Czy daszek nad drzwiami ochroni nas przed śniegiem

Daszek nad drzwiami pełni dwie funkcje: estetyczną i użytkową. Podkreśla front budynku, jednocześnie chroniąc przed niesprzyjającą aurą. Również przed śniegiem! Jakie są rodzaje daszków? Zapraszamy do lektury, jeśli szukasz zadaszenia nad swoje drzwi.

Daszek nad drzwiami – szkielet aluminiowy lub drewniany

Daszek nad drzwi jest bardzo ważnym elementem budynku, dlatego należy dobrze zastanowić się, jaki wybrać. Zacznijmy od samej konstrukcji ramy, która może być wykonana z drewna lub aluminium. Drewniany stelaż jest polecany do domów o konstrukcji drewnianej, ale nie tylko. Dobrze komponuje się tak naprawdę z każdym typem domu, ponieważ drewno to materiał ponadczasowy i uniwersalny – nigdy nie wyjdzie z mody. Dodatkowo drewniany stelaż po kilku latach można samodzielnie odnowić.

Mimo oczywistych zalet to aluminiowa konstrukcja cieszy się większą popularnością. Dlaczego? Jest niezwykle wytrzymała na szkodliwe warunki atmosferyczne, również na śnieg. Jest też lżejsza niż daszek o konstrukcji drewnianej. Dlatego nawet pod naporem śniegu nie trzeba obawiać się, że stelaż nie wytrzyma.

aluminiowe zadaszenie drzwi

Aluminiowe zadaszenie drzwi fot. Ogrodosfera.pl

Wypełnienie z poliwęglanu, szkła czy akrylu?

Drugą ważną kwestią w temacie daszków nad drzwi jest wypełnienie konstrukcji. Producenci najczęściej wykorzystują szkło, akryl lub poliwęglan. Jakie są wady i zalety każdego z tych materiałów?

Daszek szklany na pewno dodaje budynkowi estetyki. Czy chroni przed śniegiem? Tak, dobrze zabezpiecza przed deszczem i śniegiem. Daszki ze szkła charakteryzują się również wysoką przepuszczalnością świetlną.

Alternatywą dla daszków szklanych są daszki ze szkła akrylowego. Są odporniejsze niż daszki szklane, jednak to daszki z poliwęglanu wiodą prym pod względem wytrzymałości. Poliwęglan ma jeszcze więcej zalet, które musimy wymienić, a mianowicie:

  • jest odporny na działanie warunków atmosferycznych – znosi temperaturę od -40 do +60 stopni Celsjusza,
  • daszek poliwęglanowy jest najbardziej wytrzymały na obciążenia, uszkodzenia i uderzenia,
  • jest lżejszy niż daszek ze szkła, co oznacza, że jest też prostszy w montażu,
  • występuje w różnych kolorach.

Przykłady daszków poliwęglanowych można znaleźć na https://ogrodosfera.pl/daszki-nad-drzwi. Dzięki informacjom zamieszczonym w naszym artykule decyzja będzie dużo łatwiejsza!

zadaszenie drzwi

Elegancki daszek nad drzwi z poliwęglanu fot. Palram.pl

Kształt zadaszenia a skuteczność ochrony przed śniegiem

W sprzedaży dostępne są różne kształty daszków, w tym daszki:

  • płaskie,
  • łukowe,
  • markizowe,
  • modułowe,
  • wielospadowe.

Powinny pasować do dachu i tworzyć z nim jedną, spójną całość.

Jeśli najbardziej zależy nam na ochronie przed śniegiem, powinniśmy zdecydować się na daszek z dodatkową ścianką boczną. Jest prosty w montażu i najlepiej chroni przed opadami.

Daszek nad drzwiami odpowiedniej wielkości, czyli jaki?

Dla właściwego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi istotny jest również rozmiar zadaszenia. Jeśli mamy standardową wielkość drzwi, odpowiedni będzie daszek o długości od 150 do 160 cm. Jego szerokość powinna wynosić od 75 do 85 cm. Im większy, tym lepiej chroni przed opadami. Nie trzeba obawiać się zacienienia – zarówno szkło, akryl, jak i poliwęglan przepuszczają światło.

Na koniec dodamy, że daszki nad drzwi nie wymagają specjalnej konserwacji. Pamiętając o usuwaniu nadmiaru śniegu, będą doskonale spełniać swoje funkcje przez lata. Wybierz odpowiedni model daszka i ciesz się skuteczną ochroną przed opadami śniegu, kiedy szukasz kluczy do domu lub dzwonisz do drzwi!

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here