeniu, możemy zdecydować się na wykonanie jednego większego pomieszczenia, gdzie schowamy odzież, buty i inne dodatki.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here