Jak urządzić miejsce do pracy i nauki?

0
3319

Miejsce do pracy i nauki powinno być starannie odseparowane od reszty mieszkania czy domu – będzie łatwiej o skupienie i pracę w ciszy.Jak stworzyć kącik do nauki dla ucznia, by był praktyczny, ale i wpisywał się na najnowsze trendy? Poznaj nasze pomysły!

Czego nie powinno zabraknąć w miejscu do pracy?

Choć w nowoczesnych aranżacjach stawia się na aspekt dekoracyjności i tego, aby wystrój przykuwał uwagę, to nie wolno zapominać o funkcjonalności. Tym bardziej, że gabinet służy właśnie do a)pracy b)nauki i dlatego nie wolno zapomnieć o kilku istotnych sprawach:

Biurko

Prosty, szeroki blat sprawdzi się, jeśli swoje cenne godziny „tracisz” na pracy przed komputerem, czytaniu książek, odrabianiu lekcji czy też szyciu na maszynie. Jaki model biurka wybrać? Oczywiście sprawdzi się takie, które oprócz prostego blatu roboczego będzie miało kilka schowków oraz półek do przechowywania dokumentów, książek czy notatek.

23-wp-jak-urzadzic-miejsce-do-pracy-i-nauki-1

Coraz częściej zabudowane modele są wybierane przez te o „odkrytej” konstrukcji – przeważają biurka wykonane z kozłów lub same blaty, które montuje się do ściany. Często można spotkać metalowe biurka, które świetnie wpisują się w industrialne aranżacje. Co jest ważne przy decyzji o wyborze biurka? Uzależnij jego wysokość od wieku osoby, która będzie przy nim siedziała. Biurka dla dorosłych a dzieci mają różną wysokość. Zwróć uwagę na długość blatu roboczego. Jeśli korzystasz z laptopa, która zajmuje mniej miejsca – wybierz krótszy blat. Jeśli chcesz, by zmieścić na nim drukarkę czy inne urządzenie, zastanów się nad dłuższym. Więcej inspiracji znajdziesz na: http://domifikacje.pl/.

23-wp-jak-urzadzic-miejsce-do-pracy-i-nauki-3

Lampa

Bez niej nie da się efektywnie pracować wieczorem, w nocy, a w okresie zimowym – nawet w godzinach dziennych. Dobre oświetlenie sprawia poprawia nie tylko komfort pracy, ale także sprawia, że oczy nie są przemęczone. W sklepach znajdziesz różne modele lampek w kilku stylach. Najlepsze są te, których położenie można dopasować do swoich upodobań, przybliżając źródło światła lub oddalając. Ruchome ramię jest niezbędne.

Półka lub regał

Półkę możesz zawiesić nad biurkiem, a regał ustawić tuż obok niego. Dodatkowe miejsce na książki, materiały do nauki czy segregatory jest niezbędne. W końcu szybko sięgniesz po potrzebne materiały, bez robienia zbędnych okrążeń po pokoju.

Moodboard

Nowość, która przyszła do nas bardzo szybko się przyjęła. Niegdyś stosowaliśmy tablice korkowe, teraz funkcję „przypominaczy” pełnią moodboardy. Są bardzo funkcjonalne – można na nich umieścić karteczki z zadaniami i listę ‘to do’, tak aby terminy i deadline’y nam nie uciekły. Oprócz kalendarza i systemu przypominającego często pojawiają się na nich elementy, które personalizują przestrzeń. Zdjęcia z wakacji, ukochane grafiki, ulubione cytaty, motywacyjne wpisy czy zasuszone rośliny – to wszystko mówi, o tym kim jesteśmy i co jest dla nas ważne.

Rośliny

Czyli można, ale nie trzeba. Dodatki roślinne na biurkach szczególnie w postaci niewielkich i łatwych w uprawie sukulentów świetnie wpisują się w nowoczesne aranżacje i „ożywiają” statyczny charakter biurka.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here