5 sytuacji, gdy duże łóżko podwójne będzie strzałem w dziesiątkę

0
494

Urządzasz właśnie sypialnię i zastanawiasz się nad wyborem sporych rozmiarów łóżka? Taki mebel nie tylko robi wrażenie, ale też niekiedy po prostu może okazać się najlepszym możliwym rozwiązaniem. W końcu jakość snu w dużej mierze zależy właśnie od rozmiaru łóżka. Sprawdź, kiedy zdecydowanie warto pomyśleć o zakupie przestronnego łóżka podwójnego.

Łóżko dla dwóch osób

Nad wyborem dużego łóżka powinny przede wszystkim pomyśleć pary. Choć spanie w objęciach ukochanej osoby jest czymś wyjątkowym, to jednak niekiedy każdy z partnerów może chcieć mieć nieco przestrzeni tylko dla siebie. Może dotyczyć to zwłaszcza upalnych dni, gdy bliskość drugiego ciała zdecydowanie nie pomaga w zaśnięciu. Duże i wygodne łoże małżeńskie może zapewnić wysoki poziom komfortu śpiącej w nim parze. Może przydać się zwłaszcza po pojawieniu się dzieci, które mogą niekiedy odwiedzić łóżko rodziców w nocy bądź o poranku.

Duży człowiek

Osoby o standardowych wymiarach zazwyczaj nie mają zastrzeżeń względem rozmiaru zwykłego łóżka podwójnego. Jeśli jednak ktoś jest wysoki, to przeważnie ma też nieco dłuższe ręce i nogi. To z kolei może sprawić, że w niektórych pozycjach w mniejszym łóżku może być mu niewygodnie czy też może przeszkadzać partnerowi. Duże łoża małżeńskie są szersze i dłuższe, co powinno ułatwić wyspanie się wysokiemu człowiekowi. Z podobnymi problemami często zmagają się też osoby z nadprogramowymi kilogramami. W ich przypadku większy mebel również może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Potrzeba przestrzeni

Każdy człowiek ma nieco inny styl snu. Niektórzy mogą zwinąć się w kłębek czy też nie przeszkadza im bliskość drugiej osoby. Nie brakuje jednak również osób, które lubią spać z szeroko rozstawionymi nogami i rękoma, co z kolei może obniżać jakość snu partnera, jeśli łóżko nie jest zbyt duże. Dla niektórych osób problemem może być też ciepło partnera czy też jego głośny oddech. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na przestronne łoża małżeńskie dostępne w sklepie online Meble MWM. Zaspokojenie potrzeby wolnej przestrzeni może znacząco ułatwić zaśnięcie i poprawić jakość snu.

Niespokojny sen

Jeśli jeden z partnerów w ciągu nocy wielokrotnie zmienia pozycję i nieustannie przemieszcza się na materacu, to małe łóżko może być prawdziwym koszmarem dla spokojniejszej drugiej połówki. Większy mebel może natomiast sprawić, że „wędrująca” podczas snu osoba być może nie zdoła dotrzeć na drugą stronę łóżka. Odpowiednia ilość przestrzeni dla obojga partnerów może ułatwić im zasypianie, a także uchronić ich przed wybudzaniem się w środku nocy.

Przestronna sypialnia

Choć duże łóżko można oczywiście wstawić nawet w mniejszej sypialni, to w przypadku dużego pomieszczenia jest to wręcz wskazane. Przestronna sypialnia z małym łóżkiem mogłaby bowiem wyglądać dość pusto bądź wręcz komicznie. Ponadto postawienie na duże łoże jest znacznie lepszym rozwiązaniem aranżacyjnym niż próba zapełnienia wolnej przestrzeni np. kilkoma szafami, co mogłoby dać przytłaczający efekt zagracenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here