Łączniki do drewna – jakie wkręty wybrać?

0
3018

Jest mnóstwo osób, które zastanawiają się, jakie łączniki do drewna będą najlepsze. Nie da się ukryć, że to materiał ponadczasowy i bardzo chętnie wykorzystywany w rozmaitych sytuacjach. Aktualnie nie brakuje ludzi, którzy finalnie decydują się na odpowiednie wkręty. Czy słusznie?

Co warto wiedzieć o wkrętach?

W pierwszej kolejności chcielibyśmy przytoczyć kilka istotnych faktów dotyczących tego tematu. Każdy wkręt składa się nie tylko z łba, ale także z trzonu. Nie zapominajcie o tym, że wszystko musi być ze sobą kompatybilne. W związku z tym rodzaj łba musi być dostosowany do przestrzeni na jego osadzenie, a także konkretnego materiału. Łeb we wkręcie może przyjmować rozmaite kształty. Chodzi o takie możliwości, jak walcowaty płaski, walcowaty soczewkowy, stożkowy płaski, stożkowy soczewkowy, owalny, kulisty itd. Występują też sytuacje, chociaż stosunkowo rzadko, że wkręt może nie mieć żadnego łba. Kolejną istotną informacją jest fakt, że nacięcie – znajdujące się we łbie wkręta – także może przyjmować różne kształty. Wyróżniamy tutaj rozwiązania kwadratowe, proste, krzyżowe, ośmiokątne, gwiazdkowe, sześciokątne oraz tak zwane Tri-Wing (cechują się trzema nacięciami umieszczonymi skośnie pod kątem 120°).

Dlaczego wkręty są stosowane na przykład coraz częściej niż gwoździe? Choćby ze względów estetycznych. Poza tym elementy – kolokwialnie pisząc – instalowane przy pomocy wkrętów mogą być potem wymienione albo przesunięte do odpowiedniej lokalizacji. Nie bez znaczenia jest fakt, że opisywane dzisiaj narzędzia mogą być dokładniej zamocowane niż gwoździe. Użycie wkrętów zapewnia również stabilne mocowanie, co ma naprawdę kolosalne znaczenie. Ponadto sama praca z takimi akcesoriami też jest łatwiejsza.

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/wkrety/wkrety-do-drewna-z-lbem-stozkowym-an-201/

Wkręty z łbem stożkowym – czy rzeczywiście warto?

Wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy to opcja coraz częściej wybierana. Dlaczego tak się dzieje? Praca z tymi elementami jest szybka i prosta. Gwarantują one dokładne mocowanie akcesoriów, a także brak niepotrzebnego naruszania danej struktury. Pamiętajcie bowiem, że deski przybite na przykład gwoździami zazwyczaj nie nadają się już do dalszego użytku. Tutaj takiego problemu nie ma. Wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy (DIN 7997) są wykonywane ze stali węglowej, stali nierdzewnej A2 (INOX), a także stali kwasoodpornej A4. Takie akcesoria są odpowiednio zabezpieczone przed korozją – na przykład poprzez zastosowanie ocynku galwanicznego albo ocynku galwanicznego żółtego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here