Czy należy jakoś specjalnie dbać o kostkę brukową?

0
2523

Każdemu zależy, żeby z zewnątrz domu było pięknie, kolorowo i czysto. Dlatego przy wykańczaniu korzystamy z różnych (i drogich i tanich) rozwiązań, wszelakich materiałów. I choć na początku wszystko wygląda cudownie i estetycznie, to z upływem czasu zaczynają się problemy – materiał się kruszy, traci swój kolor. Dlatego czy jest to kostka brukowa, dekoracyjny kamień czy elewacja na ścianie, każdy materiał wymaga specjalnego traktowania.

Kostka brukowa jest obecnie dostępnym od ręki materiałem, dlatego chyba też straciła w oczach Polaków. Nie jest tym pożądanym materiałem (bo drogim, bo sąsiad nie ma, bo trzeba specjalnie sprowadzać i się pochwalić) – wydaje się błahe, ale tak działa psychologia tłumu. Skoro jest tutaj, od ręki i w atrakcyjnej cenie, to po pewnym czasie go zmienimy. Przecież wzór może nam się przestać podobać, kolor czy układ?

Zacznij dbać o swoją okolicę

Nawet szeroka dostępność materiału, nie powinna powodować w nas tego uczucia – że przecież coś się wymieni. Są to nasze pieniądze, które ciężko zarobiliśmy. A zakup dużej powierzchni kostki, jak i jej ułożenie to niemały koszt! Dlatego w prosty sposób można zadbać o jej wygląd, kolor i jakość, która wraz ze zmieniającymi się porami roku, musi stale walczyć z przeciwnościami.

Pierwszym krokiem jest odpowiedni impregnat do kostki brukowej.  Pozwala to na pierwszy krok w ochronie jej powierzchni. Należy ten środek stosować nie tylko zaraz po ułożeniu tego materiału na podłożu, ale regularnie stosować na początek ciepłego sezonu – jak z kutym z metalu płotem czy deskami tarasowymi. VBV Sweden, który jest sprzedawcą chemii do kostki i ogólnie kamienia zaleca też, żeby stosować środki czyszczące w miarę regularnie (częściej jak raz w roku). Najlepiej, gdy robi się to po dużych ulewach, na początek wiosny, na zakończenie ciepłych dni, a także za każdym razem, gdy na podjeździe było się swój samochód kosmetykami do karoserii. One również w dłuższym okresie mogą pozostawić trwałe ślady, wejść w strukturę i przez ten upływający czas niszczyć kolor, jakość i powodować kruszenie się tego materiału.

Skoro można, w prosty i mało ingerujący w nasz dzień, sposób zadbać o kostkę brukową, którą nawet po jakimś czasie będziecie chcieli zmieniać, warto prowadzić ten system. Warto przez chwilę poużywać różnych środków, by do samego końca mieć taki podjazd z kostki brukowej, jaki był na samym początku budowy.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here