Masa asfaltowo-aluminiowa – którą wybrać?

0
3679

Wśród mas izolacyjnych z pewnością wyróżnia się masa asfaltowo-aluminiowa, która nie tylko zabezpiecza powierzchnie, ale i pełni funkcję dekoracyjną. Zawdzięcza to zawartemu w składzie pigmentowi aluminiowemu, który w trakcie wysychania zabarwia podłoże na srebrzystoszary kolor.

Czym jest masa asfaltowo-alumiowa?

Masę tego rodzaju stosuje się przede wszystkim do zabezpieczania pokryć dachowych przed szkodliwym działaniem wilgoci. Nie powinno się jej używać do renowacji pokryć smołowych i smołopochodnych. Srebrzysta powłoka opóźnia proces starzenia powłok bitumicznych, wpływając korzystnie na rozkład temperatur, dzięki efektowi antyrefleksyjnemu, odbijającemu promienie słoneczne. Produkt wyróżnia się doskonałą przyczepnością, co daje z kolei długi efekt działania, bez konieczności częstej renowacji pokrycia dachowego. Uzyskana warstwa charakteryzuje się dużą odpornością na spękania powstałe na skutek mrozów, na działanie wody, kwasów oraz słabych zasad. Można nią uszczelniać także dachowe obróbki blacharskie. Ponadto świetnie sprawdza się w zabezpieczaniu eternitu przed pyleniem, co zapobiega uwalnianiu się szkodliwego azbestu.

Jak stosować masę asfaltowo-alumioniową?

Przede wszystkim, należy pamiętać, że mas tego rodzaju nie stosuje się wewnątrz pomieszczeń, bowiem zawierają składniki szkodliwe dla zdrowia. Produkt nakłada się bezpośrednio za pomocą pędzla lub natrysku, a samo rozprowadzanie go jest łatwe i szybkie. Poleca się stosowanie go na podłoża o temperaturze od 5 do 35 stopni Celsjusza, a całkowity czas schnięcia zamyka się w dwunastu godzinach. Zazwyczaj wystarczy zastosowanie jednaj warstwy, a przeciętne zużycie produktu wynosi około 0,2 kilograma na 1 metr kwadratowy. Nie powinno się dopuszczać do kontaktu masy ze styropianem, gdyż zawartość rozpuszczalników może go trwale uszkodzić.

Podsumowując, masa asfaltowo-aluminiowa jest łatwa i przyjemna w użyciu, a przy okazji daje ciekawy, dekoracyjny efekt. Nakładanie jej nie sprawia żadnych trudności, więc może wykonać je nawet największy budowlany laik.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here