Jak urządzić domek z drewna

0
37255

Wielu z nas uwielbia spędzać czas na łonie przyrody. Nie każdy jednak jest szczęśliwym posiadaczem otoczonego ogrodem domu pod miastem. By uciec od miejskiego zgiełku kupujemy więc niewielkie działki, na których coraz chętniej ustawiamy domki z drewna. W drewnianym domku możemy odpocząć od prac ogrodowych, schronić się przed niepogodą lub po prostu miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Jak urządzić domek z drewna by był on najlepszym miejscem do wypoczynku?

Przede wszystkim relaks

Działka jest miejscem, które ma służyć przede wszystkim wypoczynkowi. Wyjeżdżając za miasto szukamy spokoju, chcemy zrelaksować się w ciszy, z dala od zgiełku i chaosu. Nie traktujmy więc działkowego domku jak magazynu, do którego wywozimy rzeczy, jakie przestały być nam potrzebne  w mieszkaniu. Ciężko zrelaksować się wśród zbyt dużej ilości niepotrzebnych przedmiotów, w przestrzeni zagraconej i chaotycznej. Nasz drewniany domek powinien być dobrze zaplanowaną i ergonomiczną przestrzenią, w której będzie się chciało odpoczywać. Powinniśmy wydzielić w nim miejsca na: przechowywanie niezbędnych rzeczy, przygotowywanie posiłków, relaks czy nocleg.

Umeblowanie

Domek z drewna trzeba zaaranżować tak, by optymalnie wykorzystać tę niewielką przestrzeń. Ważny jest każdy metr kwadratowy, każdy kąt. Aby uniknąć zagracenia przestrzeni ograniczmy ilość mebli do minimum i wybierajmy takie, które łączą kilka funkcji. W każdym domku, powinien znaleźć się stół przy którym będziemy mogli spożywać wspólne posiłki. Najlepiej by było on rozkładany, by przy większej ilości osób (na przykład z okazji przyjęcia przy grillu) można było go przedłużyć. Powinien też być lekki (nie sprawdzi się piękny, drewniany stół po babci), aby łatwo było go wynieść na świeże powietrze, a później oczywiście schować do środka domku. Ważne są też wygodne krzesła – najlepiej nietapicerowane, by łatwo było utrzymać je w czystości. Jeśli nocujemy na działce, zamiast łóżek wybierzmy rozkładane sofy. Być może są mniej wygodne, ale z pewnością pozwolą na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca.  Jeżeli nasz domek jest wystarczająco wysoki, dobrym pomysłem może okazać się łóżko na antresoli.

Estetyka

By w naszym domku na działce było przyjemnie, warto zadbać o jego estetykę. Bardzo popularne jest wyposażanie domków meblami z tak zwanej drugiej ręki, lub takimi, które w naszym mieszkaniu zastąpiliśmy nowymi. By ujednolicić wystój wnętrza warto trzymać się jednej kolorystyki. Na przykład gdy mamy kilka różnych krzeseł można przemalować je na jeden kolor lub położyć na nich jednakowe poduszki. Warto zainwestować też w wystrój niewielkich okien domku z drewna. Gdy powiesimy w nich lekkie firanki i proste zasłony przestrzeń od razu stanie się przytulniejsza i bardziej swojska. W domku działkowym z pewnością przydadzą się również wazony.  Wyhodowane we własnym ogródku i własnoręcznie zebrane kwiaty można układać w efektowny bukiety, które będą cieszyły oko i roztaczały cudowny zapach przez cały urlop.

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Stimeo – Domki z drewna – produkcja i dystrybucja małej architektury działkowej i ogrodowej.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here