Masa asfaltowo-żywiczna – którą wybrać?

0
4134

Bitumiczne masy izolacyjne stosowane są do wykonywania poziomych i pionowych izolacji przeciwwodnych i przeciwwilgociowych. Na rynku można nabyć wiele ich rodzajów, w zależności od zakresu planowanych prac. Jedną z takich mas jest masa asfaltowo-żywiczna. Składa się z mieszaniny asfaltów, żywic, rozpuszczalników, wypełniaczy i dodatków uszlachetniających

Do czego służy masa asfaltowo-żywiczna?

Jest to półpłynna masa, charakteryzująca się doskonałymi właściwościami klejącymi. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do renowacji i konserwacji bitumicznych pokryć dachowych, a także do sklejania papy. Posiada właściwości głębokiej penetracji w głąb izolowanych powierzchni, nawet tych porowatych, przez co wygładza je i wyrównuje. Izolacja wykonana za jej pomocą jest trwała i odporna na działanie zmiennych czynników atmosferycznych.

Jak stosować masę asfaltowo-żywiczną?

Ważne jest, by taką masę nakładać w temperaturze od 5 do 25 stopni Celsjusza. Można używać w tym celu wałka lub szczotki dekarskiej. Produkt jest gotowy do użycia już od razu po otwarciu opakowania, a jego nakładanie nie sprawia żadnych trudności. Nie zaleca się używania go w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi lub w branży żywnościowej. Masę tę zaleca się stosować wyłącznie na zewnątrz. Nie należy nakładać jej bezpośrednio na styropian, bowiem zawarte w niej rozpuszczalniki mogą go uszkodzić. Przeciętne zużycie masy podczas nakładania to pół litra substancji na 1 metr kwadratowy – na jedną warstwę. Minimalna przerwa czasowa pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw powinna wynieść dwadzieścia cztery godziny.

Podsumowując, masa asfaltowo-żywiczna jest masą łatwą i szybką w zastosowaniu, przy czym należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta co do zasad jej stosowania. Tylko wtedy mamy gwarancję, że uzyskamy izolację trwałą i najwyższej jakości. Masa ta polecana jest przede wszystkim do wykonywania lekkich izolacji przeciwwilgociowych, chociaż zastosowanie 3-4 warstw pomoże uzyskać izolację przeciwwodną.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here