Łazienka w stylu hygge

0
1266

Hygge już dawno przestał być chwilową modą. Dzisiaj stanowi o stylu życia, poglądach, ma ogromny wpływ na wybór elementów wyposażenia domowych wnętrz. Nawiązuje do natury i działań ekologicznych, jest podstawą funkcjonowania w pełnym komforcie, przy zastosowaniu nowoczesnych, ale jakże zachowawczych rozwiązań. Hygge to nurt, którego fundamenty udaje się znaleźć w praktycznym minimalizmie, który buduje harmonię całej aranżacji. Coraz częściej wykorzystywany jest w ramach wyposażenia łazienek, ponieważ spełnia wszystkie wymagania tego rodzaju przestrzeni.

Łazienka hygge – na co zwracać szczególną uwagę?

Większość łazienek urządzana jest klasycznie, dominuje w nich uniwersalna biel. To dlatego, że jest to wnętrze, które przede wszystkim ma być praktyczne, dopiero później uwagę zwraca się na jego względy estetyczne. Warto też uwzględnić, że łazienka jest najczęściej najmniejszym pomieszczeniem w całym mieszkaniu, przez co nie można w niej zastosować wszystkich pożądanych opcji. W rezultacie stawia się na jej funkcjonalność.

Nie przeszkadza to oczywiście, aby stworzyć aranżację hygge, idealną do codziennego użytkowania, a nawet organizacji w łazienkowej przestrzeni domowego SPA. Aby tak było, warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

Łazienka hygge ma być prosta, bez przepychu, co nie oznacza, że jest nudna. Warto wykorzystywać w niej naturalne materiały, świetnie sprawdza się na przykład bambus czy naturalne deski drewniane. Co więcej, podstawowe wykończenie łazienki hygge powinno być raczej klasyczne, ale zawsze najlepszej jakości. Nie może wprowadzać chaosu, stawia się szczególnie na harmonię, spokój i całkowity relaks w łazienkowym wnętrzu.

Dekory w stylu hygge

W łazience hygge dominuje biel, ale można przełamywać ją beżami, kolorami pastelowymi i niewielkimi akcentami dekoracyjnymi. Wspomniano już o drewnie i rzeczywiście elementy drewniane sprawdzają się w tym przypadku najlepiej. Nie można tylko zapominać o ich należytym zabezpieczeniu, drewno jest niestety bardzo podatne na działanie wody.

Aby łazienka nie była zbyt surowa i sterylna, można zastosować w niej elementy dekoracyjne w niewielkim, ale jakże wyrazistym wydaniu. Biel doskonale przełamują płytki patchwork, które występują w rozmaitych wzorach i kolorach. Zaleca się, by tego rodzaju mozaika nie zajmowała zbyt dużej przestrzeni, stanowiła raczej nierzucający się element ozdobny. Takie płytki świetnie sprawdzą się tylko na jednej ze ścian, można wyłożyć nimi podłogę albo zabudować wannę. Łazienka hygge ma nadal pozostawać minimalistyczna, bez przepychu i różnorodności. Przebywanie w jej wnętrzu ma koić i relaksować, a nie rozpraszać.

Co istotne, w stylu hygge liczy się nie tylko prostota i harmonia, ale też znakomita jakość. Tylko takie połączenie pozwoli cieszyć się łazienkową przestrzenią w pełnym komforcie. Nie powinno zabraknąć w niej nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań, które mają ogromny wpływ na wygodę użytkowania tego pomieszczenia. Pamiętaj, że hygge działa nie tylko na duszę, ale w przypadku łazienki ma sprzyjać również pielęgnacji ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here