Jak dobrać poduszkę w zależności od potrzeb?

0
1410

Wbrew pozorom, podobnie jak w przypadku kołdry, również dobór poduszek ma istotne znaczenie jeśli chodzi o komfort snu. Można zdecydować się na modele zapobiegające alergiom albo takie, które dedykowane osobom z problemami krążenia. Są także poduszki idealne dla małych dzieci czy kobiet. Zatem, jak dobrać poduszki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki?

Dobór poduszek według ściśle określonych kryteriów jest bardzo ważny. Zatem wygodna poduszka, powinna wspierać kręgosłup w każdym położeniu. Jak wiadomo w nocy śpimy najczęściej w różnych pozycjach, dlatego najlepiej sprawdza się model uniwersalny o średniej twardości, który dedykowany jest osobom, które wielokrotnie zmieniają pozycję w czasie snu. Można również znaleźć modele, które sprawdzają się dla osób śpiących na boku. Tutaj poduszka również powinna mieć średnią twardość. Miękką poduszkę powinni zakupić Ci, którzy najczęściej śpią na brzuchu. Niewątpliwie wygodne poduszki poza stopniem twardości, charakteryzują się również tym, że są wysokie lub niskie. Ten parametr dobierany jest na podstawie wzrostu i proporcji ciała. Zatem niskie powinny wybierać osoby drobnej postury, z kolei wysokie, te o wysokim wzroście i szerszej budowie. Poduszki należy również dobierać zgodnie ze stopniem twardości materaca.

Poduszki dedykowane alergikom i astmatykom

Niewątpliwie osoby cierpiące na alergie i astmę nie powinny spać na poduszkach z wypełnieniem z pierza. Doskonałym wyborem będzie dla nich wypełnienie z tencelu w połączeniu z włóknem poliuretanowym. Takie rozwiązanie doskonale odprowadza wilgoć i pozwala skórze oddychać. Dla alergików odpowiednie będzie również włókno bambusowe, a także kukurydziane jako wypełnienie poduszek. Trzeba również zwrócić uwagę na rodzaj poszwy. Zarówno bawełniane, jak i jedwabne będą odpowiednim wyborem. Te ostatnie świetnie sprawdzą się dla osób z wyjątkowo delikatną skórą. Oczywiście do kompletu warto dokupić kołdrę z takim samym wypełnieniem i wykończeniem.

Dla cierpiących na reumatyzm

Osoby cierpiące na bóle reumatyczne powinny sięgać po poduszki antystresowe. Są one wykończone nicią z włókna węglowego. Dzięki temu pochłaniają szkodliwe promieniowanie nagromadzone w ciągu dnia w organizmie. Doskonałym wyborem dla nich będzie także poduszka z wypełnieniem z wełny wielbłądziej, która poprawia krążenie, ale sprawdzi się również ta z wełną z alpaki. Bóle reumatyczne mogą być naprawdę uciążliwe, dlatego warto wspierać układ nerwowy poprzez dobór odpowiedniej pościeli.

Idealne dla dzieci

Niewątpliwie dla dzieci również trzeba wybierać odpowiednie poduszki. Powinny być miękkie, a jednocześnie przewiewne. Zatem wypełnienie i wykończenie z włókien drzewnych, czyli tencelu znów sprawdzi się najlepiej. Można również zdecydować się na kukurydziane bądź bambusowe. Dla dzieci generalnie sprawdzają się te same materiały, co dla alergików. Należy wspierać ich wrażliwą skórę od drugiego roku życia, kiedy można wprowadzić poduszkę. Na wcześniejszym etapie jest to niepolecane.

Poduszki dla kobiet, które chcą utrzymać jędrność skóry na dłużej

Dla kobiet, które chcą opóźnić procesy starzenia i zachować jędrną skórę na dłużej, polecane są miękkie poduszki o anatomicznym kształcie. Wykonanie z bawełny satynowej gwarantuje najwyższą jakość. Oczywiście taka poduszka powinna zapewniać wygodny sen w każdej pozycji, co gwarantuje niestandardowa forma. Dodatek aloe vera do takiego modelu może zapewniać właściwy poziom nawilżenia skóry, a jak wiadomo wpływa on bezpośrednio na jej jędrność, a tym samym również pojawianie się zmarszczek. W ten sposób nawet w czasie snu można dodatkowo wspierać produkcję kolagenu, a także wpływać na prawidłowy poziom wody w organizmie, który jest niezbędny, by cieszyć się jędrną i gładką skórą.

Kryteriów przy wyborze poduszek jest całkiem sporo. Oczywiście poza twardością i wielkością poszczególnych modeli, warto kierować się przede wszystkim tym, jakie problemy ma pomagać zwalczać określony rodzaj pościeli ze względu na wypełnienie i wykończenie. Dzięki temu sen może być bardziej efektywny i spokojniejszy. Osoby, które mają problemy z chrapaniem mogą również wybrać anatomiczne poduszki, które niwelują ten problem.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here