Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniej sali na przyjęcie?

0
3700

Organizując przyjęcie, sporo czasu zajmuje znalezienie idealnego miejsca na takie wydarzenie. Wielkość sali, jakość usług i jedzenie to ważne kwestie, natomiast samo miejsce musi nam się po prostu podobać. Na co zwrócić uwagę?

Jakość mebli

Szukając sali na zorganizowanie ślubu zainteresować trzeba się jakością mebli. Porządne krzesła bankietowe i duże, zadbane stoły to podstawa. Dobry właściciel na pewno zainwestuje w meble wysokiej jakości, takie jak Mextra. Nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze są wytrzymałe oraz wygodne. Nawet jeśli goście będą dużo tańczyć, to i tak sporą część imprezy się siedzi. Komfort zaproszonych osób powinien być sprawą, na jaką warto zwrócić uwagę.

Wystrój

W związku z tym, że ciężko jest ocenić, jak sala prezentuje się w dzień uroczystości, czyli wtedy, gdy jest przystrojona, to dobrze jest na przykład umówić się na jej oglądanie, kiedy jest w pełnej krasie. Ośrodek, który przygotowuje przyjęcie, często zapewnia właśnie przystrajanie. Dlatego lepiej się upewnić, jak wygląda to w praktyce. O wiele lepsze wrażenie będzie robiło takie miejsce z dużą ilością serpentyn, balonów, z nastrojowymi świecami i kwiatami.

Odpowiednia ilość miejsca

Krzesła bankietowe i inne meble, jak również gustowne przystrojenie na pewno są istotne. Natomiast należy jeszcze pamiętać także o tym, aby zapewnić gościom wystarczającą ilość miejsc nie tylko do siedzenia, lecz również do tańczenia. Właściciele z pewnością wiedzą, na jaką ilość osób są w stanie zorganizować przyjęcie. Natomiast inaczej sytuacja wygląda, jeśli chcemy ustawić jeszcze dodatkowe stoły z przekąskami w formie szwedzkiego bufetu. Popularny jest stół wiejski z przetworami i swojskimi wędlinami, jak również słodki stół, na którym mogą się znaleźć mini deserki, czekoladowe founde, czy inne słodkie smakołyki. Wtedy też ilość miejsca zmniejszy się, na przykład kosztem parkietu do tańczenia.

Układ sali

Sam układ pomieszczeń jest również ważny. Szczególnie gdy mamy już w głowie konkretną wizję takiego spotkania. Może zależy nam na dużej scenie, na której będzie grał spory zespół? A może chcemy, aby parkiet do tańczenia był osobną częścią sali, a nie wydzielonym miejscem pomiędzy stolikami? Niektóre domy weselne mają stały układ, którego nie da się zmienić, dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej.

Jak widać, jest sporo spraw, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chcemy wybrać właściwe miejsce na swoją uroczystość. Na pewno nic nie zastąpi wizyty w takim ośrodku. Nawet najlepsze zdjęcia nie będą odzwierciedlały stanu faktycznego, dlatego dobrze jest osobiście sprawdzić, jak wnętrze prezentuje się na żywo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here