czwartek, Wrzesień 19, 2019

Klimatyzacja w mieszkaniu

0
Klimatyzacja w mieszkaniu

W latach 70. liczba dni z temperaturą powyżej 30 stopni Celsjusza wynosiła 4, w 2015 roku 28, a obecnie każdego roku tych dni będzie więcej. Taka sytuacja sprawia, że klimatyzacja staje się niezbędnym elementem wyposażenia mieszkania, bo temperaturze 30 stopni trudno funkcjonować zarówno nam, jak i naszym dzieciom i zwierzętom.

Ciepło nie tylko w dzień

Klimatyzacja w mieszkaniu to nie tylko sposób na upał w dzień, ale również zapewnienie sobie odpowiednich warunków do spania. Owszem, po zachodzie słońca temperatura powietrza zawsze spada, ale w połowie czerwca 2019 roku temperatura w nocy nie spadała poniżej 25 stopni, co oznacza, że jeszcze po zmroku nagrzane ściany budynku nadal oddają ciepło, więc temperatura wewnątrz naszych mieszkań obniża się bardzo powoli. Może się więc okazać, że o północy, kiedy już warto się położyć, w sypialni nadal temperatura będzie znaczne wyższa od tej, która zalecana jest dla zachowania właściwej higieny snu. Stąd dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie klimatyzacji, przynajmniej w pomieszczeniach gdzie śpimy i tych, które mają południową i zachodnią ekspozycję. 

Jaki klimatyzator do mieszkania?

Najtańszym i najszybszym sposobem obniżenia temperatury w pomieszczeniach będzie klimatyzator mobilny, który ma jednak swoje wady, bo wymaga podłączenia rury harmonijkowej, która będzie odprowadzać ciepłe powietrze na zewnątrz. Do tego taki klimatyzator jest mniej efektywny i głośniejszy od klimatyzacji stacjonarnej. Można więc przyjąć, że to rozwiązanie okresowe, dla osób o niewielkich wymaganiach. 

Klimatyzatory stacjonarne dzielą się na urządzenia split i multisplit – te drugie to opcja dla osób, którym zależy na skutecznym sterowaniu temperaturą w więcej niż jednym pomieszczeniu. W przypadku mieszkań małych wystarczy jednak klimatyzacja split, która składa się z jednostki zewnętrznej, instalowanej poza budynkiem oraz wewnętrznej, montowanej w pomieszczeniu. Oba urządzenia połączone są układem sterującym i przewodem freonowym, który transportuje  czynnik chłodniczy i jego skropliny. Urządzenie, które znajdzie się wewnątrz najczęściej występuje w wersji ściennej, podsufitowej i kanałowej. Zaletą tego typu klimatyzacji jest jej ciche działanie i objęcie chłodzeniem znacznej części pomieszczeń. Parametrami, które należy wziąć pod uwagę przy zamawianiu klimatyzacji jest moc, poziom hałasu, klasa energetyczna i dodatkowe funkcje. Wśród tych ostatnich niezwykle przydadzą się możliwości programowania pracy klimatyzacji, np. Możliwość zaprogramowania początku jej pracy na godzinę przed spodziewanym powrotem do domu, czy możliwość automatycznego wyłączenia klimatyzacji nad ranem. 

Gdzie zamawiać klimatyzację do mieszkań?

Firm zajmujących się montowaniem stacjonarnej klimatyzacji jest na polskim rynku sporo. Dlatego przy wyborze warto kierować się nie tylko ceną, ale również ofertą i doświadczeniem. Stąd firmy takie jak http://www.waso-klimatyzacja.pl/ powinny zwrócić naszą uwagę. Korzyści z korzystania ze sprawdzonej oferty są bowiem gwarancją wykonania klimatyzacji na najwyższym poziomie. Pamiętajmy, że nawet najlepszy system klimatyzacji przy jej niewłaściwym montażu, nie zapewni spodziewanych efektów, stąd warto wybierać wyłącznie certyfikowane ekipy oraz dokonywać regularnych okresowych przeglądów domowej klimatyzacji. 

Pistolet natryskowy do farb i tynków – jak wybrać pistolet do malowania?

0
Pistolet natryskowy do farb i tynków - jak wybrać pistolet do malowania?

Pistolety natryskowe to spore ułatwienie dla osób planujących prace malarskie lub tynkarskie. Pokrywanie ścian i sufitów za pomocą wałka lub pędzla jest czasochłonne i męczące. Planując prace remontowe warto zaopatrzyć się nawet w najtańszy model pistoletu, gdyż gwarantuje on szybsze i dokładniejsze rozprowadzenie emulsji po nawierzchni, którą należy pokryć.

Pierwszy zakup do świeżo nabytego mieszkania to oczywiście zakup mebli

0
Pierwszy zakup do świeżo nabytego mieszkania to oczywiście zakup mebli

Jeżeli wprowadzamy się do świeżo zakupionego, wymarzonego mieszkanka, to musimy postarać się o to, by jak najkrócej było ono przeraźliwie puste. Plus jest taki, że wszystko możemy urządzić praktycznie pod siebie, pod swoje własne zachcianki i pod swoją wizję. Najlepiej więc odwiedzić jakiś sprawdzony sklep meblowy Poznań i przekonać się, jakie są najnowsze trendy w tej tematyce.

Owszem, obecnie bez problemu można kupić meble przez internet, widząc ich szczegółowe zdjęcia, znając dokładne wymiary i tak dalej. Nie zmienia to jednak faktu, że przez internet absolutnie nie ocenimy, czy mebel jest wygodny, ani czy jest funkcjonalny. Weźmy taką przykładową kanapę. W sklepie meblowym, gdzie jest ona wystawiona, możemy na niej wygodnie usiąść, możemy się wygodnie położyć, sprawdzić, czy jest miękka czy twarda, czy faktura materiału jest przyjemna i tak dalej. W internecie absolutnie tego nie doświadczymy.

Jeżeli więc zastanawiamy się gdzie kupić meble w Poznaniu, to jak najbardziej możemy użyć internetu, by zdobyć adresy sklepów meblowych, ale potem do tych sklepów powinniśmy się już udać osobiście. Z takich najbardziej znanych sklepów, jeżeli chodzi o meble Poznań (w końcu to bardzo duże i gęsto zaludnione miasto) z pewnością odnajdziemy placówki takich firm jak Ikea, Black Red White, Kler czy Agata.

Mniejsze meble, jak na przykład krzesła jadalniane, niewielkie fotele, biurka czy stoliczki, jak najbardziej możemy zabrać do domu swoim własnym samochodem. To samo tyczy się mebli do składania w niewielkich opakowaniach (w tym przoduje chyba szwedzka firma Ikea). Jeżeli natomiast kupujemy coś o wyjątkowo dużych gabarytach, albo też bardzo ciężkiego (przykładem mogą tu być łóżka, kanapy, szafy, meblościanki, regały i tak dalej) to bez problemu możemy skorzystać z opcji dowiezienia pod wskazany adres.

Praktycznie każdy szanujący się sklep meblowy (i sklepy meblowe w Poznaniu nie są tu żadnym wyjątkiem) ma swoich własnych pracowników transportowych z własnymi samochodami dostawczymi. Dla nich nawet przewiezienie takiej przykładowej trzydrzwiowej szafy nie będzie wielkim problemem. Do tego meble zostaną wniesione do mieszkania i w razie potrzeby zainstalowane. Czasami może to wymagać dodatkowej opłaty, ale nie jest regułą. Są sklepy meblowe, które cenią sobie klienta do tego stopnia, że jeżeli klient ten kupi meble w danym sklepie (a tym bardziej cały komplet mebli), to wszystko zostanie przewiezione gratis. Oczywiście transport taki ogranicza się tylko do Poznania i okolicznych miasteczek.

Piloty do bram – czym się kierować podczas wyboru?

0
Piloty do bram – czym się kierować podczas wyboru?

Pilot do bramy powinien mieć wystarczający dla konkretnego wjazdu zasięg, być wykonany z solidnych materiałów, a przede wszystkim umożliwiać takie sterowanie bramą garażową i wjazdową, jakie jest dla nas wygodne. Po pierwsze, jeśli kupujemy nadajnik już po zamontowaniu bramy, warto od razu zorientować się, z jakimi pilotami radioodbiornik będzie kompatybilny. By uniknąć przykrych niespodzianek, warto od razu wybrać sprawdzoną markę bram, np. Hörmann, i w ramach tej jednej marki poszukiwać pilota. Na stronach sklepów, które są autoryzowanymi dealerami marki Hörmann, znajdziemy szczegóły techniczne dotyczące nadajników (pilotów) oraz opis ich zastosowania do poszczególnych napędów. Posiadanie bramy garażowej i wjazdowej jednego producenta to w znacznej większości przypadków gwarancja, że będzie można sterować nimi jednym pilotem – zgodna musi być częstotliwość i system kodowania.

Solidna obudowa 

Prędzej czy później każdy pilot upadnie na podłogę w samochodzie, na posadzkę w garażu, niejeden pewnie zostanie przytrzaśnięty drzwiami samochodu – to się po prostu zdarza! Jednak na takie ewentualności na pewno nie jest przygotowany pilot wykonany w całości z plastiku. Najlepiej sprawdzą się stosowane np. w produktach marki Hörmann wzmocnione tworzywa sztuczne, z chromowanymi nakładkami z cynku odlewanego ciśnieniowo. To nie tylko zabezpieczenie przed upadkiem, ale i gwarancja trwałości podczas intensywnej eksploatacji. Dobrze jest również, by pilot miał gwarancję działania w niskich temperaturach (do -20 st. Celsjusza). Wówczas nie ma obaw, że pozostawiony w samochodzie na noc odmówi o poranku współpracy. 

Wielkość i forma nadajników 

Zdecydowana większość pilotów do bram posiada formę plastikowej “łezki” z dwoma lub więcej przyciskami. Te najtańsze wersje wykonane są z plastiku i zwykle ich najdłuższy bok nie ma więcej niż 80 mm – wszystko po to, by zmieścił się w kieszeni. Niektóre marki jak Hörmann posiadają w ofercie piloty w kształcie zapalniczki samochodowej lub kłódki – to rozwiązania  dla praktycznych użytkowników. Pilot-zapalniczka samochodowa jest zawsze w tym samym miejscu w aucie i trudno go zgubić. Z kolei pilot w kształcie kłódki – bardzo elegancki i znajduje zastosowanie wśród użytkowników premium. 

Zabezpieczenia pilotów

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że piloty do bram, których używamy, coraz częściej padają ofiarą hakerów. Dla zabezpieczenia np. pilotów właścicieli mieszkań, na zamkniętych osiedlach stosuje się piloty z kodowaniem zmiennym. Aby je zaprogramować, konieczny jest fizyczny dostęp do centrali, zaś piloty dla mieszkańców zabezpieczane są dodatkowo kodem PIN. W bramach domowych znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajnika z zabezpieczeniem przed skopiowaniem kodu pilota, czyli w systemie Bisecur, gdzie zabezpieczenie przed podejrzeniem sygnału radiowego są tak mocne, jak w bankowości elektronicznej. Tego typu zabezpieczenia posiadają m.in. piloty do bram Hörmann

piloty do bram

Funkcje dodatkowe pilotów do bram

W większości przypadków właścicielom osiedlowych miejsc garażowych wystarczy jeden przycisk na pilocie: „otwórz”. Brama może się przecież zamykać samodzielnie po ustalonym czasie. Inaczej jest w przypadku właścicieli posesji, dla których znacznie wygodniejsze będzie posiadanie na nadajniku funkcji: „otwórz”, „zamknij” i „zatrzymaj”. W przypadku bram skrzydłowych użyteczna może być też funkcja częściowego otwarcia bramy. Co istotne dla osób, które dopasowują piloty do już działających bram, nie wszystkie nowoczesne nadajniki będą kompatybilne z bramami starego typu. Wówczas warto wybierać linie takie jak BiSecur marki Hörmann, gdyż te piloty są kompatybilne wstecz, zatem z powodzeniem poradzą sobie z obsługą bram tej marki wyprodukowanych przed 2005 rokiem.

Jak dobrać donicę do wnętrza? Kilka prostych porad

0
Jak dobrać donicę do wnętrza? Kilka prostych porad

Rośliny to nieodłączny element w wielu mieszkaniach i domach. Dzięki obecności roślin wnosimy do naszych wnętrz element naturalny, który pozytywnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Rośliny ponadto pomagają w odświeżaniu powietrza oraz po prostu pięknie wyglądają, ozdabiając przestrzeń, w której się znajdują. Szczególnie dotyczy to roślin kwitnących, które chętnie stawiamy na stołach, biurkach oraz parapetach. Rośliny często dekorujemy poprzez umieszczenie ich w odpowiednim pojemniku – doniczce lub osłonce. Dobór odpowiedniego pojemnika to istotne zadanie, które może wzmocnić siłę estetycznego oddziaływania wyglądu danej rośliny.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania donicy

Donice pełnią nie tylko funkcje praktyczne – takie jak zapewnienie kwiatom dostępu do ziemi oraz możliwość nawadniania. Co równie ważne, donice ozdabiają sam kwiat, który w nich się znajduje, a także przestrzeń, w której została umieszczona. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup donicy dopasowanej do konkretnej rośliny, jak i otoczenia.

Przystępując do zakupu donicy, należy wziąć pod uwagę podstawowe parametry i potrzeby stawiane przez daną roślinę. Musimy określić wielkość oraz średnicę donicy; warto zwrócić uwagę, czy dana roślina potrzebuje być nawadniania od góry, czy też wodę należy wlewać jedynie do podstawki.

Warto także zwrócić uwagę na materiał wykonania. Może on być istotny w przypadku, gdy zakładamy możliwość transportu roślin dużych lub ich przemieszczanie w inne części domu/mieszkania. Donice są bowiem wykonane z najróżniejszych materiałów, a przez to, różnić się będą ciężarem. W przypadku donic wyjątkowo dużych, warto sięgnąć po materiały wytrzymałe, ale niezbyt ciężkie. Obecnie popularne są przede wszystkim donice wykonane z tworzywa sztucznego, występujące w wielu intensywnych odcieniach kolorystycznych oraz rozmaitych wzorach. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o żywej, intensywnej aranżacji. Często też wykorzystywane są nie jako bezpośrednie pojemniki, w których umieszcza się ziemię z roślinami, lecz jako osłonki na inne donice.

Technorattan to często spotykany typ donic, o wyjątkowo eleganckiej prezencji. Najczęściej występują w odcieniach koloru szarego, czerni, brązu lub beżu. Oprócz unikatowego wyglądu, ten typ donic jest niezwykle wytrzymały, dlatego sprawdza się jako pojemnik nawet na największe rośliny. Duże donice z technorattanu są dodatkowo lżejsze niż donice wykonane z innych materiałów. Warto zaznaczyć, że ten typ donic jest często stosowany na balkonach, tarasach, lub pod zadaszeniem.

Donice gliniane to najbardziej klasyczny typ donic. Dzięki odpowiedniej budowie umożliwiają transport powietrza bezpośrednio do korzeni rośliny. Występują przede wszystkim w odcieniach brązu, dzięki czemu pasują do zdecydowanej większości roślin jakie możemy trzymać w domu. Donice gliniane mogą być także stosowane jako donice ogrodowe. Popularnym rozwiązaniem jest obecnie stosowanie donic starych, lub celowo stylizowanych w taki sposób, by wyglądały na zużyte. Wadą donic glinianych może być ich ciężar, co nie zawsze jest praktyczną cechą.
Donice Lechuza to jedne z najpiękniejszych donic, jakie możemy wybrać. Prezentują nadzwyczajne walory estetyczne, wprowadzając atmosferę elegancji do miejsc, w których się znajdują. Ich niezwykła delikatność sprawia, że pasują do wielu nowoczesnych aranżacji, szczególnie tych opartych na minimalistycznej stylistyce. Donice lechuza występują przede wszystkim w tradycyjnych odcieniach: bieli, brązu, czerni i szarego oraz w prostych, geometrycznych kształtach. Ten typ donic świetnie sprawdzi się jako ozdoba nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także biurach, poczekalniach, gabinetach i innych miejscach, w których stawia się na elegancję i szyk.

Czysta łazienka sposobem na utrzymanie zdrowia i odporności

0
Czysta łazienka sposobem na utrzymanie zdrowia i odporności

Sposobów na utrzymanie czystości w łazience jest wiele, jednak nie zawsze mamy czas na codzienne szorowanie i dezynfekowanie powierzchni. Łatwiej jest zatem zaprojektować łazienkę tak, by nie wymagała długiego i częstego mycia, a przy tym wyglądała estetycznie i była nie tylko praktyczna, ale i nowoczesna. 

Higieniczna łazienka – dlaczego jest tak ważna?

Zanim jednak przejdziemy do projektowania praktycznej i higienicznej łazienki, powinniśmy skupić się na podstawach, czyli na tym, dlaczego to właśnie czysta łazienka powinna być najistotniejsza w naszym mieszkaniu. W pomieszczeniach sanitarnych dbamy o swoją higienę, zatem powinny być one sterylne, by nie była to syzyfowa praca. W czystej łazience unikamy kontaktu z drobnoustrojami, które w komfortowych, wilgotnych warunkach namnażają się dużo szybciej niż np. w kuchni. Bakterie w brudnej łazience przemieszczają się na ręczniki, a przez nie na naszą skórę. W tym przypadku każde staranie o czystość naszego ciała spala na panewce – praktycznie w każdym momencie możemy być narażeni na negatywne działanie drobnoustrojów, nawet poprzez oddychanie, gdy nasze pomieszczenie jest np. zagrzybione. Wszystko to powoduje zmniejszenie odporności i szereg chorób, które mogą oddziaływać długofalowo na nasz organizm.   

Sterylna łazienka – co to oznacza? 

Higieniczna i praktyczna łazienka to taka, w której wszelkie zbędne elementy są schowane np. pod tynkiem, jak w przypadku zestawu podtynkowego dotyczącego ubikacji czy też prysznica. Wtedy wszelkie zakamarki, w których lubi gromadzić się wilgoć, a co za tym idzie także bakterie, są zniwelowane. Prysznice podtynkowe nie zawierają niepotrzebnych rurek czy też dopływów, które czasem niełatwo jest doczyścić i utrzymać w sterylnej formie. Dodatkowo wyglądają one bardzo nowocześnie i komponują się z wieloma stylami łazienek. Oznacza to, że sterylne pomieszczenie może być urządzone z klasą i estetyczne, ale nie musi opierać się tylko na białej barwie. Łazienki, w których zagospodarowane są w pełni wszystkie powierzchnie narażone na mnożenie się drobnoustrojów, są szybsze w czyszczeniu – nie wymagają długiej i mozolnej dezynfekcji. Na takie rozwiązanie składa się również zaprojektowanie łazienki w taki sposób, by wszystkie akcesoria łazienkowe, chemia do czyszczenia i kosmetyki były pochowane w meblach. 

Łazienka sprzyjająca higienie

W pomieszczeniu, w którym dbamy o to, by być czystym, także musi być czysto. Swoim sterylnym wyglądem ma ono zachęcać nas do przebywania w nim, zatem odpowiedni dobór np. umywalki jest kluczowy – częste mycie rąk w komfortowych warunkach, podczas których woda nie wylewa się na podłogę ani nie moczy łokci, jest dla nas bardzo istotne. Ważny jest też sposób przechowywania ręczników – mokre nie są ani przyjemne podczas używania, ani łatwe do utrzymania w czystości. Dlatego też ręczniki powinny być często suszone i wymieniane, a każdy z nich powinien być przeznaczony do innej części ciała. Do wycierania twarzy zaś polecane są jednorazowe ręczniki papierowe.    

Projektowanie wnętrz

0
Projektowanie wnętrz

Jedną z niezaprzeczalnie najlepszych chwil w życiu każdego człowieka jest ta, w której w końcu udaje mu się dokończyć budowę własnego domu, bądź ten moment, w którym odbiera klucze do nowo zakupionego mieszkania.

To naprawdę wyjątkowy czas, w którym radość i duma nie mają końca. Nic dziwnego – to niepodważalny fakt świadczący o ważnym życiowym kroku naprzód. Zwłaszcza dla mężczyzn jest to prawdziwe osiągnięcie i powód do zadowolenia, ponieważ mają oni wówczas poczucie, że zadbali o dach nad głową dla swojej rodziny oraz o jej bezpieczną przyszłość. Jednak w tym miejscu sprawy nowego lokum nie kończą się, o czym nie wolno zapominać. Owszem, najważniejsze już się stało, jednak… Nikt nie chce przecież mieszkać w nieurządzonym domu, prawda?

Projektowanie wnętrza budynku lub też mieszkania, to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Wiele rodzin decyduje się na samodzielne urządzenie swojego gniazdka, jednak często nie wychodzi im to najlepiej, ponieważ zwyczajnie nie wiedzą, jak zaprojektować wnętrze – nie chodzi tu o dosłowne rysowanie go na papierze, ale bardziej o samą wizję, którą powinni mieć w głowie. Ten punkt jest jednak nad wyraz często przeskakiwany, a cała uwaga poświęcona zostaje jak najszybszemu znalezieniu dobrych mebli w jak najniższej cenie. To zupełnie naturalne, bowiem chęć natychmiastowego wprowadzenia się do nowego domu jest wyjątkowo silna, a sama jego budowa pochłonęła znaczną sumę pieniędzy, stąd niechęć do wydawania kolejnych dużych kwot pieniędzy.

Co najlepiej zatem zrobić w takim przypadku, aby później nie żałować swoich decyzji lub nietrafionych zakupów? Być może najlepszym wyjściem będzie pomoc profesjonalisty. Jak w każdej dziedzinie, także i tutaj, ktoś, kto doskonale zna się na wnętrzach, podpowie i doradzi, jak zorganizować przestrzeń mieszkania, aby wykorzystać ją do maksimum, ale także jak sprawić, by poszczególne pomieszczenia były przytulne i jasne.

Działanie w pojedynkę często się nie sprawdza, czemu by więc nie zasięgnąć pomocy fachowca? Strzałem w dziesiątkę będzie zlecenie zaprojektowania wnętrz firmie http://www.abrys.net. To stuprocentowi profesjonaliści, którzy świetnie wiedzą, co i jak zrobić, aby wnętrza wprost zapraszały gości i sprawiały, by domownicy nie chcieli się ruszać z domu. Ponieważ to, co często nie jest możliwe i osiągalne dla przeciętnego człowieka, jest na wyciągnięcie ręki dla kogoś, kto fantastycznie zna się na swojej branży i wciela w życie genialne koncepcje na co dzień.

Jaką sofę wybrać do salonu? Doradzamy!

0
Jaką sofę wybrać do salonu? Doradzamy!

Czasem mówi się, że sofa to najważniejszy mebel w mieszkaniu. Choć wydaje się, że to przesada, to mebel ten stanowi naprawdę ważny element wyposażenia. Zazwyczaj ustawia się go w salonie, jednakże w pokoju również może się sprawdzić. Współczesne modele charakteryzują się przede wszystkim ogromnym komfortem użytkowania. Miękkie oparcia, podłokietnik i siedzenia pozwalają na wygodne oglądanie telewizji razem z całą rodziną. Przed zakupem sofy warto jednak poznać kilka porad, które z pewnością pomogą przy wyborze.

Daszek szklany nad drzwi wejściowe – doradzamy jaki wybrać

0
Daszek szklany nad drzwi wejściowe - doradzamy jaki wybrać

Drzwi wejściowe to element, który jako pierwszy rzuca się w oczy osobom odwiedzającym nasz dom. Warto więc zadbać o to, aby były one jak najbardziej reprezentacyjne. Oprócz samych drzwi, dobrze jest także zadbać o oprawę, czyli dekoracyjne dodatki architektoniczne. Jednym z takich rozwiązań jest daszek szklany, który nie tylko dodaje estetyki budynkowi, ale także stanowi praktyczną ochronę przed opadami atmosferycznymi.

Ogród umeblowany z klasą

0
Ogród umeblowany z klasą

Myślałeś, że dobranie mebli do ogrodu nie ma żadnego znaczenia? Nic bardziej mylnego – ogród, taras, czy balkon są miejscami, gdzie powinieneś się zrelaksować, bez obaw o zaburzoną estetykę, nietrwałe meble czy też brak komfortu. Dlatego też stworzyliśmy mini poradnik na temat tego, jak urządzić swój kawałek zieleni w niebanalny i bardzo wygodny sposób. 

Meble do towarzystwa

Rodzajów mebli ogrodowych jest wiele, ale najczęściej wybieramy zestawy składające się z krzeseł i stolika kawowego, bo przecież ogród jest po to, by spotkać się w większym gronie i móc spokojnie wypić kawę lub inne napoje, nierzadko wyskokowe. Zestawy te zazwyczaj produkowane są z rattanu, czyli giętkich łodyg afrykańskiej rośliny, która odporna jest na mróz i wilgoć. Dzięki temu nie musimy za każdym razem chować pod dach naszych mebli. Przez to, że jest to bardzo estetycznie wyglądający materiał, meble te są eleganckie i nierzadko ozdabiane są wygodnymi i przeuroczymi narzutami i poduszkami. Przykładowo krzesła mogą być także powleczone specjalną tkaniną textilene, która również prezentuje się bardzo dobrze. Ale meble ogrodowe nie tylko mają wyglądać estetycznie, ale i nam służyć swoją trwałością przez co najmniej kilka sezonów, a nierzadko takie meble mogą przerastać nasz domowy budżet. Na szczęście możemy skorzystać z opcji typu outlet, czyli miejsce, gdzie sprzedawane są produkty po niższych cenach ze względu na ich bardzo małą ilość lub minimalne, w niczym nie przeszkadzające wady. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, jednak w niczym nie różniące się od standardowego zakupu mebli w regularnych cenach – są one tak samo dobre i trwałe, a my możemy dzięki temu pozwolić sobie na więcej elementów w ogrodzie. Do tego dochodzą stałe promocje, kody rabatowe oraz programy lojalnościowe, dzięki czemu kupując przez internet meble ogrodowe po prostu oszczędzasz.  

Meble służące do leżenia 

Meble ogrodowe to również wszelkiego rodzaju meble służące pełnej relaksacji. Choć całą gamę mebli ogrodowych możesz znaleźć pod adresem: https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe-220.html, to nic nie ujmuje nas jak wszelkiego rodzaju wiszące hamaki ze stelażem. Jest to rodzaj mebli, które nigdy nie wyjdą z mody – są estetyczne, a przede wszystkim bardzo komfortowe. Ich specjalnie wyprofilowane siedziska sprawiają, że wygodnie się na nich i leży i siedzi, gdy tylko mamy ochotę podziwiać nasz ogród lub odpocząć. Warto także wiedzieć, że większość hamaków ma mini parasol, który robiąc cień, chroni głowę i wrażliwą skórę twarzy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Hamak wykonany jest z dopasowującej się do ciała tkaniny, a każdy z nich wyposażony jest także w miękkie, przyjemne siedzisko, które można w bardzo łatwy sposób zdjąć i uchronić przed działaniem wilgoci. Pozycja siedząca lub półleżąca jest pozycją w pełni naturalną, dlatego też jest to doskonały mebel nie tylko do kąpieli słonecznych i relaksu, ale także zdalnej pracy.  

ZOBACZ TEŻ

Miętowy chlebak

Miętowy kolor obecnie jest na topie, zwłaszcza jeśli chodzi o urządzanie wnętrz i ich dekorację. Nie ma się co dziwić - jest klasyczny, stonowany...