Dlaczego warto kupić gotowy dom bez działki?

0
2707

Niewiele firm potrafi dać gwarancję na pięćdziesiąt lat. Są jednak wyjątki. Niektórzy producenci gotowych domów bez działki gwarantują, że zakupiona u nich konstrukcja wytrzyma pół wieku i będzie doskonale służyć przynajmniej dwóm pokoleniom rodziny.

Czy warto kupić gotowy dom?

Pół wieku to wiele lat. Oczywiście domy wytrzymują i więcej, jeżeli właściciele o nie dbają. Długość gwarancji dawanej przez firmę sprzedającą gotowe domy bez działki to obietnica, iż ich budynki przetrwają o wiele dłużej niż pięćdziesiąt lat. Jest to dobry powód aby zainwestować w ich produkt i cieszyć się nim przez pokolenia.

Najlepsze materiały to gwarancja sukcesu

Lekki beton, żelbetonowe monolityczne ławy fundamentalne, trójwarstwowe ściany nośne z warstwy mineralnej gwarantują, że ściany gotowych domów bez działki będą mocne i dźwiękoszczelne. Dach wykonany z wysokiej jakości blachodachówki o wybranym stopniu nachylenia zabezpieczy przed zmianami pogody i anomaliami pogodowymi, które coraz częściej nadciągają nad Polskę. Plusem prefabrykowanych domów jest także użycie lekkiego zbrojonego betonu do wykonania podłóg, co zabezpiecza budynek przed chłodem i wilgocią ze strony gruntu.

Walka o ciepło

Większość producentów sprzedających gotowe domy bez działki stara się wykorzystać najnowszą technologię. W ten sposób produkowane domy zapewniają wysoki komfort mieszkania i doskonale izolują przed zimnem, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym. Często są wykorzystywane rozwiązania energooszczędne mające na celu chronienie właściciela nieruchomości przed zbędnymi wydatkami w przyszłości na ogrzewanie. Dodatkowo na specjalne życzenie ekipa może zamontować dodatkowe elementy takie jak kolektory słoneczne, chociaż trzeba to omówić z architektami na etapie przygotowania projektu.

Decyzja o inwestycji w gotowy dom bez działki jest doskonałym posunięciem, gdy inwestor nie ma ani ochoty, ani czasu na doglądanie prac przy budowie budynku. Obecnie producenci wykorzystują najlepsze materiały, aby zapewnić wysokiej jakości konstrukcje, które z łatwością mogą zdobyć certyfikat. Wykorzystując różne sposoby na budowanie energooszczędnego budynku można z łatwością zdobyć świadectwo charakterystyki energetycznej. Oczywiście o ile sprzyja temu położenie budynku na działce, ponieważ duży wpływ na chronienie energii ma na przykład nasłonecznienie miejsca.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z HOGER Sp z o.o.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here