Niezbędne akcesoria do czyszczenia ekspresu do kawy

0
1019

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez pysznej kawy z ekspresu. Ekspres do kawy już dawno przestał być luksusem. Urządzenia tego typu coraz częściej można spotkać w wielu domach. Zakup ekspresu oznacza jednak konieczność jego regularnej konserwacji i dbania o czystość. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym przedstawiamy niezbędne akcesoria do czyszczenia ekspresu. Sprawdź, co powinieneś kupić, aby codziennie móc pić świeżą, pyszną kawę.

Jak działa odkamieniacz do ekspresu?

Odkamienianie ekspresu nie jest skomplikowaną czynnością. Z drugiej strony regularne odkamienianie jest bardzo ważne w kontekście prawidłowego działania urządzenia. Odkamieniacz może występować zarówno w formie tabletek, jak i płynu. Nowoczesne ekspresy do kawy są wyposażone w odpowiednie moduły, które informują o konieczności pozbycia się nadmiaru kamienia. Jak zapewne wiesz, kamień ma duży wpływ na funkcjonowanie ekspresu, jak również na smak kawy. Im większa ilość kamienia, tym niższa wydajność ekspresu do kawy. Jednocześnie smak i aromat kawy sukcesywnie się pogarsza. Kamień ma też kluczowy wpływ na ekonomię pracy urządzenia. Zabrudzony ekspres pobiera więcej wody, a jego praca jest wolniejsza i głośniejsza. Nieużywanie odkamieniacza lub używanie niewłaściwego preparatu może doprowadzić do uszkodzenia ekspresu, co wiąże się często z kosztowną naprawą lub wymianą urządzenia na nowe.

Przykładem skutecznego odkamieniacza jest preparat NIRK 703 do ekspresów marki Nivona. Preparat jest dedykowany dla ekspresów ciśnieniowych. Działa delikatnie, ale bardzo skutecznie. A co najważniejsze nie ma negatywnego wpływu na zdrowie użytkowników ekspresu.

Jak działa filtr wody do ekspresu?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, duży wpływ na prawidłowe działanie ekspresu ma jakość wody. Dlatego poza regularnym odkamienianiem warto zadbać o dostarczenie najwyższej jakości wody do ekspresu. Przecież dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego kolejnym niezbędnym elementem, w który powinieneś się zaopatrzyć, są filtry do wody. Czy założenie filtra do wody sprawi, że nie trzeba będzie w ogóle stosować odkamieniacza? Na pewno nie będzie konieczności tak częstego usuwania kamienia. Na przykład filtr do wody Philips Saeco AquaClean CA 6903 oczyszcza wodę tak skutecznie, że odkamienianie ekspresu jest potrzebne zaledwie raz na 5000 przygotowanych filiżanek. Filtr umożliwia naturalne usuwanie wapnia z zastosowaniem technologii wymiany jonów. Mikroskopijne otwory w filtrze skutecznie wyłapują wszelkie zanieczyszczenia, nie powodując zatykania ekspresu.

Innym przykładem skutecznego filtra do wody jest DeLonghi SER 3017 DLS C002. Wydajność jednego filtra pozwala na przygotowanie aż 250 filiżanek ulubionej kawy. Wybierając filtr do wody, musisz się bezwzględnie kierować modelem ekspresu. Dzięki temu masz gwarancję, że sprzęt będzie działał niezawodnie przez długi czas.

Jak działają tabletki czyszczące do ekspresu?

Bardzo dobrym uzupełnieniem zestawu akcesoriów do ekspresu będą tabletki czyszczące. Ich zadaniem jest rozpuszczanie wszelkiego rodzaju olejków kawowych i osadów, które gromadzą się na ściankach ekspresu. Kupując filtr do wody, warto zatem zamówić zestaw, który zawiera także tabletki czyszczące. Przykładem takiego zestawu jest Claris NIRF700 i NIRT 701 do ekspresów marki Nivona. Wybierając zestaw, kieruj się oczywiście marką swojego ekspresu do kawy.

Powyższe informacje powinny być dla Ciebie jasną wskazówką, co powinieneś kupić, aby Twój ekspres do kawy działał niezawodnie przez długi czas. Wszystkie omawiane produkty możesz znaleźć w sklepie internetowym aquamelior.pl. Jeśli jesteś posiadaczem ekspresu innej marki, to w sklepie aquamelior.pl z pewnością znajdziesz dedykowane dla niego produkty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here