Jak dobrać odpowiedni impregnat do drewna?

0
3071

Rutynowe czynności konserwowania to coś bardzo bliskiego dla każdego posiadacza ogrodu lub nawet rozległego tarasu. Trzeba zadbać o to, aby przestrzeń naokoło domu nie tylko wyglądała estetycznie, ale i mogła być określona jako naprawdę zadbana i czysta. Często w przypadku posiadania drewnianego płotu lub drewnianych mebli ogrodowych rodzi się problem z konserwacją. Tutaj z pomocą przychodzi impregnat do drewna. Jest to produkt sprzedawany w puszkach podobnych do lakieru lub farby. Impregnat do drewna ma za zadanie chronić drewno przed zaciekami, rozmięknięciem, a także zmianą koloru. Ważnym aspektem jest regularność w konserwacji drewna za pomocą takiego impregnatu. Inną kwestią jest odpowiednie dopasowanie produktu do rodzaju posiadanego drewna.

Regularna i rzetelna konserwacja

Wybierając impregnat do drewna, należy kierować się przede wszystkim rodzajem i kolorem posiadanych drewnianych sprzętów. I tak, kiedy posiadamy ławkę z brzozy lub innego podobnego jasnego drewna, lepiej wybrać impregnat do drewna w kolorze neutralnym. Tutaj z pomocą przyjść może także bezbarwny lakier. Jednak kiedy nasz płot lub futryna drzwiowa jest z ciemnego drewna, warto wybrać ciemny impregnat do drewna. Im lepsze dopasowanie kolorów, tym większa pewność, że używanie impregnatu nie będzie zauważalne na pierwszy rzut oka, a o to przecież też niejako chodzi. Warto utrzymać jednoznaczną kolorystykę drewnianych powierzchni, aby nie powstały nieprzyjemne dla oka zacieki lub prześwity z innego koloru. To także ważne w kontekście samej konserwacji – użycie takiego produktu, jak impregnat do drewna, bez uprzedniego upewnienia się, że pasuje on do rodzaju posiadanych przez nas drewnianych sprzętów, może skutkować skazą na drewnie lub nawet permanentnym zabarwieniem.

Łatwe codzienne czyszczenie

Regularne używanie impregnatu do drewna skutkuje tym, że drewno naprawdę wygląda na zadbane. Co więcej, można mieć pewność, że jest autentycznie zadbane i chronione przed negatywnym działaniem pogody, szczególnie deszczu i śniegu. Najlepiej stosować naprawdę często impregnat do drewna w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia i zabrudzenia. W innych przypadkach warto kierować się instrukcją na opakowaniu, a także pamiętać, że pomalowany impregnatem drewniany element musi mieć czas dobrze wyschnąć, nie należy go więc na przykład od razu wystawić na deszcz – skutek wówczas będzie dokładnie odwrotny. Dobry impregnat do drewna znaleźć można na stronie altax.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here