Jak zaoszczędzić miejsce w salonie? Praktyczne uchwyty do telewizora

0
546

Duże przestrzenie salonów to domena nowoczesnego stylu i minimalistycznego wystroju wnętrza. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Właściciele niewielkich mieszkań lub kawalerek musząc czasem iść na kompromisy związane z ilością wyposażenia i mebli. To samo może tyczyć się telewizora, jednak istnieje jeden prosty sposób na umieszczenie dużego ekranu w nawet niewielkim salonie. Chodzi oczywiście o uchwyt do telewizora. Z jego pomocą zminimalizujemy bowiem ilość wymaganego miejsca do umieszczenia tego typu sprzętu. Oczywiście warunkiem jest posiadanie pustej przestrzeni na ścianie, jednak to nie powinno być problemem nawet w niewielkim wnętrzu.

Uchwyt do telewizora zamiast komody RTV

Każdy telewizor potrzebuje czegoś, na czym można go postawić. To wymaga zwykle wyznaczenia we wnętrzu dodatkowego miejsca na umieszczenie mebla w stylu komody lub stolika RTV. Nie każdy jednak ma na to miejsce. Dlatego też warto przemyśleć uchwyt do telewizora, który, choć wymaga ingerencji w ścianie i stałego montażu, to pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń. A co z pozostałymi elementami domowego kina? Takimi jak odtwarzacz dvd, amplituner czy też konsola do gier lub głośniki? Cóż, tego uchwyty do tv nie obejmują, jednak nowoczesne modele telewizorów posiadają zwykle nie tylko dobre głośniki, ale także dodatkowe aplikacje i dostęp do internetu, dzięki czemu ograniczymy nasze zapotrzebowanie na tego typu sprzęt. Głośniki mogą z kolei przyjąć rolę soundbaru, który bez problemu może być podwieszony pod ekranem. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by użyć obecnych we wnętrzu mebli i po prostu pociągnąć nieco dłuższy kabel. W ten sposób nasz uchwyt VESA nie ograniczy funkcjonalności wnętrza, a pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca.

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Uchwyty do telewizorów to nie tylko proste modele pozwalające na umieszczenie ekranu na ścianie. Często posiadają bowiem możliwość regulacji i to nie tylko pochylenia. Obrotowe uchwyty do tv pozwalają na obrót ekranu w dowolną stronę, a także przybliżenie go do nas, jeśli siedzimy po przeciwnej stronie salonu. To pozwoli na szybkie i bezproblemowe przekształcenie wnętrza w małe domowe kino, a także umożliwi oglądanie telewizji z innego kąta, na przykład zza aneksu kuchennego. Oczywiście istnieją także prostsze uchwyty do tv wciąż oferujące regulację w ograniczonym zakresie. Chodzi tu o modele zapewniające minimalną odległość od ściany, a równocześnie z możliwością pochylenia urządzenia w zależności od tego, z jakiego poziomu oglądamy.

Uchwyt do telewizora 55 i 65 cali oraz większych

To pytanie pojawia się dość często. Czy uchwyty do telewizora 55 i 65 cali są jakieś inne? Cóż, są takie same jak pozostałe modele, jednak o wiele solidniejsze, większe i z lepszym montażem do ściany. Szczególnie jeśli chodzi o modele regulowane. Uchwyt do telewizora 55 lub 65 cali umożliwiający jego obracanie i zwiększenie odległości od ściany musi bowiem być pewnie przymocowany do ściany, by dźwignia utworzona przez urządzenie na wysięgniku nie spowodowała upadku całej instalacji. Dlatego, jeśli interesuje nas uchwyt do telewizora 55, 65 lub więcej cali, to powinniśmy zwrócić uwagę na maksymalny udźwig i zadbać o solidną ścianę do montażu.

Uchwyty VESA także do monitorów!

Uchwyty VESA znajdują swoje zastosowanie także w branży komputerowej. Tutaj jednak występują najczęściej w formie montowanych do biurka, a nie do ściany, co pozwala ułatwić montaż do minimum. Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Uchwyty VESA umożliwiają bowiem łatwy obrót ekranu, a także eliminują z naszego biurka dodatkowy element, czyli podstawę pod monitor. Dzięki temu nawet na niewielkim biurku może zapanować porządek! Uchwyty VESA można także kupić w wersji podwójnej na dwa monitory.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here