piątek, Sierpień 18, 2017

Jak wybrać stabilny i bezpieczny parasol ogrodowy?

0

Wypoczywając podczas lata w ogrodzie czy na działce powinniśmy koniecznie pomyśleć o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Zadanie to doskonale spełni dobrze dobrany parasol ogrodowy. Do wyboru mamy wiele rodzajów tych akcesoriów, które różnią się między sobą sposobem montażu, wielkością, a także kolorem tkaniny chroniącej przed słońcem.

Garść informacji na temat blokad parkingowych

0

Blokady parkingowe to coraz częstszy widok w polskich miastach. Chcąc nie dopuścić do zablokowania miejsc parkingowych właściciele decydują się na zakup blokad parkingowych. Prosta konstrukcja skutecznie uniemożliwia nieautoryzowane zaparkowanie samochodu. Wśród przodujących polskich producentów blokad parkingowych jest firma https://sklep.metalmix.info/o-firmie-pm-18.html. Czym właściwie jest blokada parkingowa i do czego służy?

Pędzle, wałki czy pistolet – czym najlepiej malować ściany?

0

Malowanie ścian jest zwykle jednym z elementów urządzania lub remontu mieszkania. Potrzebujemy do niego wyłącznie farby i odpowiedniego narzędzia – pędzla, wałka lub specjalnego pistoletu. Każde z nich daje jednak różne możliwości, przez sprawdza się lepiej w innych okolicznościach.

Mieszkasz na poddaszu? Kup rolety zewnętrzne – masz ku temu 7 powodów!

0

Rolety zewnętrzne wielu osobom kojarzą się jedynie z zabezpieczaniem domu przed intruzami. Tymczasem to świetny sposób na poprawę komfort funkcjonowania we własnym domu. Zwłaszcza, jeśli mieszka się na poddaszu.

Narzędzia pomiarowe dla spawaczy – porady dla początkujących

0

Aby mieć pewność, że spawanie zostało wykonane zgodnie ze specyfikacjami, zwykle wymaga się od spawacza skorzystania z odpowiednich narzędzi pomiarowych, aby z ich pomocą udokumentować parametry, które zostały użyte. W odniesieniu do spawania łukowego główne parametry, o jakich mowa są następujące:

  • Natężenie prądu,
  • Napięcie łuku,
  • Prędkość spawania.

Te parametry mogą być wykorzystane do obliczania ciepła wejściowego, które pochodzi z energii łuku. Warto na ten temat uzyskać więcej informacji, aby udoskonalić swoją technikę spawania.

Pozostałe parametry, które można zmierzyć i zapisać są następujące:

  • Prędkość podawania drutu (dla MIG / MAG) i inne procesy z tym związane
  • Szybkość przepływu gazu (osłona, podłoże i osocze)
  • Temperatura (obróbka cieplna wstępna, między przebiegiem i spoiną po spawaniu)

W większości przypadków średnie wartości parametrów w czasie spawania mogą być rejestrowane i wykorzystywane do obliczania ciepła. W tym celu można użyć prostego miernika, ale w przypadku zapewnienia jakości należy posiadać udokumentowane wartości. Istnieje wiele instrumentów, które zostały specjalnie zaprojektowane w tym celu – jednym z nich jest spoinomierz. Zazwyczaj dostarczają papierowy wydruk o średnich wartościach w ciągu sekundy. Niektóre z tych przyrządów umożliwiają obliczanie długości łuku (kJ / mm) na bazie długości spoiny.

Czym dokładnie jest spoinomierz?

Dobrej jakości spoinomierz pozwala na niespotykaną dokładność uzyskanych danych, jak również na szybki pomiar spoiny. Aby był wysokiej jakości, powinien być wykonany ze stali nierdzewnej o optymalnej grubości. Musi to być również stal o dużej odporności na rdzę i zginanie. Dobrze jest, gdy jego ostrza są odpowiednio wykręcone w celu usunięcia ostrych krawędzi. Wszystkie wymiary i cyfry winny być wygrawerowane na powierzchnię dla łatwiejszego ich odczytania.

Jak go zastosować?

Spoinomierz należy ułożyć na krawędzi pojedynczego łuku odpowiednio w stosunku do materiału, aby końcówka ostrza dotykała elementu pionowego. W momencie, gdy końcówka dotknie pionowego elementu, wskazany jest rozmiar spoiny.

Inne pomiary

Podczas pomiaru napięcia i prądu ważne jest, aby to zrobić poprawnie. Odpowiednio dobrana technika pomiarowa jest tutaj wiążąca. Pomiar napięcia jest nieco trudniejszy niż pomiar spoiny, ponieważ napięcie zależy od miejsca podłączenia. Dla poznania prawdziwego napięcia łuku, ważne jest, aby mierzyć jak najbliżej łuku. W przypadku MIG / MAG i połączenia na rolkach napędowych będzie nieco łatwiej, jednakże napięcie mierzone w spawaniu łukowym musi być zmierzone na zaciskach źródła zasilania, gdzie dokładnie jest uzależnione od długości i średnicy przewodów spawalniczych oraz wielkości prądu spawania. Należy też zwrócić większą uwagę przy pomiarze napięcia łuku w spawaniu TIG, ponieważ tam wysokie napięcie stosowane do rozruchu łuku może spowodować uszkodzenie oprzyrządowania-chyba, że jest ono specjalnie zaprojektowane do monitorowania łuku.

Aby uzyskać więcej informacji, najlepiej jest wziąć udział w specjalnych szkoleniach lub zasięgnąć porady u bardziej doświadczonego kolegi.

Zielone dachy – zalety i krótka historia

0

Ogrody na dachach są nie tylko piękną ozdobą, ale również azylem, który oddziela nas od zanieczyszczeń i infrastruktury miejskiej. Zielone dachy są bardzo popularne na zachodzie Europy, ale w Polsce również zyskują coraz większe uznanie. Jakie są ich zalety i skąd wziął się pomysł, by sadzić roślinność na dachu?

Idealne okna do płaskiego dachu

0

Okna do płaskiego dachu trzeba dobrać bardzo rozważnie, aby właściwie nam służyły. Takie właśnie okna i wiele innych ma w swoje ofercie firma FAKRO które możecie znaleźć między innymi na https://dachoweokna.pl/. Dachy płaskie obecnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Użytkowane są w budownictwie przemysłowym oraz mieszkaniowym. Taka budowa dachu pozwala na dodatkowe miejsce do zagospodarowania, ponieważ pod dachem nie ma ukośnych cięć, a więc wnętrze nabiera większych rozmiarów.

Czyszczenie klimatyzacji domowych, na co zwrócić uwagę?

0

Decydując się na wyposażenie posiadanego mieszkania lub domu jednorodzinnego w instalację klimatyzacyjną musimy pamiętać, że poza doborem odpowiedniego sprzętu i elementów tej instalacji, w tym zwłaszcza – klimatyzatora, którego parametry techniczne odpowiadać będą naszym wymaganiom, szczególnie istotne jest to, aby dokonywać w sposób regularny przeglądów stanu technicznego klimatyzacji oraz czyszczenia klimatyzacji domowych z różnego rodzaju nieczystości, które osiadają w poszczególnych elementach instalacji.

Do czego służy wosk do drewna?

0

Z pewnością wiele osób marzy o meblach wykonanych z drewna. Jednak należy mieć świadomość, iż choć często bardzo łatwo jest je wykonać, ich impregnacja jest bardzo wymagająca. Zatem w jaki sposób zadbać o nasze meble, aby bez względu na upływający czas wyglądały doskonale?

Uprawa roślin owocowych w małym ogrodzie

0

Nawet w małym ogrodzie możemy wygospodarować zakątek, który stanie się namiastką sadu owocowego. Jeśli wybierzemy rośliny łatwe w uprawie, nie będziemy musieli poświęcać im wiele uwagi, a każdego roku będziemy mogli korzystać z samodzielnie wyhodowanych plonów.

ZOBACZ TEŻ

Jak wybrać stabilny i bezpieczny parasol ogrodowy?

Wypoczywając podczas lata w ogrodzie czy na działce powinniśmy koniecznie pomyśleć o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Zadanie to doskonale spełni dobrze dobrany parasol ogrodowy....