Maszynowa renowacja tarasów drewnianych

0
405

Tarasy to często stosowane konstrukcje, dodawane do domów mieszkalnych. Tarasy pełnią podobną funkcję co balkony lub werandy. W przeciwieństwie do nich jednak – znajdują się na poziomie parteru od tylnej strony domu. Na tarasach spędzamy czas wolny oraz spożywamy posiłki w gronie rodziny. By móc cieszyć się czasem spędzanym na tarasie, powinien on być miejscem atrakcyjnym wizualnie. Dlatego warto dołożyć starań i w przypadku zaniedbanych tarasów drewnianych – sięgnąć po usługę ich maszynowej renowacji. Poniżej podpowiadamy jakie korzyści płyną z tego rozwiązania.

Problemy z utrzymaniem tarasu drewnianego w dobrej kondycji

Tarasy drewniane są niestety skazane na powolne wyniszczanie. Użyte w ich produkcji materiały – w tym przede wszystkim drewno – ulega wraz z upływem czasu stopniowej degradacji. Niestety, ale oddziałujące na nie czynniki wywołują poważne zmiany w strukturze drewna. Chodzi przede wszystkim o wilgoć, niskie i wysokie temperatury, opady atmosferyczne, które doprowadzają do nieodwracalnych zmian.

Innymi problemami, rzadziej występującymi, są wady konstrukcyjne tarasów – które mogą doprowadzić na przykład do powstania przecieków, wykruszania się lub zdzierania elementów konstrukcyjnych, przebarwień.

Warto podkreślić, że są to czynniki, przed których działaniem nie sposób się całkowicie zabezpieczyć. Co prawda, powierzchnię drewna pokrywa się specjalnymi środkami impregnującymi, które mają zabezpieczyć je przed wystąpieniem niepożądanych zmian. Nigdy jednak nie dają 100-procentowej gwarancji.

Ponadto, szczególnie narażone na zmiany degradacyjne są tarasy, na których woda się gromadzi. Czyli przede wszystkim tarasy bez zadaszenia, o nieodpowiednio wyprofilowanym ułożeniu, tarasy pozbawione systemów odprowadzania.

Maszynowa renowacja tarasów drewnianych – jak to wygląda?

Przywrócenie dobrej kondycji zaniedbanych tarasom drewnianym jest jak najbardziej możliwe. W tym celu warto skorzystać z usług profesjonalnych firm specjalizujących się w renowacji tarasów. Znajdziemy przede wszystkim przedsiębiorstwa oferujące dwie możliwości renowacji – ręcznej oraz maszynowej.

Szczególnie warte polecenia jest drugie rozwiązanie, oferowane między innymi przez pracowników IdeaGarden. W przypadku renowacji tarasów drewnianych, zastosowanie specjalistycznych urządzeń pozwala przywrócić im wyjściowy blask i kolor, a tym samym – odzyskać utracony, oryginalny urok.

W maszynowej renowacji tarasów korzysta się z urządzeń dedykowanych do wykonywania tej czynności. Pozwalają przede wszystkim na szybkie i skuteczne oczyszczenie powierzchni drewna, jego wygładzenie, oszlifowanie i zaimpregnowanie. Pozwalają również na dotarcie do rowków otaczających poszczególne deski oraz ich oczyszczenie od strony bocznej. Wszędzie tam, gdzie nie dotrze tradycyjna szczotka, maszynowa renowacja tarasów poradzi sobie bez problemu.

Maszyna do olejowania powierzchni tarasów to urządzenie stosowane w celu optymalnej impregnacji desek drewnianych. Zabezpiecza je zarówno przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych, jak i przed zagrożeniem biologicznym – obecnością owadów, bakterii, pleśni i innych szkodników. Olejowanie maszynowe sprawia, że na powierzchni tarasu wytwarza się cienka warstwa ochronna, która po wyschnięciu matowieje – dodając również tarasowi uroku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here