sobota, Wrzesień 19, 2020

Schody na strych – krótki poradnik przed zakupem

0
schody strychowe

Strych to miejsce szczególne w wielu domach rodzinnych. Funkcjonują często jako pomieszczenia składowe – w którym przechowujemy wszystkie, rzadko używane lub stare przedmioty. Ponadto, strych pełni dodatkowe funkcje ochronne względem pozostałej części budynku. Przede wszystkim – chroni przed dostępem powietrza z zewnątrz do wnętrza pomieszczeń. Izolacja ta ma duże znaczenie przede wszystkim w okresie zimy i ciepłych miesięcy, gdy warunki panujące na zewnątrz utrudniają nam codzienne funkcjonowania. Wówczas, strych stanowi zabezpieczenie, czyniąc nasze miejsce zamieszkania bardziej przytulnym i komfortowym. W zagospodarowaniu strychu nie można oczywiście zapomnieć o schodach, które – mogą pozytywnie wpłynąć na podstawowe funkcje izolacyjne strychu. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak dobrać schody na strych oraz na co warto zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Jak wybrać schody na strych?

Schody na strych występują w rozmaitych wersjach, różniących się poszczególnymi elementami konstrukcyjnymi i innymi cechami. Zacznijmy od najbardziej podstawowego, czyli – materiału, z którego wykonane mogą być schody prowadzące na strych. Do tych najczęściej stosowanych należą: drewno oraz metal.

Schody drewniane są najczęściej wykonane z tradycyjnych odmian tego drewna – sosny lub świerku. Rzadziej, spotkać się możemy ze schodami wykonanymi z bardziej orientalnych lub rzadziej stosowanych rodzajów drewna. W schodach drewnianych dopuszczalne obciążenie stopni wynosi zazwyczaj około 150 kilogramów, choć znajdziemy również bardziej wytrzymałe modele.

Schody metalowe są nieco bardziej wytrzymałe niż ich drewniane odpowiedniki, a przez to – pozwalają na korzystanie jednocześnie przez więcej niż jedną osobę oraz na wnoszenie/znoszenie cięższych obiektów. Są także bardziej żywotne niż schody drewniane – mogą bez problemu pełnić swoją funkcję przez kilkanaście lat. W schody zarówno drewniane, jak i metalowe zaopatrzyć się możesz w sklepie internetowym: 4iQ Group.

Schody na strych – rozsuwane czy składane?

Mechanizm otwierania schodów na strych ma wyjątkowe znaczenie. Od jego wyboru zależeć będą właściwości termoizolacyjne schodów, a tym samym – będą one mieć wpływ na warunki cieplne panujące w naszym miejscu zamieszkania. Warto o tym pamiętać i wybrać takie schody, które nie będą niepotrzebnie obniżać poziomu temperatury zimą.

Schody składane to pierwszy rodzaj warty omówienia. Schody takie składają się zazwyczaj w dwóch punktach, co pozwala na ich schowanie we wnęce sufitowej. W rezultacie schody te wymagają rozłożenia i złożenia przy każdym użyciu. Zaletą tej opcji jest fakt, że po złożeniu schody stanowią skuteczną izolację termiczną.

Schody rozsuwane to kolejny rodzaj schodów strychowych. Mają podobną konstrukcję co schody składane, jednak pozbawione są zawiasów. Znajdziemy między innymi schody wyposażone w klapę termoizolacyjną, którą otwieramy przed i po rozsunięciu schodów.

Schody nożycowe składają się natomiast harmonijkowo i uważane są za wygodniejszy model, w porównaniu do ich składanych odpowiedników. Schody takie pozwalają na regulację ich długości, co ma duże znaczenie w przypadku pomieszczeń o niewysokim stropie. Ponadto, w czasie otwierania i zamykania, zajmują wyjątkowo mało miejsca, co pozwala na ich montaż nawet w najbardziej ciasnym korytarzu.

Jakie są zalety opalania domu pelletem?

0
Jakie są zalety opalania domu pelletem

Wybierając pellet drzewny jako materiał opałowy, powinieneś najpierw poznać jego największe zalety. Oczywiście w pierwszej kolejności zapewne weźmiesz pod uwagę walory ekonomiczne. Warto jednak, abyś poznał także pozostałe korzyści wynikające ze stosowania pelletu. Pellet drzewny jest bardzo dobrym materiałem opałowym, ponieważ:

  • Jest uniwersalny
  • Jest ekonomiczny
  • Jest wygodny
  • Jest ekologiczny

Poniżej rozwiniemy każdą z wymienionych wyżej cech, aby przekonać Cię o słuszności wyboru pelletu drzewnego.

Dlaczego pellet drzewny jest uniwersalny?

Najczęściej pellet drzewny jest wykorzystywany do ogrzewania domów jednorodzinnych. Jego zastosowania są jednak o wiele szersze. Pellet doskonale sprawdza się do ogrzewania obiektów użyteczności publicznej, warsztatów i magazynów. W przypadku większych kotłów najlepiej wybrać pellet o granulacji 8 mm. Co ciekawe ten rodzaj opału służy także do produkcji energii przez tzw. energetykę zawodową. Pellet drzewny stanowi również alternatywę dla drewna kominkowego. Kominki coraz częściej są przystosowane do opalania zarówno drewnem, jak i pelletem.

Dlaczego pellet drzewny jest ekonomiczny?

Zapewne nieco przeraża Cię perspektywa kosztownej modernizacji kotłowni. Z drugiej strony w przypadku ogrzewania pelletem drzewnym zwrot z inwestycji może nastąpić nawet w ciągu 2 lat. Dużym atutem pelletu jest stabilność ceny. W przypadku tego typu opału nie musisz obawiać się zmiennych kosztów w zależności od cen surowców naturalnych. Kupując pellet drzewny wcale nie musisz wybierać surowca z importu. Polscy producenci również oferują opał wysokiej klasy. Najlepszym tego przykładem jest pellet Robin. Kupując krajowy surowiec, możesz liczyć na bardziej atrakcyjną cenę ze względu na niższe koszty transportu.

Roczny koszt ogrzewania budynku to wypadkowa kilku czynników. Należy do nich zaliczyć nie tylko jakość pelletu, ale także powierzchnię lokalu, rodzaj ocieplenia budynku oraz długość sezonu grzewczego. W przypadku średniej wielkości domu będziesz potrzebował ok. 4-5 ton pelletu na jeden sezon.

Dlaczego pellet drzewny jest wygodny?

Nowoczesne piece na pellet są wyposażone w szereg funkcji, które znacznie ułatwiają ich obsługę. Najlepszym tego przykładem jest podajnik pelletu. Dzięki niemu możesz uzupełniać opał co kilka lub nawet kilkanaście dni. Można to zatem nazwać rozwiązaniem bezobsługowym. Współczesne piece na pellet potrafią same kontrolować ustawienia pracy palnika. Bardzo przydatną funkcją jest alarm włączany w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości lub pustego podajnika.

Warto podkreślić, że pellet drzewny jest bardzo wygodny w przechowywaniu. Najczęściej jest pakowany w worki o pojemności 15 kg. Korzystając z pelletu bardzo szybko zauważysz, że Twoja kotłownia jest czysta a dodatkowo czuć w niej przyjemny zapach lasu.

Dlaczego pellet drzewny jest ekologiczny?

Pellet drzewny jest nazywany zielonym węglem. Przede wszystkim wynika to z faktu, że jest on produkowany z odpadów drewna, które nie zostałyby nigdzie indziej wykorzystane. Ponadto w procesie spalania pelletu drzewnego emitowana jest minimalna ilość dwutlenku węgla. Pellet należy do grupy paliw szybko odnawialnych. Wybierając pellet, stawiasz na paliwo przyjazne środowisku.

Więcej informacji na temat wysokiej jakości pelletu możesz zdobyć na stronie pellet-robin.pl. Tam też zamówisz pellet z dostawą do domu. Atrakcyjna cena oraz darmowa dostawa do miast takich jak Sosnowiec, powinny być dla Ciebie sporym atutem.

Pompy do oleju napędowego- wygoda i efektywność

0
pompa

Pompy znajdują zastosowanie w wielu czynnościach. Wybierają je właściciele maszyn rolniczych, jednak najczęściej przydają się do pojazdów drogowych. Są to praktyczne urządzenia pomagające w przelewaniu benzyny z przenośnych pojemników, np. karnistrów czy beczek. Sprzęty te posiadają wyjątkową konstrukcję, wytrzymałość i wydajność, co pozwala na ich łatwe i bezpieczne użytkowanie.

Ekogroszek – ekologiczne paliwo przyszłości

0
Ekogroszek

Ekogroszek nazywany jest zielonym paliwem Europy. W ciągu ostatnich lat – w wyniku zmian prawnych wprowadzonych przez Unię Europejską – jego zużycie znacząco się zwiększyło. Dotyczy to nie tylko naszego kraju, ale także państw Europy Zachodniej. W czym tkwi wyjątkowość tego typu paliwa opałowego? Wskazać należy przede wszystkim na jego wysoką wartość opałową oraz minimalną ilość zanieczyszczeń uwalnianych w czasie spalania. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać ekogroszek najwyżej klasy oraz na jakie parametry zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to paliwo produkowane na bazie węgla – kamiennego oraz brunatnego. Wbrew pozorom, nie jest to jednak paliwo szkodliwe dla środowiska – jego spalanie jest dopuszczalne na terenie całego naszego kraju. Wynika to z prostej przyczyny. Ekogroszek tworzony jest wyłącznie z kawałków węgla o niezwykle małych rozmiarach. Nie chodzi bynajmniej o tak zwany miał węgielny – który często sprzedawany jest w formie „podrabianego ekogroszku”. W jego produkcji wykorzystuje się wyłącznie grudki nieobrobione oraz wysokokaloryczne, o średnicy od 5 do 25 milimetrów. Dostępny w naszym kraju ekogroszek pochodzi z kopalni zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i na terenie Czech.

Ekogroszek wykazuje wyjątkowo korzystną wartość opałową. W przypadku paliwa najwyższej klasy – może ona przekraczać nawet 30 Mj/kg. Znajdziemy również ekogroszki mniej kaloryczne, przeznaczone dla klientów budżetowych, bądź też do ogrzewania pomieszczeń fabrycznych, biurowych i budynków użyteczności publicznej.

W wyniku spalania ekogroszku tworzy się niewielka ilość popiołu, który należy od czasu do czasu usuwać z kotła. Jest to popiół ekologiczny, który można wykorzystać w formie naturalnego kompostu. Ponadto, spalanie ekogroszku uwalnia minimalną ilość zanieczyszczeń, zwłaszcza w porównaniu do innych paliw węglowych.

Jak wybrać ekogroszek dobrej jakości?

Wybierany przez nas ekogroszek powinien być dostosowany do naszych potrzeb grzewczych. Warto kierować się przede wszystkim informacjami podawanymi na opakowaniu przez producentów. Określają oni wartość opałową, spiekalność, wilgotność czy ilość powstającego popiołu (a także inne, mniej ważne parametry) dla każdego rodzaju ekogroszku.

Szczególnie polecamy nabywanie ekogroszku workowanego, zamiast tego sprzedawanego luzem. Dlaczego? W przypadku ekogroszku workowanego, mamy gwarancję producenta, że znajdujący się wewnątrz granulat to paliwo oryginalne. Kupując ekogroszek luzem, narażamy się na możliwość oszustwa ze strony potencjalnie nieuczciwych sprzedawców, którzy mogą wymieszać go z miałem węglowym.

Oceniając jakość ekogroszku warto także zwrócić uwagę na jego wygląd – tworzące go bryłki powinny być stosunkowo jednorodne zarówno jeśli chodzi o ich rozmiar, kształt, jak i barwę.

Ekogroszek – kalkulator

W wyborze konkretnego rodzaju paliwa pomóc nam może kalkulator. Jest to pomocne narzędzie online, pozwalające nam na wybór optymalnego gatunku tego paliwa. Warto o tym pamiętać, gdyż po inny gatunek ekogroszku powinniśmy sięgnąć w celu ogrzania dużej hali fabrycznej, inny natomiast zastosujemy w przypadku ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych.

Budowa domu – jakich błędów należy unikać?

0
Budowa domu

Podczas każdej budowy może dojść do popełnienia błędów. Niektóre z nich spowodowane są wadami w dokumentacji projektowej lub pomyłkami wykonawczymi. Jeśli chodzi o pomyłki wykonawcze, to ich najczęstszym powodem jest dobranie niewłaściwych materiałów lub niezastosowanie się do zaleceń producentów. Dziś przybliżymy Ci najczęstsze pomyłki, do których może dość na budowie, a także objaśnimy, w jaki sposób można uniknąć poszczególnych z nich.

Oszczędność ponad wszystko

Wiele inwestorów stara się zaoszczędzić na budowie nieruchomości i nie ma w tym nic dziwnego. Warto jednak pamiętać o tym, że oszczędności mogą nie być wskazane na każdym etapie budowy domu. Niektóre materiały czy też pomoc fachowców kosztują i aby dom był bezpieczny i komfortowy nie można po prostu maksymalnie ciąć kosztów na wszystkim. Niestety wiele osób o tym zapomina i za bardzo oszczędza praktycznie na wszystkim, co związane jest z budowaniem domu. Mowa nie tylko o mniej istotnych rzeczach takich jak kafelki czy panele. Gorzej, jeśli inwestor zaczyna ciąć koszty np. na materiałach składających się na konstrukcje domu czy instalacje. Niestety takie oszczędności są tylko pozorne. Jeśli teraz kupisz tanie rurociągi do instalacji, to po kilku latach od zakończenia budowy może się okazać, że sieci nie działają zbyt dobrze i wymagają gruntownej naprawy, a w najgorszym wypadku całkowitej wymiany. Oczywiście generuje to ogromne koszty, które mógłbyś zaoszczędzić od razu, decydując się na lepsze komponenty.

Warto postawić, chociażby na sieci ciepłownicze preizolowane, które wykonane są z wytrzymałych materiałów. Instalacje wykonane z takich materiałów będą niezawodne i posłużą domownikom przez bardzo długi czas. Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić, ale jednocześnie móc pozwolić sobie na korzystanie z dobrych komponentów, to możesz szukać produktów w internecie https://synco.pl/oferta/rurociagi-preizolowane-pex/ lub hurtowniach. Dzięki temu wydasz mniej, ale nie stracisz przy tym na jakości.

Błędy w wytyczeniu budynku

Pierwsze błędy mogą pojawić się już w początkowych etapach budowy nieruchomości. Jednym z najpopularniejszych jest niewłaściwe wytyczenie budynku. Budowę domu zaczyna się od wykonania wykopu fundamentu. Można to zrobić zaraz po wytyczeniu zarysu budynku. Istnieje też możliwość, aby wytyczyć budynek po zrobieniu wykopu. Tak naprawdę obie metody są dopuszczalne, jednak wytyczenie budynku nie zawsze jest poprawne. Podczas prac przy fundamentach, jeszcze przed zalaniem ich betonem należy sprawdzić wytyczne. Dzięki temu będziesz miał 100% pewności, że nieruchomość zostanie zbudowana we właściwym miejscu. Jeśli budynek zostanie źle wytyczony, to może powodować zbędne komplikacje. W takiej sytuacji konieczne jest sporządzenie projektu zamiennego lub kosztowna naprawa błędu. Ponowne przygotowanie fundamentów w sposób poprawny generuje dodatkowe koszty, których w łatwy sposób byłbyś w stanie uniknąć.

Niezabezpieczenie budynku przed wilgocią

Kolejnym błędem podczas budowy domu jest niezabezpieczenie go przed działaniem wilgoci, która występuje w gruncie. Nie należy o tym zapominać, ponieważ wilgoć będzie działać na niego przez długie lata. Brak odpowiedniej ochrony może sprawić, że trwałość budynku znacznie się pogorszy, ściany się zawilgocą oraz zwiększy się zużycie energii podczas eksploatowania domu. Do izolacji domu przed wilgocią należy użyć odpowiednich materiałów. Niezbędni są też fachowcy, którzy zrobią to w profesjonalny sposób.

Dieta dla endomorfika na czym polega?

0
endomorfik
fot. pexels.com

Osoby, które ćwiczą regularnie bardzo mocno zwracają uwagę nie tylko na swoje treningi, ale również na to co jedzą. Nierzadko dobierają one dietę odpowiednio do swojego typu somatotypu. Jednym z nich jest endomorfik. Co powinien jeść? Jak wygląda jego dieta? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-enomorfika-na-czym-polega/

Endomorfik

To jeden z trzech typów somatotypów. Sylwetka endomorfika jest dość charakterystyczna ze względu na swój owalny kształt, a także wysoki poziom tkanki tłuszczowej. Osoby, które posiadają taki somatotyp bardzo szybko przybierają na wadze, a także ich metabolizm jest mocno spowolniony.

Endomorfik ma raczej niski wzrost, jest otyły, a także ma przysadzistą posturę. Nie oznacza to, że nie będzie w stanie nigdy osiągnąć wymarzonej, wysportowanej sylwetki. Dzięki odpowiedniej diecie i treningom może uzyskać on umięśnione ciało, a także wysportowaną sylwetkę.

Będąc endomorfikiem należy wykluczyć ze swojej diety tłuste potrawy, które posiadają wysoki indeks glikemiczny. Należy również być osobą aktywną fizycznie. Wówczas marzenia o wysportowanej sylwetce oraz uwydatnionych mięśniach z pewnością się spełnią.

Dieta endomorofika

Dieta tak powinna być bardzo bogata w warzywa, a także w pełnoziarniste produkty oraz chude mięso. Nie powinien on zjadać warzyw strączkowych, gdyż mogą one być dla niego zbyt ciężkostrawne, a także wzdymające.

Endomorfik powinien stronić również od białej mąki, a także dużej ilości nabiału i węglowodanów prostych, gdyż to pożywienie może mu zatrzymać wodę w organizmie, a także powodować, że puchnie. Słaba przemiana materii u endomorfika powinna być również brana pod uwagę, gdyż przy nieodpowiednim żywieniu będzie on bardzo szybko przybierał na wadze.

Endomorfik powinien całkowicie zrezygnować z wszelkiego rodzaju fast foodów, a także wysoko przetworzonej żywności, słodyczy oraz słodkich napojów. Chcąc uzyskać wymarzoną sylwetkę powinien on być zdolny do poświęcenia się odpowiedniej diecie i zdrowym nawykom żywieniowym.

Przeczytaj też: http://www.condoinwestycje.pl/dieta-arbuzowa-na-czym-polega/

Jak budować dom energooszczędny?

0
dom energooszczędny

Domy energooszczędne to obecnie nie tylko coraz bardziej popularne i modne rozwiązanie w zakresie budownictwa. To również coraz częściej rozwiązanie konieczne, którego wdrożenie regulowane jest przepisami i dyrektywami zredagowanymi przez odpowiednie organy Unii Europejskiej. Domy energooszczędne to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie i oświetlenie, ale również znaczne ograniczenie zużycia energii nieodnawialnej, której ochrona staje się ekologicznym priorytetem.

Co to jest dom energooszczędny?

Dom energooszczędny to taki budynek, w którym zastosowano rozwiązania, pozwalające na mniejsze zużycie energii, niż w domu klasycznym. W efekcie jego ogrzewanie i oświetlanie jest znacznie tańsze, ale jednocześnie zużycie energii przez taki budynek jest znacznie mniejsze.

Uzyskanie takiego efektu jest możliwe dzięki zastosowaniu i wdrożeniu kilku wskazówek. Dotyczą one kształtu budynku, jego usytuowania względem stron świata, odpowiedniego dobrania materiałów budowlanych oraz stolarki okiennej.

Jak zbudować dom energooszczędny?

Budowa i projekt  domu energooszczędnego powinna uwzględniać kilka elementów. Dopiero całość pozwala uzyskać zadowalający efekt, który faktycznie świadczy o tym, że dom staje się budynkiem energooszczędnym.

Na początek bryła budynku. Im mniej załomów, tym bardziej energooszczędny będzie taki dom. Wszystkie załomy powodują, że tworzą się mosty energetyczne, którymi traci się bardzo wiele ciepła. Prosta bryła, bez wykuszy to pierwszy krok by uzyskać wysoki wskaźnik energooszczędności.

Druga kwestia to dach. Naturalnie nie każdy dom musi mieć płaski dach. Można decydować się również na dachy dwu i więcej spadowe. Trzeba jednak pamiętać, że każdy taki załom to kolejne straty energii. Dach jedno lub dwuspadowy to jeszcze nie jest duży problem. Więcej spadów to już większe wymagania w zakresie ich zabezpieczenia.

Stolarka okienna – tu też można wiele osiągnąć. Przede wszystkim okna powinny być usytuowane głównie od strony południowej lub południowo – zachodniej. W te sposób można maksymalnie wykorzystać światło słoneczne do oświetlania, ale również ogrzewania budynku, co nie pozostaje bez znaczenia. Dodatkowo, warto pamiętać by okna tarasowe nie kończyły się równo z powierzchnią gruntu. To miejsce przez które straty energii są największe. Jeżeli więc okno skończy się kilka centymetrów nad ziemią, to będzie to forma zabezpieczenia i straty będą znacznie mniejsze.

Jaki powinien być dom energooszczędny?

Na tym jednak nie koniec. Bryła, stolarka i rozmieszczenie okien to dopiero początek. Projekt pomieszczeń ma równie istotne znaczenie dla podniesienia poziomu energooszczędności budynku. Chodzi przede wszystkim o to, by pomieszczenia codzienne, jak salon, kuchnia czy pokoje dla dzieci, były usytuowane od strony południowej lub południowo – zachodniej. W ten sposób wykorzystuje się naturalne źródła energii i mniej korzysta ze sztucznego oświetlenia czy ogrzewania.

Takie pomieszczenia jak garaż, spiżarnia czy pralnia mogą być ulokowane od strony północnej. Nie potrzebują okien, nie spędza się tam wiele czasu i nie potrzebują takiego ogrzewania, jak salon czy pokój dzieci.

Ważnym elementem projektowania domu energooszczędnego jest jeszcze wykorzystanie naturalnych warunków działki. Jeżeli jest ona osłonięta z jednej strony, to warto zrobić użytek z tej naturalnej osłony.

Znaczenie ma również wykorzystanie odpowiednich materiałów. Te energooszczędne mają specjalne oznakowanie i pozwalają wygenerować dodatkowe oszczędności. Zapobiegają one powstawaniu mostów termicznych, którymi ucieka największy procent ciepła.

I na koniec, choć chronologicznie jest to pierwszy etap budowania, fundamenty. Technika wylewania fundamentów pod dom energooszczędny jest nieco inna, niż w przypadku domów tradycyjnych. Przede wszystkim ważne jest, by płyty fundamentowe były tak położone, by miejsc styku między nimi było jak najmniej. Te miejsca stanowią bowiem punkty największej utraty energii. Właśnie dlatego konieczne jest ich zredukowanie.

Jak widać, domy energooszczędne to połączenie kilku elementów. Projektu, wykorzystania naturalnych warunków otoczenia, materiałów i technik budowlanych.

Jak wybrać najlepsze elementy wyposażenia łazienki? Poznaj szczegóły!

0
elementy wyposażenia łazienki

Na rynku znajdziemy wiele sklepów, które oferują armaturę sanitarną. Jak wybrać najlepszy? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów? Poznaj kilka cennych wskazówek, które pozwolą Ci wybrać produkty pierwszorzędnej jakości. 

Postaw na sprawdzony sklep

Dziś z łatwością kupimy elementy wyposażenia łazienek w internecie. Wielu klientów korzysta z tej opcji, chwaląc ponadprzeciętną wygodę. Należy jednak zastanowić się, który sklep powinniśmy wybrać. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na opinie kupujących. Jeżeli są pozytywne, będziemy mogli liczyć na to, że zamówione artykuły szybko dotrą prosto w nasze ręce. Bardzo ważnym czynnikiem jest również profesjonalizm obsługi. Fachowe rady z pewnością pomogą nam wybrać najlepsze produkty. Ponadto wybierajmy sklepy, które wyróżniają się szeroką ofertą. W ten sposób będziemy mogli sięgnąć po kompleksowe rozwiązania. Właśnie dlatego warto postawić na sklep Termico, który cieszy się ogromnym uznaniem w oczach najbardziej wymagających klientów. Wybierz nowoczesną armaturę łazienkową i ciesz się bezkompromisową wygodą każdego dnia.

Szeroka oferta

Asortyment produktów dostępnych w sklepie Termico jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Klienci mogą wybierać spośród wielu przeróżnych elementów wyposażenia. To akcesoria łazienkowe prosto od najbardziej renomowanych producentów. Wysoką popularnością wśród kupujących cieszy się np. bateria podtynkowa. W ofercie nie brakuje również elementów ceramiki łazienkowej WC, bidetów, pisuarów czy umywalek. Uznanie klientów zdobyły również grzejniki łazienkowe, pompy czy odpływy łazienkowe do kabin. Warto zaznaczyć, że sklep Termico oferuje również wysokiej klasy zlewozmywaki kuchenne. Możliwości wyboru jest bardzo wiele, a każdy będzie mógł sięgnąć po urządzenia idealnie dostosowane do osobistych potrzeb oraz wystroju pomieszczeń. Warto na bieżąco analizować dostępny asortyment, gdyż nie zabraknie atrakcyjnych promocji oraz wielu interesujących nowości. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zawsze udane zakupy

Sklep Termico już od wielu lat zapewnia armaturę sanitarną kapitalnej jakości. Oferta została przygotowana przez prawdziwych profesjonalistów. Dzięki temu każdy z klientów będzie mógł wybrać sprzęt, który idealnie sprawdzi się w kuchni czy w łazience. Kupujący chwalą indywidualne podejście oraz niezbędną pomoc obsługi przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Nie ulega wątpliwości, że przy zakupie tego typu wyposażenia należy postawić na ofertę doświadczonych ekspertów.

Zamiatarki drogowe – Doskonałe do utrzymania porządku na placach budowy

0
Zamiatarki drogowe

Utrzymanie porządku na placu budowy to nie jest łatwe zadanie. Każdy, kto chociaż przez trochę pracował w czasie stawiania budynku wie na pewno, że jest to naprawdę duże wyzwanie – z niewiadomych przyczyn piętrzą się śmieci, pył i gruz zdają się tworzyć z niczego, a narzędzia giną w chaosie. Dlatego tak ważne jest utrzymanie odpowiedniej czystości na placach budowy.

Funkcjonalne szafki nocne – wybierz właściwie

0
szafki nocne

Sen to podstawa regeneracji organizmu. Dzięki niemu mamy siłę na kolejne wyzwania dnia codziennego, które czekają na nas podczas organizacji obowiązków służbowych lub prywatnych. Czemu wspominamy o tym na początku materiału dotyczącego takich elementów wyposażenia jak funkcjonalne szafki nocne (dostępne m.in. na https://trend-home.pl/pl/menu/szafki-nocne-426.html)? Odpowiedź jest stosunkowo prosta i nie powinna nikogo zaskakiwać.

Otóż sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy zbierać energię na kolejny dzień. Jej aranżacja i wystrój mają zatem znaczenie dla naszego organizmu i jakości snu, ponieważ jeśli nie będziemy zadowoleni z otoczenia, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że spadnie nasze samopoczucie, a my po prostu będzie niezadowoleni. Szafki nocne to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, który nie tylko doda stylu naszej sypialni, ale dodatkowo poprawi komfort mieszkania. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy serdecznie.

Krok 1 – kompletuj meble i korzystaj z zestawów

Jeśli wszystkie Twoje meble w mieszkaniu lub sypialni są białe, szafki nocne również powinny takie być. Nie możesz dekompletować elementów wyposażenia, ponieważ tak Ci się podoba. Kompatybilność to niezwykle istotna cecha, dzięki której o wiele łatwiej stworzysz bardzo atrakcyjną i spójną całość – nawet jeżeli wyposażenie nie będzie najwyższej jakości i będzie pochodzić od nieco gorszych producentów. Nie masz czasu lub chęci na szukanie wszystkich komponentów w taki sposób, by idealnie do siebie pasowały? Nie ma problemu. Wystarczy skorzystać z zestawów producenckich. Niemal każda marka posiada je w swojej ofercie.

Krok 2 – dopasuj wielkość szafek

Nie ma sensu kupować zbyt dużych elementów wyposażenia do małej sypialni, ponieważ szybko stanie się ona przytłaczająca, a każda godzina spędzona w niej będzie męcząca. Szafki nocne nie muszą również być duże. Wystarczy, by dysponowały szufladą, w której schowasz niewielkie elementy pierwszej potrzeby i postawisz na niej zwykłą lampkę. Dzięki temu zyskasz bardzo delikatny detal, który zasługuje na uznanie ze względu na swoje zastosowanie i poprawę komfortu.

Krok 3 – sięgaj po sprawdzonych producentów

Chcesz mieć pewność, że Twoja szafka nocna zapewni Ci satysfakcję? Nie warto szukać oszczędności na siłę. Inwestuj w konstrukcje zaprojektowane i skonstruowane przez najlepszych specjalistów w branży. Dzięki temu zadbasz o to, by szafki nocne zapewniły zarówno tobie, jak i Twoim domownikom niezawodność przez wiele sezonów. Pamiętaj, że meble kupujesz raz na wiele lat. Kilkadziesiąt złotych więcej jest więc tego warte.

ZOBACZ TEŻ

Wybieramy najlepsze okna do domu – na co zwrócić uwagę?

Okna, podobnie jak drzwi, to najważniejsze elementy domu, gwarantujące właściwą izolację cieplną budynku, wspólnie z jego ociepleniem i zadaszeniem. Ponadto zapewniają dostateczną dawkę światła...